şükela:  tümü | bugün
 • son edit: sorun çözüldü
  bugün mng kargo bölge müdür yardımcısı mualla hanım tarafından 9.00da arandım gayet ılımlı ve samimi birşekilde benimle konuştu, görüşmek ve bu konuyu çözüme kavuşturmak istediklerini belirtti, ardından kendisiyle ve kurumsal iletişim uzmanı irem hanımla görüştüm. konuşmamızda bu konuyla alakalı üzgün olunduğunu, böyle bir olay yaşandığı ve yaşatıldığıyla alakalı çok üzgün olduklarını ve durumu yakından takip ettiklerini şuan şubede ekibin olduğunu söylediler.

  hatta konuşma içerisinde bana isterseniz şuan kendisini tazminatsız işten ayırabilirim denildi yapılanın yanlış olduğunu söyledi, ben de buradaki belirttiğim gibi kendi hatamı ve söylediklerimi söylenenleri ekledim ve kişinin işten çıkarılmamasını ancak gerçekten insanlık eğitimi vermelerini konferans, seminer ne olursa olsun karşısındaki insan ile nasıl konuşulması gerektiğini anlatmalarını istedim.

  burada da yazılanlar benimde doğru bulmadığım linç girişiminden konuştuk, ben de beş parmağın beşi bir değilken tüm kargo çalışanlarını genellemediğimi bunun yanlış olduğunu herhangi bir kişiye yönelik veya satılan kuruma yönelik bir durum olmaması için entrymi editlediğimi belirttim.

  karşılıklı insan gibi muhabbet ve insanca konuşma anlayış için gerçekten teşekkür ediyorum, yaklaşık 1,5 - 2 saat konuyla alakalı olarak konuştuk, burada yazılan ve bana mesaj olarak gönderilen mng ile şu sorunu yaşadım bana bunları yaptılar diyen herkes için de yaşanan sorunları tek tek aktarmaya ve daha özen göstermelerine ihtiyaç duyulduğunu anlatmaya çalıştım. mualla hanım büyük bir özveri ile bunun peşinde olacağını gerekenin mutlaka yapılacağını çalışanlarıyla alakalı olarak eğitimlerine devam edeceklerini kendisinin de benim gibi bir nevi eğitimci olduğunu beni anladığını ve bu yaşanılan olayın hiçbir şekilde affedilir bir yanı olmadığını söyledi, ekşi sözlükte yazılan her entry ve çağrı merkezine iletilen şikayetleri özveriyle dinleyeceklerini ve buranın takip edilip notlar alındığını aktardı. burada yazılanların mng kargonun sahiplerini de çok üzdüğünü ali bey ve bülent beyin yakından takipcisi olacağını, çalışan hakkında gerekli tedbirin alınacağını benimde isteğim doğrultusunda işten çıkarılmayacağını ancak cezasının mutlaka kesileceğini ve bundan sonra şube dahilinde hiçbir çalışanın bu şekilde bir muameleyle karşılık vermeyeceğini anlattı.

  ben gerçekten konuşmadan verilen sözlerden ve dilenen özürden tatminim, irem hanıma ve mualla hanıma gelip ilgilendikleri ve gerçekten düzgünce konuşulabilme fırsatı verdikleri için teşekkür ederim. kendi özel telefon numarasını da bıraktı.

  kendileri bir hediyeleri olduğunu gönlümü almak istedikleri söyledi kesinlikle kabul etmeyeceğimi aktarırken bunun öğrenciler için olduğunu kidzmondo biletlerinin olduğunu kötü bir olayın sonucunun tatlıya bağlanması gerektiğini ve en azından çocukları mutlu etmiş olalım dediler, kabul etmememin üzerine ısrar edildiği ve yanlış birşey görmediğim için civarda bir sürü ortaokul olduğunu herhangi birine kidzmondo biletlerini bırakabileceklerini söyledim ardından şehit nuri şener ortaokulunun anasınıfına bırakılabileceğini söyledim.

  konuşulan tüm konuşma ve anlayış için mualla hanıma ve irem hanıma teşekkür ederim, böyle bir olayda beni yalnız bırakmayan gerçekten yapıcı umut dolu entryler ve mesajlar atan tüm yazarlara, çaylaklara teşekkür ediyorum. bugün insanlık kazandı ben öyle düşünüyorum.. umarım bundan sonra hiçbir insana bu şekilde davranılmaz umarım hiçkimsenin canı yanmaz.

