• kimse telaşlanmasın.. mehmet aydın güney amerika'ya besilik büyk baş bakmağa gitti.. sen de 50 ben diyeyim 100 gemi.. nuhun gemisi gibi böyük hem de..

angus, buffalo, bizon ne varsa gemilere koyup getirecek, konya'da 350 bin baş çiftlik inşa ediliyor şu an. bittiğinde uzaydan görünen ilk çiftlik olucak. inanmıyosan aç google'dan bahhh.. gardaşş.. geçmiş olsun..((:

edit: 23:13'te mesaj atan elhamdülillah isimli whatsapp kullanıcısı şahsımı güldürmüştür
  • sayın saadet zinciri resepsiyondan bekleniyorsunuz.
    (bkz: kolay para için patates olan yurdum insanı)
  • kendilerini dünyanın en zeki insanı sanıp, piramit sistemlere kanmayın, paranızı kaptırmayın diyenlere salak gözüyle bakan insanların eğitimine katkı sağlamış olan olaydır. rezalet değil, kaçınılmaz sondur.
  • 8 mart 2018 ekşisözlük çaylak rezaletinin yanında bir hiç olan rezalettir.
  • fadıla ve kitlesine küfreden adamlar tavukçuya para kaptırmış
  • ekşide bilinçli yazarlar, "durun yapmayın bunlar dolandırıcı, ha patladı, ha patlar" dedikçe ukela ukela "hadiyin lan oradan, çekemiyorsunuz" diyen çok bilmişlerden ekşide bile varsa, türkiye'nin diğer platformlarını, mekanlarını, oralarda bilinçsizce insanları yönlendirenleri tahmin edebiliyorum.
  • edit2: an itibariyle whatsapp grupları(bayağı çok grup var) ekşici tim tarafından troll’lenmek suretiyle imha edildi.

öncelikle söylemeliyim ki ben mağdur değilim ama ortada büyük bir mağduriyet olduğu için aramaya inandım ve başlık açmaya karar verdim.

bir çiftlik bank mağdurları whatsapp grubundan insanlar:
    ss1
    ss2 - kendi çalışanları olduğunu iddaa eden vatandaş
    ss3 - dolandırıldık muhtemelen(!)
    ss4 - 290bin liradan söz eden var

haber linki

--- spoiler ---

gümrük ve ticaret bakanlığı, çiftlik bank incelemesini tamamladı. bakanlık, çiftlik bank'ın, tüketicinin korunması hakkındaki yasayı ihlal ederek piramit satış sistemi şeklinde kurulduğuna karar verdi ve cumhuriyet başsavcılığı’na başvurdu.
    --- spoiler ---

bugün çiftlik bank incelemesi hakkında karar çıkmasıyla başlayan rezillik. çiftlik savcılığa sevk edilmiş.
    çiftlikten hiç bir açıklama yapılmıyor. bayiler ve çiftlikler kepenk kapatmış durumda, kullanıcıların dediğine göre, durum hakkında bilgi alınamıyor. 2 aydır ödemesi yapılmayan kullanıcılar çıldırmış vaziyette. biraz araştırdım ve insanların çıldırmış gibi bu gibi kolay para yöntemlerine para bastığını gördüm. kredi çekip 20-30 hatta 100 bin lira para basan var. yaptıklarının doğruluğu ayrı ama habere göre yarım milyar lira cukkalayan şirket sessizliğini koruyor.
    insanlar whatsapp, facebook grupları kurmuş, organize olmaya çalışıyor, bir teselli arıyor.

25 yaşındaki çiftlik bank’ın sahibi mehmet aydın’ın yeri bilinmiyor, kimi arjantin diyor kimi bahama adaları...

şirket kıbrıs temelli olduğu ve vergi ödemediği için devletin zora soktuğu da söyleniyor, anlayacağınız ağzı olan konuşuyor.
    conclusion:
    bana kalırsa kolay para sistemleri, özellikle sanal sistemler üzerinden para kazanmayı vaat eden sistemler tamamen güvenilmez ve risk alıp girdiyseniz bugünün geleceğini hesap etmeliydiniz. ama insanların zararlarını okuyunca kızmadım, üzüldüm. umarım, en azından, zararları giderilir ve onlar da akıllanır.

edit: linkler eklendi, numaralar karartıldı
  • kendi düşen ağlamaz arkadaş. bu adamlar para yatırırken bu riski biliyorlardı. hiç mızmızlanmasınlar. bu saatten sonra da böyle şeylere para yatıran adam harbiden aptaldır.
  • sikimde olmayan rezalet
  • bu adamın bitcoin farmi yok muydu gidip isteyin bitcoin olarak ödeme yapsın banka manka ne ugrasiyorsunuz olmadı ekran kartına haciz koyarsiniz.
hesabın var mı? giriş yap