şükela:  tümü | bugün soru sor
 • iran'la varılmaya çalışılan nükleer anlaşmanın karara bağlanacağı tarih.

  açıklama bugün tsi 21:00'da gerçekleşecek.

  küresel piyasada ne derece etki yapacak orası meçhul.

  kaynak

  --- spoiler ---

  başkanı donald trump, sosyal paylaşım sitesi twitter'daki hesabından, "iran anlaşmasıyla ilgili kararımı yarın saat 14.00'da beyaz saray'da açıklayacağım." ifadesini kullandı.

  trump, "iptal edilebilir" mesajı vermişti
  seçim kampanyası döneminden bu yana söz konusu anlaşmanın "abd tarihindeki en kötü anlaşmalardan biri olduğunu" savunan trump, anlaşmadan çekilebileceğine
  ilişkin sinyaller vermişti.

  daha önceki açıklamalarında trump, iran'la nükleer anlaşma konusunda 12 mayıs'ta nihai kararını açıklayacağını belirtmiş ve abd'nin anlaşmadan çıkıp iran'a yeniden yaptırımlar uygulayabileceği mesajını vermişti.
  --- spoiler ---
 • iran'la arayı gererse petrol fiyatları yükselir, aramco'nun değeri artar.

  yıl 2008; ilk defa heyecanla abd kanallarını izliyorum, hepsinde aynı haber iranla israil gerilmiş ha savaştılar ha savaşacaklar. bizim türk kanallarını açıyorum, bu konuyla ilgili hiç ses yok. dedim, bizim komşular birbirine dalacak, bizim kanallar hiç haber yapmayacak, tiyatronuzun içine ediyim dedim. israil ile iran gerildikçe, bi yandan petrol fiyatları bi yandan silah fiyatları artıyor. yalan işler, full manipülasyon.
 • irandan karpuz ithal eden dayılar acıklamayı bekleyin, trump geri vites yapmazsa dolar 100bin riali bulur, bugun 2 karpuz yarın 3 karpuz
 • lan zaten borsada dibi gördük bir de trump vursun mk, eridik bittik lan yeter lan, emperyalist gavatlar!
 • türkiyeyi çok etkileyecek önemli bir karar.
  birisi doğudaki kadim komşumuz diğeri ise natodaki en büyük ortağımız.
  bu ikisinin çatışmasının şiddetlenmesi türkiye siyasetini ve ekonomisini hallaç pamuğu gibi atabilir.
  abd-israil-suudi arabistan bloğu suriyede ve lübnanda kaybetti.
  bunun intikamını mutlaka almak isteyecektir.
  ne kadar ileri gidebilecekleri ise şu an için meçhul.
 • türkiye için kritik ve dünyanın hemen tamamı için de önemi olan karar.

  trump denyosunun antlaşmadan cayması-çekilmesi halinde petrol fiyatlarının hızla yükseleceği kesin.

  türk lirası zaten değer kaybederken, üstüne bir de bu olursa, çarşı pazar market fiyatları coşar, enflasyon alır başını gider. yanıbaşımızdaki petrol kaynaklarına rağmen adam gibi rafineri yapmayan, çalıştırmayan yetkililer de açıklama yapar geçer..
 • bugüne kadar trump'ın köpürttüğü olayların nasıl sonuçlandığını hep beraber gördük. ne dediyse hep gaz almak için yaptığını belli bir süre geçtikten sonra anlaşıldı. bir diğer trump olayı da obama ne yaptıysa tersine çevirmeye çalıştı. anlaşmayı bozup yeni bir anlaşmaya gitmesi olası. hem kankası sudileri aramco ile zengin edecek, zira aramco halka açılacak o yüzden petrol ne kadar artarsa o kadar iyi, hem de israil'in gönlünü eyliyor. üstüne bir de kendi anlaşmasını obama'ya da çakmış olacak.

  büyük ihtimal ilk açıklaması anlaşmanın bozulduğu yönünde olacaktır sonra yalandan yeni anlaşmaya "dünyanın iyiliği için" razı olacaktır.
 • macron ile yaptığı görüşmede çekileceğini belirttiği haberlere düştü. dolar için iyi, tl için kötü haber.
 • ne karar çıkarsa çıksın yine bize girecektir.

  batmış bir ekonomiye sahip ülke olmanın sonuçları.

  konuşun nerdesiniz aktroller?
 • iran ile yaptırımlar kalktığında, avrupa ülkeleri dış işleri bakanlığı düzeyinde iran'a ziyaretlerde bulunup 10'ar milyar dolarlık ticaret anlaşmaları yaptı. abd'nin saçma sapan politikalarına kimse uymaz. sen de abd'nin yaptırımlarına uymayacağını ve iran ile ticarete devam edeceğini, aynen ab ülkeleri gibi açıklarsın olur biter.