  - - - - - - - -

  edit 2: twitter açıp mngkargoya yazmamı söyleyen arkadaşları dinleyerek tweet attım, mng kargoya mesaj ile bilgiyi ilettim, konuyu inceleyeceklerini üzgün olduklarını içeren bir mesaj aldım ekliyorum. aşağıda lütfen küfür mesajlarını paylaşmayalım olur mu? inanın kendi adıma o ne derse desin ağzımı bozmamalıydım diyorum, çünkü bu da benim bana göre hatam olmuş oluyor. anlayışınız ve tüm destekleriniz için sonsuz teşekkür ederim, yarın mng kargo tarafından geri dönüş yapıldığında burayı tekrar editleyeceğim.

  attığım tweetler

  twitter mesaj 1

  twitter mesaj 2

  edit: linkleri kaldırmamı önerdiğiniz için kaldırdım, gelen mesajlara teşekkür ederim, şubeyi sormuşsunuz. istanbul şişli-kurtuluş şubesinde gerçekleşti aşağıdaki olay.

  öncelike başlığın nasıl olacağına karar veremediğimden kusuruma bakmayın lütfen, zira şuan bu yazıyı 3. kez ellerim titreye titreye yazıyorum. olayı uzun uzadıya yazacağım çünkü ancak böyle sinirimin yatışacağını ancak birilerine anlatarak rahatlayabileceğimi düşünüyorum.

  06.03.2018 tarihinde kargoya verilen gönderim 7.03.2018 tarihinde önce dağıtıma çıkarıldı sabahtan akşama kadar evde kargomu bekledim ancak gelen giden olmadı saat 18.00 i geçince heh dedim yine ertesi güne kaldı, genelde kargom ya zamınında gelir ya da ertesi güne kalır mecburiyetten ben gidip alırım. problem bu değil. 08.03.2018 yani bugün evimde kargoyu bekliyor bir yandanda evdeki yeğen ile vakit geçiriyordum nasıl oldu bilmiyorum telefonu duymamışım, ardından arayan numarayı yeniden aradım beni aradığını ne için aradığını sordum mngden aradığını kargoyu eve getirdiğini adresin yanlış olduğunu beni arayıp ulaşamadığını o yüzden kargoyu şubeye bıraktığını söyledi. ben de adresimin yanlış olmadığını aktardım karşımdaki kişi no’nun ne olduğunu söyledi 37 olarak cevapladım bana 39 diye bir yer olmadığını geldiğini açmadığımı vs söyledi ben de no’nun 37 olduğunu adresimde yanlışlık olmadığını aktardım karşımdaki sinirli bir şekilde şubeden al dedi, baktım karşımdakiyle iki kişilik bir diyalog kuramıyoruz tamam kolay gelsin arkadaşım dedim ve kapattım. tam o anda mngnin kurumsal mesajı geldi kargoyu şubeden almam gerektiğiyle alakalı bir mesaj.

  eşofmanlarla çıktık caddeye, yanımdada arkadaşım var, şubeye girdim danışmadaki hanımefendiye merhaba bi kargom vardı dün şubeye geldi yine getirmediniz dedim gülümseyerek, hanımefendi adımı sordu cevapladım içerideki depodan çıkan beyefendi gelmediniz değil getirdim evde yoktun dedi ben de evde olduğumu adresimin doğru olduğunu gönderen kişinin faturasını fotoğraf olarak aldığımdan adresimin doğru olduğunu yanlış adres yazılmadığını belirttim, karşımdaki kişi no39 da ev yok öyle bir yer yok orası cami dedi ben de nonun 37 olduğunu söyledim ısrarcı olması sebebiyle apartmanımın fotoğrafını gösterdim 37 yazıyordu ardından köpüren arkadaş orası zaten adresteki sokağı kapsamıyor dedi, ben de adresteki sokağı kapsadığını diğer firmaların eve getirdiğini söyledim.

