şükela:  tümü | bugün
  • osmangazi köprüsünden 1 senede garanti edilen 14 milyonluk araç geçişinin sadece 6 milyon gerçekleşmesiyle kalan 8 küsur milyonluk geçiş ücretinin hazine tarafından ödenmesi durumu. bazıları için para kazanmak ne kadar kolay, bazıları içinse vatandaşın parasını böyle harcamak nasıl da kolay.

haber
  • (bkz: kara mizah)

(bkz: trajikomik)
  • bu köprüler için devletin kasasından hiç para çıkmayacak deniyordu...
    nasıl bu kadar kolay yalan söyleyebiliyorlar hayret ediyorum...
  • geçiş ücreti makul seviyede tutulmuş olsa idi, hem devlet zarar görmeyecekti, hem de yurttaş ekonomik seyahat etme şansı yakalamış olacaktı.

mevcut durumda yurttaş ve devlet ekonomik açıdan kaybediyor iken bu durumun kazananı kim sorusu akıllara geliyor?

edit : hazinenin önceliği sma hastası çocukların tedavisinde kullanılan 175 bin dolar'a satılan ilaç olmalıdır, gerekirse hazine garanti geçiş ödemesini durdurmalıdır.
  • hazinenin değil milletin ödemesi durumudur.
  • bu konuda ucu açik bir durum var. 8 milyon araç neye gore hesaplaniyor ? mesela binek araç 65.5tl ama otobüsler kamyonlar falan 200tp civari. 14 milyon binek otomobil garanti hesaplanip kalan bakiye mi odeniyor? bizimkiler 14 milyon kamyon üzerinden de ödeyebilir belli olmaz. konuyu bilen detaylari yazabilir mi ?
  • osmangazi köprüsü konusunda kafama takılan başka bir konu da 35$+kdv olması gereken ücretin 65tl ye sabitlenmiş olması. güncel kurla kabaca 145tl olması gereken ücret nasıl 65tl'ye indi. köprü şuan devlete ait değil, 15 yıl boyunca özel bir şirket işletiyor olacak, peki bu özel şirket nasıl oluyorda sözleşmede belirlenen fiyatın yarısından daha az bir ücrete razı oluyor ? yoksa aradaki 80 tl fark da yine devlet kasasından mı çıkıyor ?

edit : @is this the real life haber linki gönderdi sağolsun, hatta durum daha da vahim anlaşılan, biz 35 dolar diyoruz fakat ücret abd'deki tüketici fiyat endeksine bağlı olarak artıyormuş, şuan muhtemelen 40 doların da üzerindedir.
  • bütün haklarım hükümete haram zıkkım olsun.

işsiz bir insanım. yüksek lisans mezunuyum. torpilim yok diye akademiye de giremiyorum. allah hepsinin belasını versin.

edit: daha ne kadar batabilirim ki? 30 bin tl borcum var devlete. bi asistan olamadım. çünkü dayım yok. zengin yandaşlarına burs verdi. bana kredi verdi. fetöcülere burs verdi bana yine kredi verdi. zar zor okudum. bak doktoraya başlıcam kışın param yok. iş bulamıyorum. gerçekten kafayı yemek üzereyim.
  • mtv harcının %40 arttırılması sorunu çözer.