şükela:  tümü | bugün soru sor
 • konuyla ilgili başbakanlıktan resmi bir açıklama yapılmış:

  "verilmiş sadakamız varmış."

  .
 • insansanız, umarım kimse ölmemiştir sadece teknik bir sorun kaynaklıdır demeniz gereken kazadır. yorum da yapmayabilirsiniz elbette. yeter ki bir trajedi üzerinden politik komikçilik yapmaya çalışıp rezilleşmeyin.

  not: ben bunu niye yazdım? benden önce yazılmış bazı entrylerde sanırım tepkisel olarak siyasi espriler vardı. uyarı karşısında da akp sempatizanlığı yapmayın gibi bir cevap verilmişti. böyle bir kazadan sonra insani bir tepki verilmediğini görmek beni üzdü ve öfkelendirdi. burada hayatın kaybeden insanların sevdikleri var, annelerini-babalarını bekleyen çocuklar var, sevgilisinden haber alamayan kadınlar-erkekler var. uçakta muhtemelen bebekler var. bütün bu insanların hayatları var, hayalleri var, uçaktan inip eve gitmeye dair planları var. ne bileyim insan hayal kırıklığına uğratma konusunda daima çok başarılı sanırım. sizler elbette bu trajedi üzerinden komikçilik ve partizanlık yapabilirsiniz bu sizin hakkınız. bizim de hayal kırıklığına uğrama ve bunu yadırgamaya hakkımız var.
 • ucagin boeing 777 200 oldugu soylenmektedir.
 • kaza sicili temiz olan boeing 777'nin karıştığı olay. umarı anlık bir hatadır ama en son irtibat kesintisinde air france uçağı maalesef kazaya karışmıştı. 227 yolcu ve 12 mürettebatın iyi haberini alırız diye diliyorum.

  (bkz: 1 haziran 2009 air france uçak kazası)

  gelen mesajlar sonrası edit: 777'nin 2 kişinin öldüğü bir kazası olmuş. a380'den sonra en temiz sicilli diyeyim o zaman.
 • henüz kesinleşmemiş olan durumdur. an itibariyle kazaya dair bir emare yok, sadece haber alınamıyor.
 • (bkz: lost)
 • avustralya abc 24 kanalida haberi breaking news olarak alt yazi gecmekte su anda.
 • air crash investigation 13x5'i izlerken "televizyon da boşuna çalışıyor, kapatayım şunu" diyerek hamle yaptığımda son dakika altyazısı olarak gördüğüm haber. umarım bir kaza olarak tarihteki yerini almayacaktır.
 • http://www.malaysiaairlines.com/…ite/dark-site.html

  yer tespiti yapılamadığı için resmi açıklama yapılmamakla birlikte gerçekleştiği kesin gözüken hadise.
 • sicili oldukça temiz 777'nin karıştığı muhtemel kaza.

  http://www.flightradar24.com/…10/12x/mas370/2d81a27

  flightradar24'te uçağın kaybolduğu anı buldum. 35bin feet'te stabil bir uçuştayken radardan kaybolması mantıklı değil. hız kaybetmiyor, irtifa kaybetmiyor. aklıma ancak bomba, uçağın bir sebepten*** parçalanması gibi kötü ihtimaller geliyor.

  uçağın bir anda parçalanmasıyla ilgili aklıma ilk gelen örnek: http://en.wikipedia.org/…/china_airlines_flight_611

  durum pek parlak gözükmese de umarım 240 kişinin akıbeti iyidir.

  edit: uçağın son görüldüğü nokta konusunda değişik bir çok bilgi var. ancak yakın aile üyelerinin uçuşlarını hep takip ettiğim ve hep çok doğru bilgi almam sebebiyle flightradar24'ı oldukça güvenilir bulurum.