  20 yıldır oturduğum sokağın adını benden iyi bildiğini ifade etmesi üzerine (daha geçen hafta ikametgah aldım daha ne diyeyim, e devletin fotoğrafını aşağıya eklerim. ) işinizi iyi yapın işinizi yapmıyorsunuz derken 5 yıldır orada(kurtuluş şube) çalıştığını benim gerzek olduğumu söyledi. bu kargoya ücret ödüyorum dedim işinizi yapacaktınız o zaman dedim danışmada oturan ikinci hanımefendi sesimi alçaltmamı buna hakkımın olmadığını söyledi ben de buna hakkımın olduğunu ayrıca sesimi yükseltmediğimi belirttim. ikinci hanımefendiden güç alan arkadaş içeriye depoya gitti o sırada sanıyorumki oranın üst kişisi olan( tekli masadan kalktı) biri geldi sorunu sordu anlattım bu sorun yüzünden mi tartışıyorsunuz hergün birçok adreste karışıklık çıkabiliyor dedi, bu kendisinin işi benim işim değil açıkçası ben de neden sinirlendiğimi anlatmaya çalıştım kuryenin ısrarla çarpıttığını ısrarla no 39 diyip durduğunu söyledim sonra kurye içerden bağırarak kıvırmaya başladı ben seni 4kere aradım açsaydın o zaman lan diye seslendi bende 4kere aramadığını ayrıca açmak durumunda olmadığımı adresimde olduğumu söyledim. ardından ön taraftaki ismimi soran hanımefendiyle ve yetkiliye benzeyen bey ile konuşurken arkadan söylenmeye başladı aldırmadım konuşmama devam ettim, bu sırada içeriden aldığı kutu taşımaya yarayan hani şu el arabasına benzeyen bir alet olur onu sürerek geldi kendisiyle aramda mesafe varken üzerime doğru gelip çık şurdan dedi ne demek çık şurdan düzgün söyle dedim ardından bana çekil lan mal gibi birşey söyledi ben de sen kimsin ya minvalinde söylenirken ben seni 2 kere aradım açsaydın lan dedi, ben de demin 4diyordu 2ye mi düştü dedim yetkiliye dönerek, ardından beğenmiyorsam kargoyu iade et lan dedi, ısrarla yazıyorum çünkü lanlı lunlu konuşurken bir allahın kulu uyarmadı.

  kuryenin mngnin aracı olduğundan bile haberi yok kargoyu iade edersem ürün beklentimin altında istemiyorum ben bunu demek ve bu göndericiyle beni bağlayan bir durum mngnin kargoyu teslim etmesindeki usulsüzlüğü neden göndericiye keseyim hala algılayamıyorum. kargoyu iade etmeyeceğimi her seferinde böyle yaptıklarını söyleyince kurye birdaha göndersinler bir daha yaparım getirmiyorum var mı demesiyle karşılaştım. karşımdakinin bir insan olmadığını ve yanındakilerin onun gibilere destek çıktığını görünce danışmadan uzatılan kargomu aldım imzamı attım kapıya doğru yöneldik ki insanlıktan nasibini alamayan saygısız kafasında saç kalmamış daha konuşuyor gerizekalı lafını etti yanımdaki arkadaşım terbiyesizleşme niye bel altı vuruyorsun derken arkamı döndüm ve gerçekten öküzsün şerefsiz dedim, yakın dönemde ameliyat oldum stres dolayısıyla saçlarım döküldü dökülmeye de devam ediyor ben bundan zerre utanmıyorum kelde kalabilirim hiç sorun yok, ancak görünüşümü yargılamak ne o çalışana ne de başkasına düşmüyor, fışarıda milyon tane zihni fikri kirli olan insan varken benim saçımın olmayışı kimseye batmasın lütfen.

  arkadaşımın beni telkin etmesi ve dışarı çıkartmaya yönlendirmesiyle çıkıyordum ki arkamdan orospu dedi kapıdan yine geri döndüm hayvan herif derken kapının girişinde yüzünü hatırlamadığım bir bey tarafından tutuldum o ise bana senin ananı sikerim, orospu çocuğu, babasını siktiğim tarzında küfürler ediyordu, gözleri dönmüş bir şekilde üzerime gelmeye çalışırken siktir git kimsin sen adın ne senin şikayet edeceğim dediğimdeyse kimse ismini söylemedi dışarıya çıkarıldım, utanıyorum bu insan olmayan şahsiyetin seviyesine düştüğüm ve ağırlığımı sonuna kadar sürdüremediğim için. bunları yazarken hala ellerim titriyor hala sinirlenmenin vermiş olduğu ellerimdeki soğukluğu atamıyorum bu nedenle yazım yanlışı yapıp silmekten bu 3.kez yazmaya çalışışım. desem ki çok ağır konuştum adam ondan küfretti ağzımı açıp kendisine yönelik laf etmemişken sadece hizmet ile ilgili şikayetimi dile getirirken başıma bunlar geldi. çıktım ve mng kargonun 444 0606 numarasını arayıp müşteri temsilcisine bağlandım karşımdaki hanımefendiye durumu buraya anlattığım şekilde sesim titreyerek dilim zar zor dönerken anlattım. karşımdaki hanımefendi gayet sakin ve ılımlı bir şekilde beni dinledi şikayetimi oluşturdu şube ve bölge birimlerine ilettiğini takipçisi olacaklarını şikayet kaydımın numarasının 851906 olduğunu en az 1gün en fazla 3 gün içerisinde aranacağımı söyledi. açıkçası ne arayacaklarından ne de o kişiye bir yaptırım yapacaklarından umudum yok, ne bir video kaydı ne de bir ses kaydı almayı akıl edebildik inanın o ortamdaki kaosta sinir krizi geçirmediğime dua ediyorum.

