şükela:  tümü | bugün
 • gün içinde basına yansımış olan haber:

  "erdoğan’ın önceki gün bir grup akp kurmayıyla görüşmesinde, iki konu öncelikli olarak ele alındı: “parti kongresinin sonbahar beklenmeden yapılması ve erken seçimin partinin lehine olup olmayacağının araştırılması."
 • erdoğan'ın erken seçime gitmesini sağlayacak tek bir etmen var, o da ilk turda kazanmayı garanti altına aldığını görmesi.

  erdoğan'ın tüm politikası da zaten şuan ilk turda seçimi kazanabilmek, çünkü biliyor ki ilk turda kazanamazsa eğer, 2. turda durum şu şekilde olacak, 1. tur amaç ortakları > erdoğan'ın aldığı oy.

  bu durumda her şey erdoğan için daha da zorlaşacak. kazanır kaybeder orasını bilemem. ondandır ki %1 bile oy potansiyeli olmayan partileri milletvekili kaybetme pahasına herkese teklif gönderiyor.

  benim görüşüme göre de erken seçim olmayacaktır çünkü şuanda %50+1 olduklarını düşünmüyorum. ne zaman ki erken seçim olur işte o zaman erdoğan her şeyi ayarlamış ve hazır demektir.
 • gündeme aldıysa geçmiş olsun diyor, ülke için hayırlı olmasını temenni ediyorum. eğer bu şekilde gündeme getirdi ise, bir şekilde seçime girip, yine bir şekilde zaferle ayrılacağını da düşünmeden edemiyorum. yoksa kolay kolay lafını açmazdı.
 • "ekonomideki durağan yapının, afrin harekâtıyla toplumda oluşan havanın, ab’yle ilişkilerin geliştirilmesine yönelik sürecin avantaj olabileceği, bunun iyi değerlendirilmesi gerektiği savunuldu."

  yavrularımızın ölmemesi, terörün bitmesi için oy isteyenler şimdi de onların ölümünün oy getirdiğini görmüş ki erken seçim diyorlar. hesapladıkları gibi olursa eğer yeni türkiye herkese hayırlı uğurlu olsun. bir daha da kurtulamayız bunlardan.
 • yanına "stepne devlet" in desteğini aldığından ve muhalefetin durumu da ortada olduğundan dolayı düşünüyor olabilir.

  muhalif kesim, daha nasıl bir yol izleyeceğine karar verememişken; cumhur ittifakı kervanı düzüp yola çıktı bile.

  şu an için ibre, a-ke-pe+mhp ittifakını gösteriyor maalesef.

  bakalım zaman ne gösterecek?
 • (bkz: halk bunalmis adalet cigligi atar hale gelmis)

  şimdi anlaşıldı mevzu.