şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tüketici hakları derneği'nin 2004 ve 2008 yıllarında yapılan kent içi ulaşım zamlarına karşı açmış olduğu davanın sonucunda gerçekleşmiş indirimlerdir.

  pazartesi gününden geçerli olmak üzere;

  otobüslerde tam bilet 90 kuruş, öğrenci 60 kuruş, dolmuşlar 90 kuruş, uzun mesafe 1 lira olmuştur.

  bu indirim hukuk tanımaz yöneticilerin suratında patlayan bir tokattır. bugün ankaralı'nın bayramıdır. küçüklerin gözlerinden öperim.
 • inanılmaz ama gerçek olay.

  --- spoiler ---
  http://haber.mynet.com/…-ucretleri-indirildi/498212

  ankara büyükşehir belediye başkanı melih gökçek, ''bu durum belediye için bir kaostur. bu işin içinden maddi anlamda çıkabilmemiz ve işin mantığını anlamak mümkün değildir'' dedi.

  --- spoiler ---
 • 24 saaten daha kısa süreceği kesin olan indirimdir. bu ülkede hukuk 'etrafından dolaşılması' gereken bir konu olarak algılanır. belediye mecburen mahkeme emrini uygulasa da hemen sonraki gün kararın etrafında dolaşacak bir yol bulacaktır. hukuk tanımaz yöneticilere ders vermek için mahkeme kararından çok daha büyük bir şey gerekir ve önce suratlarına şamarı yemesi gerekenler bu yöneticileri o mevkilere getiren iktidar ve partilerdir.
 • i.melih gökçek'in karşılık olarak çok pis bir hamle yapacağını düşündüğüm olay. en sonunda da ekran başında kaçınılmaz olanı görücez.
  (bkz: dünyaca ünlü melih gökçek sırıtışı)
 • gerçekleşmesini, okula günde 2 vesaitle gidip gelmek durumunda olmamın cüzdanımı hatrı sayılır ölçüde hafifletiyor olmasından ziyade sırf melih gökçek insanının suratındaki sırıtışı silmesi için tüm kalbimle diliyorum. toplu taşıma araçlarındaki bu tarz olası bir indirimin belediyeyi mali yönden kaosa sürükleyeceği iddiasında olan melih efendinin aklı, milli kütüphanenin önüne -zaten perişan haldeki trafiğin içine tükürme suretiyle- manasız ve gereksiz ancak bir o kadar da yüksek maliyetli bir takım yapılar kondurup binlerce lirayı sokağa atarken neredeydi acaba?
 • bunca yıldır alınanların geri iadesi gibi bir durumdur. sırada meşhur doğal gaz ve saat olaylarının çözülmesi vardır. bu olayın üzerine benden umut sarıkaya'yı da anaraktan güzel bir bakınız geliyor.

  (bkz: ağlama melihs)
 • işlerine gelince hak, hukuk, gak, guk tırıvırılarına başlayan nöron yoksunlarını rahatsız eden geçerliliği tahmini kısa olacak indirim. tabi canım hukuk olmasın biz paramızın hesabını kimseden soramayalım. seçilenler 5 sene dilediklerini yapsınlar. günde kaç milyon kişinin kullandığını bilmediğim toplu taşımdan yine kimin cebinde kaldığını bilmediğim! para var bir de.
  (bkz: ankara'da ulaşımda 1 kuruşluk indirim)
 • eğer belediye yetkilileri bir katakulli yapıp ücretleri bir şekilde yükseltme yolu bulamazsa melih gokcek'in secim malzemesi olarak kullanacagı hadise.

  -biz zaten indirecektik efendim herşey ankara için.
  -hee tabi tabi.
 • fiyatları yarıya indirmiş olay. hazır ucuzken sincana mı gideyim çinçine mi gideyim bilemedim.