şükela:  tümü | bugün soru sor
 • üst edit: hep aynı argüman amk. sözleşmiş gibi gelip buraya "sen o gün için kaç kadın direniş gösterdi nasıl mücadele verildi biliyor musun" yazıyorlar. evet biliyoruz. kimse kafasından bu gün kadınların olsun demez zaten, her günün bir çıkış noktası vardır. burada söylenmek istenen şey bu gün tüm dünya kadınlarına armağan edilmişken ve dünyada "international women's day" diye kutlanırken bizim yeşil parkali az duş alan üniversite solcularimiz bugünün adını emekçi kadınlar diye değiştirme çabasında. he amina koyim tüm dünya bu günün anlamını bilmiyor bir tek siz biliyorsunuz evet. varolsun yoldaşlar.

  anlam veremediğim üniversite solcusu tiptir.

  yok bütün kadınlar emekçiymiş yok emekçi olmayan kadın olmazmış. sorsan cinsiyetçilige de karşı bunlar. yahu emekçi olmayan insan mi var? mesela biz bir kadın arkadaşımızın bu gününü kutlamak istesek onun emekçi olup olmadığını mi sorgulayacağız kadın olmasına mi bakacağız? bu ne saçma iştir. sen siktir git kadınsın ama emekçi değilsin dedikleriniz mi var sizin?

  gün kadınların günü, onların kadın olmasına verilen kıymetin günü. sen neden sik gibi oraya emekçiyi sokma çabasindasin. oldu olacak 8 mart dünya emekçi direnişçi devrimci kadınlar günü yapalim. bu mantıkla direnişçi olmayan kadın da yok, her kadın bir zorluğa direniyor.

  gezi parkı gibi barışçıl eylemin ikinci günü en ön saflara kızıl bayraklarla pankartlarla geçip eyleme sıçan tipler de bunlardı.
 • 8 martin dünyada international women's day olarak kutlandığını bilmeyip dünyayı turkiyeden ibaret sanan mallar da var tabi.

  http://www.un.org/…n/events/womensday/history.shtml
 • ne 8 mart' ın hikayesini, bundan mütevellit niçin o güne emekçi kadınlar günü denildiğini bilmekten aciz; bırakın bilginin aynı zamanda araştırma düsturunun da fakiri bir volvoks kolonisinin ağzını oynatmasıdır.

  gezi parkı parkı eyleminde o kızıl bayrakları , o pankartları taşıyanlar olmasaydı polis sireni duyunca yorganın altına giren bunun gibi klavye delikanlıları evden çıkmazdı.

  (edit: imla)
 • 8 mart'ı sevgililer günü tadında kutlamakta ısrar eden tiplere karşı bilinçli bir eylem geliştiren tiptir.
 • şimdi sana 8 saat çalışma hakkı desem, rosa luxemburg desem mal mal bakacaksın o yüzden hiç girmeyeyim o konuya.

  sen git başka şeylerle ilgilen.
 • 8 mart'ın neden dünya emekçi kadınlar günü olduğunu bilmiyen şahısın açtığı başlık. belli cahilsin, ama internet önünde aç bir bak. bugünün ne önemi varmış diye. cehalet paçalardan akıyor.
 • 8 mart dünya orospu kadınlar günü veya 8 mart dünya kezban kadınlar günü değil.8 mart dünya emekçi kadınlar günü.her ne kadar sikik kapitalist sistem yüzünden bugün tüm kadınlığa mal edilmiş gibi düşünülse de aslında bir azınlığı kapsamaktadır.
 • 8 martta yazar olmuştur.
  (bkz: 8284 kadın çaylağın 8 mart'ta yazar yapılması)
 • dikkat çekmek için aykırı olmaya çalışan ergen beyanı.
  eminim biliyordur günün anlam ve önemini. yalnızca tolluk yapıyordur yani. çünkü bir insan bu kadar cahil olamaz. hem cahil olup hem de ekşide yazar değildir.
  (bkz: wikipedia'yı özlüyoruz)