  çok üzgünüm. bunu nasıl anlatabileceğimi bilmiyorum inanın çok üzgünüm. normalde çirkinleşen, küfür eden hakaret etmekten hoşlanan bir insan değilim bugün bu olayda kendimi aştığım için üzgünüm, kendi hatamın telefonu duymamak olduğunu zaten biliyorum öğrenilmiş çaresizlikten zaten kargoyu getirmeyeceklerini bildiğimden telefondan sinirlenmedim gayet düzgünce şubeye gidip hatta espiri mahiyetinde güleryüzümle söyledim ancak böyle bir tepkiye dönüşmesi böyle bir günde çok acı. eminim bu kurye arkadaşın bana yaptığının mislinin mislini yaşayan ne kadınlar vardır, hatta yalnızca kadın değil ne insanlar vardır. 8martta yalnızca sosyal medya üzerinden gönderi paylaşılmasıyla değerli olmuyoruz, kendi hemcinslerim bile o adam orada cinsiyetci küfürler ederken lanlı lunlu konuşurken istifini bozmayıp olayları yalnızca seyredebiliyorsa üzgünüm 8mart yalnızca geçmişteki bir hikayeden ibaret. çok üzgünüm.

  ekşi sözlüğü iç dökme platformuna dönüştürdüğüm için ve yukarıdaki küfürleri okumak zorunda kalan herkesten özür diliyorum, biraz olsun yazmak iyi geldi. aşağıya olayla alakalı olarak e devletten aldığım ikametgahımı, göndericinin gönderdiği kargo faturasını, kargonun üzerindeki kağıdın fotoğrafını ekliyorum.ısrarla inkar ettiği o 37, ve o sokağın o numarayı kapsadığını anlatmaya çalıştım, tabiki biliyorum bunların hiçbir geçerliliği yok. kelliğimi de eklesemiydim bilemiyorum, durun ekleyeyim. lütfen artık böyle insanlara prim vermeyin/vermeyelim.

  linklerdeki adresimi düzgün silememem ve takipnodan kimliğime ulaşılabilirliğini gösteren silmemi söyleyen tüm yazarlara teşekkür ederim. destek veren tüm mesajlarınız için canı gönülden teşekkür ederim.
 • 10/10'luk rezalet. birkaç kez, birkaç yıl aralıkla ve farklı şehirlerde mng kullandım ve hiçbirinde evi bulamadılar şubeden almak zorunda kaldım. ama bu kadar yüzsüzleşen elemanları olduğunu görmemiştim.

  özet: kargo elemanının adresi bulamayıp bahane uydurması, üste çıkmaya çalışması, kargo sahibi haklı olarak karşı çıkınca da hakaret etmesi, küfür etmesi, fiziksel bir özellikle alay etmesi.
 • ortama hemen polis çağırsaydınız keşke dediğim rezalet.
 • okumadığım rezalet. kelliğini paylaştığın içinse teşekkür ederim, anasını siktin göz zevkimin.
 • rezalet gibi rezalettir. 10/10.
 • mng kargo geçmesi bile başlı başına rezalet olmasına yeterli. yurtiçi kargo'dan daha kötüsü varsa kesinlikle mng'dir.

  edit:
  okudum, ve hayretler içinde kaldım. kendimi olayın içinde hayal ediyorum da arabayla girmiştim şubenin içine. yayılması ve bu firmayı kullananlar tarafından bilinmesi için çaba harcanması gereken rezalet.

  puan mı? 10 üzerinden 20

  (bkz: #74847233)
 • insanlar böyle böyle katil oluyor işte. işin üzücü yanı ise bu tipi tiplerin hiçbir yaptırıma uğramayacağını bilmek.

  hepsinin allah belasını versin.
 • hepsini okudum, rezalet gibi rezalettir. bu kargoculari (firma fark etmez) ise alirken nasil bir surec sonrasinda calistirmaya basliyorlar acaba. abi hepsi mi hoduk olur? ben bi tane gulumseyen kargocu gormedim. alayi mutsuz.. ulan biz dedik sanki okulu birak git kargocu ol diye. isini yapiyosan yap yap(a)miyosan al tazminatini siktir git.
 • öncelikle, rezalet gibi rezalet.

  önce orada bulunan rütbelinin ardından da o kişinin işine son verilmeli.

  işin tek kötü yanı artık 37 numarada oturduğunu ve daireni biliyor.
 • bu sene dünya kadınlar gününde kadına şiddet olayı okumamıştım diye sevinirken bu sene de olmadı. okurken elim ayağım titredi. rezalet gibi rezalet. 10