şükela:  tümü | bugün soru sor
 • devlet bahçeli bu yazıyı okur mu bilinmez, ama herkesin okuması gerekir.

  meral akşener'e imza verenlerin fetöcü olduğunu söyleyen devlet bahçeli tek tek sözcü yazarlarının isimlerini vererek, bu kişilerin imza verip vermediğini sorması üzerine yazılan yazıdır.

  son cümlesi özellikle cevaplanması gereken vurucu bir sorudur :
  --- spoiler ---

  devlet bahçeli'yi bu zavallı duruma imza attıran mecburiyet nedir?
  --- spoiler ---

  yazının tamamı
 • duygularıma tam anlamıyla tercüman olmuş yazıdır.
 • bilezik gibi geçirmiştir.
 • sarayın adamına verilmiş bu cevap, asrın kapağıdır.

  yazının tamamı aşağıdadır:

  meral akşener'e imza verenlerin fetocu olduğunu söyleyen devlet bahçeli, tek tek isimlerimizi sayarak “merak ediyorum” demiş, “emin çölaşan imza verdi mi? rahmi turan imza verdi mi? yılmaz özdil imza verdi mi?”

  *

  tek tek isim vererek izah edeyim bari.

  *

  “cemaatin ileri gelenleri, mensupları bugüne kadar ne getirdiler de bunu geri gönderdim, yapabileceğim ne varsa yaptım, rabbim şahittir, ne istediniz de alamadınız” diyen kimdi? asrın liderimiz.

  *

  akp iktidara gelir gelmez “yurtdışındaki cemaat okullarını destekleyeceksiniz, ziyaret edeceksiniz, elçiliklerdeki resmi törenlere davet edeceksiniz” diye genelge yayınlayan kimdi? abdullah gül.

  *

  iktidara gelir gelmez 23 nisan'a alternatif olarak feto'nun türkçe olimpiyatlarını kutlamaya başlayan, hatta ilk olimpiyatı kendi himayesinde yaptırarak, “milyonlarca insan şu anda gözyaşı dökerek bizi izliyor, bunların arasında birisi var ki, gurbette tek başına hüzünle bizi seyrediyor, televizyon başında bizi izleyen o güzel insana teşekkür borcum var” diyen kimdi? bülent arınç.

  *

  “türkçe sevgi dilidir, barış dilidir, yunus'un dilidir, mevlana'nın dilidir, aç herkese sineni aç, onun gibi ilaç diyen fethullah gülen hocaefendinin dilidir” diyen kimdi? binali yıldırım.

  *

  cemaatin hedefleriyle türkiye'nin hedeflerinin “tamamen örtüştüğünü” söyleyen kimdi? ahmet davutoğlu.

  *

  “cemaat devleti ele geçirmiş, devlete sızmış filan, bunlar kargaları bile güldürür” diyen kimdi? akp'nin bakanı hüseyin çelik.

  *

  “bu yolu açan, bu ateşi yakan, bu fikri veren muhterem fethullah gülen hocaefendiye gönül dolusu saygılar gönderiyorum, kendisine çete diye hitap edilmesi büyük haksızlıktır, vicdansızlıktır” diyen kimdi? akp'nin bakanı bekir bozdağ.

  *

  cemaat hakkında “faaliyetlerinin daha fazla arttırılması, daha yaygın hale getirilmesi, vatanseverlik görevidir” diyen kimdi? akp'nin bakanı numan kurtulmuş.

  *

  cemaate yönelik suçlamalar hakkında “aynen 28 şubat gibi, aynen 12 eylül öncesi gibi senaryodur, derin devlet harekete geçti, cemaati döverek, cemaate saldırarak türkiye'nin değişim yönünü etkilemeye çalışıyorlar” diyen kimdi? akp'nin bakanı süleyman soylu.

  *

  cemaati savunarak “insan merkezli bir hizmeti esas alan insanlara ‘hizmetlerinizi durdurun' denir mi, aksine, teşvik edilir, desteklenir, elden ne geliyorsa o katkı sağlanır, wwbu gerçeği görememek ferasetsizliktir” diyen kimdi? akp'nin bakanı faruk çelik.

  *

  feto'ya yönelik suçlamalar hakkında “şiddetle kınıyorum, daha ağır kelime kullanmamak için kendimi zor tutuyorum, hayatı insanlığa hizmetle geçmiş bir büyük zat için suçlamalarda bulunmak, son derece çirkindir, kara lekedir, fethullah gülen hocaefendi hayatının her döneminde tertemiz kalmış bir kişidir, kendisine şükran borçluyuz” diyen kimdi? akp'nin bakanı recep akdağ.

  *

  feto için “gönül dünyalarını imar eden, bu hizmetlere öncülük eden, gurbetten sılaya gelme özlemi çeken büyüğümüze saygı ve şükran hislerimi ifade ediyorum” diyen kimdi? akp'nin bakanı suat kılıç.

  *

  “fethullah gülen hocaefendi son 1000 yılın en büyük türk büyüklerinden birisidir, evrensel türk rönesansını başlatan türk mucizesidir, shakespeare gibi evrenseldir, ona düşmanlık edenlerin utanması gerekir” diyen kimdi? akp milletvekili hüseyin kocabıyık.

