şükela:  tümü | bugün
11 entry daha
  • sivasspor açısından kolay geçmesini beklediğim süper lig maçı. sivasspor için avrupa ligi macerasının yorgunluk sebebi olacağını düşünmüyorum; zira yedek kadrosu dahi galatasaray’ı yenecek kalitede sivasspor’un. rotasyon uygulayabilirler.

diğer taraftan galatasaray’ın tuzu kuru diyebiliriz. onlar açısından hedef maç değil bu maç; rakip daha güçlü ve kaliteli, deplasmandalar, takım ve oyun olarak kalitesizliği dibine vurmuş durumdalar... kimsenin galatasaray’dan bir beklentisi yok. diğer taraftan bu stres oluşumunu engelleyerek olumlu bir durum yaratabilir. ancak kalite olarak sivasspor’un 3-4 gömlek altında olmaları maçın sonucunu az çok belli ediyor.

85% sivasspor kazanır.
    14% beraberlik.

skor tahmini: 3-0 veya 4-1 sivasspor kazanır.

not: kartal.

edit: gençler merak etmeyin, hiçbir entryimi silmem ben. geçmişi açın bakın daha enteresan şeyler göreceksiniz. bu bir tahmin, tutmadı, ama önceki tahminlerimde tutanlar çok oldu belirteyim. hele geçen seneki çaykur rizespor-galatasaray maçından sonra galatasaray ilk beşe giremez dediğim zaman öyle mesajlar almıştım ki, hala açar bakar bakar gülerim. kısaca sakin. ben buradayım, entry burada.
  • yukarda ki tineri yine bol çekip gelmiş sanırım.
    sivasspor’un kazanması muhtemel olan müsabaka
    not:gs

edit: arkadaşlar bende galatasaraylıyım lan bana niye koyduk mu diye mesaj atıyorsunuz manyakmısınız?
  • uefa dönüşü sivassporun kazanabileceğini düşünmüyorum. galatasaray gol bulursa maçı alır. muhtamelen zevksiz kısır bir maç olacak.

tinerciler 3-4 gömlekde bana yollayın m beden giyiyorum.
  • lig, avrupa, lig, avrupa, lig, avrupa yapmış sivas için hafta içi hafta sonu aralıksız serinin 7. maçı olarak tanımlayalım.
    ancak sanki 7. maçına çıkan galatasaray gibi hissedeceğiz.
    ağır oyun işini çözmedikçe her maç sorun. taraftar olmayınca ev sahibi olunan maçlarda da bu ağır oyun sorun oluyor. taraftar olunca rakipler bilinçsiz oynuyordu. topu kullanamıyordu.
    deplasmanda hep sorun yaşayan bir takımdık. bu sene işin tadı iyice kaçmaya başladı. fb ve bjk kaybetmişken bu maçı kazanmamak büyük hata olur. milli ara öncesi iyice huzursuzluk artar.
  • sivasspor'un rahat kazanacağı maç. gol yememek için en uzun stoperlerini oynatması yeterlidir zira fatih terim'in ceza sahasına top şişirmekten başka bir hücum planı yok.
  • her ne kadar sevmesem de arap ikilisi oynarsa skora katkı verebilirler. rıza hoca zaten açık bir futbol oynatıyor, sakin kalıp acele etmezsek kontrada fişi çekeriz bir şekilde.

biz kötüyüz ama sivasta çok pozisyon veren bir ekip, biraz olsun odaklı oynarsa arap biraderler 3 puanla dönebiliriz.
  • bjk, fb, alanya ve trabzonun puan kaybettiği haftada galatasaray’ın çıkıntılık yaparak kazanacağını düşünmüyorum. mazallah kazanıp seri yakalanır, şampiyonluk havasına falan girilir. gerek yok böyle şeylere.
  • 8 kasım pazar günü saat 19:00'da yeni 4 eylül stadı'nda oynanacak süper lig 8. hafta karşılaşması.
    maçın hakemi abdülkadir bitigen. yardımcıları kemal yılmaz ve ceyhun sesigüzel. 4. hakem sarper barış saka. var hakemleri atilla karaoğlan ve emre kargın.

bugüne kadar ligde 28 kez karşılaştığımız sivasspor'a karşı 18 galibiyetimiz var. 5 mağlubiyet 5 beraberlik aldık. ne var ki sivas'taki son 4 lig maçında galip gelemedik.

ligde 7 maç sonunda 13 puanımız var ve son 2 maçtır (ankaragücü ve erzurumspor maçları) galip geliyoruz. 3. sırada girdiğimiz haftayı galip kapatırsak sıralama değişmiyor ancak alanya ve fb'nin 1 puan arkasına yerleşiyoruz.

bizde falcao, sivas'ta appindangoye, jorge felix ve ziya erdal sakatlıkları nedeni ile maçta yok. sakatlıkları bulunan marcao ve marcelo saracchi kadroda. görev verilirse emre kılınç eski takımına karşı oynamış olacak.

luyindama ve belhanda kart ceza sınırında. sarı kart görürlerse 9. hafta oynanacak kayseri maçında olmayacaklar.

beklenenin aksine hafta içi de avrupa'da bir maç oynamış sivas'a karşı galatasaray'ın rahat bir galibiyet alacağını düşünüyorum. skor tahminim 1-3**.
  • galatasaray'ın bir aptallık yapmazsa favori olduğu maç. sivasspor taraftarıyım, bu sene çok kötü oynuyoruz. hatta yatabare'ye top şişirme dışında bir taktiğimiz yok. ve avrupa dönüşü yorgunluk var üzerimizde. bu yüzden beraberliğe hayır demem.
  • (bkz: abdülkadir bitigen)in konuşulacağız maç.
    yabancı hakem yönetirse sivasspor’un, galatasaray’ın içinden geçeceği maç.
357 entry daha