şükela:  tümü | bugün
 • eski (bkz: fbi) başkanı robert mueller'in soruşturması aşamasında büyük jüri oluşturulmasına karar verildi.

  adalet bakanı jeff sessions ve rusya'nın washington büyükelçisi sergei kislyak arasındaki konuşmaların ortaya çıkmasının ardından baskılar daha da artmıştı. bu sefer işin ucunda trump'ın yakın çevresinden daha yakınında bulunan ailesi var. dosyada göze çarpan kişiler trump'ın oğlu ve damadı.

  konu hakkında detaylı bilgi için linkler aşağıdadır.

  link 1

  link 2

  link 3

  link 4
 • zaten o perukluyu başka türlü getiremezlerdi.
 • cok ilginc seylere gebe olacak iddia. rusya ile abd gerginligini cok baska bir boyuta tasir. burada bizi ilgilendiren soru; hem abd ile hem de rusya ile ayni anda dost - dusman olmak gibi degisik bir basariya imza attigimiz su ortamda, mutlak taraf olmamizi gerektirecektir bu gerginlik. ''biz iki tarafla da gorusuruz, ara buluruz.'' temali 2000'lerin dis politika soylemi ne kadar ise yarar bilmem; ama ikisine de ciddi bagimliliklarimiz var gazdan, askeriyeye. yine avrupa'ya yonelirsek bile artik sasirtici olmaz.

  bu kotu senaryo tabi. islerin buyuyecegi dusuncesiyle yazilmis durumda. bunun yaninda buyuk devletler aralarindaki gerginlikleri bir sekilde bastirmanin yolunu buluyorlar. ne oluyor? ekonomik kavgalar ve hatta teror konusuyor. yani ortulu kavgalar oluyor.

  yine de dunya'da bizi kotu etkilemeyen bir sey var mi? pek sanmiyorum.