  *

  “vicdanlı bir insan olarak diyorum ki, bu hizmetlerin durdurulmasını isteyeceğinize, gölge etmeyin başka ihsan istemeyiz” diyen kimdi? akp milletvekili ahmet gündoğdu.

  *

  fethullah'a feto diyenleri azarlayarak, “terbiyeni takın, fethullah gülen'e feto diyemezsin, özür dile” diyen kimdi? melih gökçek.

  *

  “fethullah gülen vatan hasretiyle dışarda yaşıyor, ona karşı yapılanlar cezasız kalmayacak” diyen, “fethullah gülen hareketine yönelik düşmanca tavırları hiçbir vicdan sahibi onaylamaz” diyen, “benim ümidim fethullah gülen okulları” diyen, “demokrasi kıvılcımı” diyen, “vizyoner lider” diyen, “türkiye'nin övüncü” diyen, “hocaefendi barışçı, nazik, çok naif bir insan” diyen, “ceviz kadar beyni olanlar hocaefendinin büyüklüğünü anlayamaz” diyen kimdi? yandaş medya.

  *

  hatta…

  *

  mhp yöneticilerinin kumpas kasetleri piyasaya servis edildiğinde, devlet bahçeli feto'yu suçladığında, feto'ya toz kondurmayarak… “mhp'nin fethullah hocaefendiye saldırısı, bana göre ihanet derecesindedir, hiç ahlaki değil, çok çirkin bir şey, yani hocaefendi işi gücü bırakmış da mhp'yle mi uğraşıyor, bir defa onun bulunduğu makam böyle bir şeye müsaade etmez, onun meşgalesi böyle bir şeye müsaade etmez, çok çok çirkin, çok ayıp bir şey, ben bunu ihanet derecesinde kınıyorum” diyen kimdi? asrın liderimiz.

  *

  e hal böyleyken sana imza verecek değildik herhalde!

  *

  bunlarla ittifak yapacaksın, sonra dönüp muhalefet ittifakına fetocu diyeceksin öyle mi?

  *

  seni “ihanet derecesinde kınayan” tayyip erdoğan'ı cumhurbaşkanı adayı göstereceksin, sonra muhalefetin cumhurbaşkanı adaylarına imza verenleri tehdit edeceksin öyle mi?

  *

  kuvvacıyım.
  mustafa kemal dışında kimseye imza vermem.
  dolayısıyla, tarih huzurunda asıl merak edilmesi gereken soru şudur:
  devlet bahçeli'yi bu zavallı duruma imza attıran mecburiyet nedir?
 • şu yazıda hangi yalan hangi yanlış var?
  cümleler şahıslar ve tarihler net .
  ama fetocu meral öyle mi ??
  türkiye öyle bir zemine girdiki açılan nargile cafe ve yükselen biçimsiz apartmanlar ekonominin can damarı sanılıyor.
  yılmaz özdil'i fetocu sandıkları gibi.
 • devlet bahceli'nin gercekten beyni yandi.

  iyi parti onun ayarlarini fena bozdu. onceden de sacmalardi ama artik baska boyuta gecti.

  o boyle golluk ortalar acinca da gol atmamak ayip zaten.

  bu arada devlet bahceli kimle beraber olduysa onu darma duma etti.

  simdi akp'ye yanladi. hadi insallah.

  dinimiz amin.
 • eskiden rte e o kadar iyi karsilik verip hakkini savunuyordu ki ben dahi bu defa mhp e oy verecegim diyordum sonra ne olduysa oldu ve simdi hayatimda en cok merak ettigim ilk 100 soru icerisinde bu var.

  --- spoiler ---

  devlet bahçeli'yi bu zavallı duruma imza attıran mecburiyet nedir?
  --- spoiler ---
 • çok merak ediyorum, (bkz: atatürk) ve (bkz: kuva-yı milliye) zırhlarıını takmadan yazı yazamayan, gazetecilik yapmayan bu şahış 2014'te de bu soruyu sordu mu ?

  yani (bkz: mhp)'nin (bkz: chp) ile ortak aday gösterip girdiği cb seçimlerinde.

  (bkz: chp) ile ittifak yaparsan ''vatansever'', (bkz: akp) ile ittifak yaparsan ''mecburiyetin neydi ?''

  yılmaz, 2014'te yazamadığın o ''mecburiyeti'' 2018'de yazıyorsun ya o zaman ben de sana soruyorum;

  bu soruyu, o zaman yazacak kalemi nerene sokmuştun ve kim sokmuştu ?
 • (bkz: kuvvacıyım)
 • yozdil gene doğal olarak, pek tabii ki yazamamış.

  bu adamda yazı yazma kabiliyeti yok. işi gücü oradan kopyala, buraya yapıştır yapmak. bunları da satır satır yapıp "çok şey yazmış gibi" görünmeye çalışmak. ve şunu "okuyanlar" (!) hâlâ ne yazık ki var.

  ben ömrümde bu kadar yazamayıp da bu kadar yazıyor zannedilerek takip edilen bir insan evladı daha görmedim. bu da bir başarıdır.