şükela:  tümü | bugün
  • bu kadar basit olmamalı hukuki cezalar.
    ne kadar muğlak bir ifade" terör örgütü üyesi olmamakla ,örgüte yardımcı olmak" ..yani içini her şekilde doldurmak mümkün bu ifadenin.
    yatacağını yattı zaten, siciline ne diye işlenecek bu ceza? bilen var mıdır? terör suçundan mı işlenecek yine ?
  • acaba gerçekten fetö ile birebir ilişkisi olduğu için mi yoksa sadece iktidar partisine muhalif konuştuğu için mi "örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek" suçundan ceza aldı ? sorusunu akla getiren karar.
  • hukuk'un sadece bazı kişiler istediği zaman keyfi bir şekilde işlendiğini anladığımız olay. emir gelir ve uygulanır. bunun dışında 12 çocuğa tecavüz etmişsin, 18 kişiyi öldürmüşsün, 54 dükkan soymuşsun, 1589 tane araba çalmışsın hiç önemli değil.

düzeltme.
  • fetö medya yapılanması davasında “örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek” suçlamasından 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası almasıdır.

infaz rejimine göre 1 yıl 4 ay 5 gün hapis yatması gerekecek. (formül: toplam cezanın 4/3’ü - 1 yıl denetimli serbestlik)

1 yıl 1 ay 22 gün tutuklu kaldığından cezası onanırsa 2 ay 23 gün daha hapis yatıp cezasını infaz edecektir.
  • muhalif olan atilla taş'a verilen cezadır.
    yandaş olan rasim, cem vs.'ler ise ödül almaya devam ediyor!!.

kısacası; (bkz: yeni türkiye)
  • gerekçeli karar ını merakla bekleyeceğim bir dava daha. bu adamın attığı tweet' ler arasıra ekşi sözlükte gündem olurdu. onlar arasında fettocu köpekler' e yaranacak bi şey yazdığını görmedim. ( twitter şu bu takip etmedim hiç bilmiyorum oralarda ne yazmış )

merak ediyorum hangi tweet yada beyanlarından dolayı almış cezayı.
  • görünüşe göre şunun kadar ilgi çekmemiş karardır.

(bkz: 8 mart 2018 tahkim kurulunun q7 cezasını onaması)
  • üzücü durum. keşke muhalefetini doğru yerde durarak yapabilseydi atilla taş.

muhalif olduğu için değil fetö'nün gazetelerinde fetö tarafından kullanılan kullanışlı bir ... olduğu için ceza almıştır. başlık iyi kripto yapar yalnız.
  • eskiden bu kadar laçka yapmıyorlardı bu işi, polis giderdi sahte delil yerleştirirdi, eliyle koymuş gibi bulurdu.
    şimdi? fetöcü. oooo gömün amk minimum 3 yıl, mahkemede kımıldanıp durdu, sikin.
  • amatör hukukçular yine dosyayı falan görmeden fetöcülüğünü ilan etmişler attila taşın. insan ancak örgütte yanyana çalışsa bu kadar emin olabilir(?!)