179 entry daha
  • sanırım ilk defa pazarın marketten pahalı olduğunu gördüm
  • annemin bir tel saçını daha beyazlatmış durumdur.
  • aynı olay kısıtlamadan 1 gün önce de mevcuttu. tamamen talep ile alakalı bir durum. pazarcı, sadece bir gün satış yaptığı için maliyeti kurtarmak istemiştir. sonuçta satamadığı malı ertesi gün farklı bir mahalle pazarında satıyordu.
  • biz daha birbirimizi şey yapmanın fırsatını kollarken, bırak kaza bela başımıza kurtuluş savaşı gibi dönemin gelmesini, domates alırken daha sınıfta kaldık.
    lan domates 8 lira pazarda 8.
    almadım küfür edip çıktım. markette aynı yerin domatesi 5 lira.
    ayıp lan ayıp.
  • almayın yahu şu leş pazarlardan.yalap salap bağırıp tükrüklerini saçan, kilosu 6 tl.olan şeyi 10 liraya tamamlayım mi diye gözü doymayan pazarcılar sanki bahçesinden mi topluyor.market ile aynı halden alıyor. kağıt ve madeni para ile virüs ve envai çeşit mikrop dönüyor. markette tane ile almak,temassz ödeme yapmak yerine pazarda ne işiniz var..
  • pahalı değil, bizim paramız yok.
  • buna şaşıranlara şaşırırım.
    çift yönlüdür.
    pazar açma izninin de ani verilmesi nedeniyle pazarcı-aracı ürün temininde sıkıntıya düşmüştür.
    nadiren üretici çoğunlukla pazarcı esnafı bu durumu ürün ve gelir kaybını kapatma fırsatı olarak görmüştür.
    ayrıca, artan talep ile arz kıtlığı bir araya gelirse, fiyat yükselir.
    özetin özeti: bu toplum çürümüş bir toplumdur. ahlak içki ya da cinsellikle, vicdan fakiri ırk, din, mezhep ayrımına tabi tutmakla tamamen ilişkisizdir.
  • harbi fena sapladılar, ne var ne yokta sattılar, sanki savaştayız gibi yüklendi millet pazarlara
  • *karpuz(5kg)
    *erik(2kg)
    *muz(1kg)
    *dere otu / maydonoz
    *domates(3 kg)
    *biber(1kg)
    *bezelye(1/2kg)
    *taze fasulye(1/2kg)
    *salatalık(1kg)
    *marul
    *taze soğan
    +
    ————————
    204 tl

not: patates ve soğan devlet tarafından dağıtıldığından işlenmemiştir.

allah yardımcımız olsun.
  • daha dün pazarcı batıyor diye pazarları açtılar, bazı şerefsiz pazarcılar 4 liralık patlıcanı 7 liradan, 15 liralık meyveyi 25 den dayadı, hayatımda bir semt pazarına gidip üç kalem sebze meyve ile döndüğümü ve bu kadar öfkeli ve söylenen bir kitle gördüğümü hatırlamıyorum. hatta hes kontrolü yapılan noktada kuyrukta beklerken, pazarda çıkan teyzelerin bazıları "pazarda birşey yok olanlarda çok pahalı..." diye girmeye çalışanlara da seslendiler.

böyle bir kanser bir yönetim, plansızlık, siyasetçisinden esnafına vampir bir kitle var ülkede. allah hepimizin toplu belasını versinde kurtulalım.
5 entry daha
hesabın var mı? giriş yap