şükela:  tümü | bugün
  • uzun bir açıklama ancak kısa bir bölümü bize yetiyor.
    ama şu an itibarı ile rte'ye verdiği destek açısından, nereden nereye gelindiğini çok güzel tasvir eden bir demeç.
    fazla söze gerek yok:

"ister akp'li, ister mhp'li, ister chp'li olsun her vatandaş cumhurbaşkanı olabilir ama ne var ki recep tayyip erdoğan'dan olamaz. milletin terazisi bu sıkleti çekmez. villalara balya balya dolar yığandan, paraları sıfırlarken haysiyetini de sıfırlayandan cumhurbaşkanı olmaz. tsk'ya kumpas kurandan başkomutan olmaz. milliyetçiliği ayaklar altına alan bir inkarcıdan cumhurbaşkanı olmaz, olamayacaktır. iki yanlıştan bir doğru çıkmaz. tekeden süt çıkmaz, suda ateş yanmaz. recep tayyip erdoğan'dan da cumhurbaşkanı olmaz"

şimdi de sayın bahçeli'nin 8 ocak 2018 başkanlık açıklamasına gelelim:

"mhp cumhurbaşkanlığı adayı göstermeyecektir, mhp'nin genel başkanı cumhurbaşkanı adayı olmayacaktır, mhp cumhurbaşkanlığı seçiminde, yenikapı ruhuyla hareket ederek recep tayyip erdoğan'ı destekleme kararı alır, mhp'nin hükümetin oluşması sırasında bir talebi olmaz. bu talebi yapanlara karşı da sert cevap verir, ahlaksızlık olarak görür. abdullah gül'ün 'ben adayım' diye ortaya çıkması izah edilebilecek bir durum değildir."

omurgalar kemik değil kötü plastikten olunca 3,5 senede çok şey değişiyor.
    ne diyelim allah iyi etsin.
    iyi seneler.
  • ülkücülerin tekrar tekrar okuması gereken demeç.
  • dedikodusu yapıldığı şekilde devlet bahçeli'nin bir kasedi çıksa, bu kadar rezil olamazdı.

yürütme organı haline gelen cumhurbaşkanlığı makamı için bir seçim yapılacak ve mhp iktidar partisi daha adayını açıklamadan o aday destek vereceğini söylüyor. muhalefet iktidarı denetlemek ve iktidara aday olmak için vardır. iktidara yanlamak için değil.
  • bir arkadaşım var koyu mhpli. bu açıklamaların da hepsini biliyor. akşener taraftarı değilim ama ona ülkücülerin akşener çatısı altında toplanmaya başladığını anlatmaya çalışıyorum. yok bahçeli de bahçeli. bahçeli, osmaniye'de kendine kocaman bir köşk yaptırıyor. adam siyasetten çekilecek belli. ha gider ayak niye böyle yapıyor anlamış değilim. aslında anlamak da istemiyorum.

partici olun evet ama fanatik olmayın, partinizin başındaki adam yanlış yapıyorsa eleştirin. korkmayın bir şey olmaz.
  • yavaş dön reyiz genç ülkücülerin yetişemiyor.
  • sorulması gereken bahçeli'nin o zamanki tutumuyla bu zamanki tutumu arasındaki fark değil aslında. çünkü bahçeli chp'den bile daha sert bir muhalefet yürüttü o dönemde, fakat halk gitti erdoğan'ı destekledi.

bu bahçeli için bir milat oldu, çünkü halkı anlamayan bir siyaset ölmeye mahkumdur. bakınız y-chp ve kemal kılıçdaroğlu.

siyasi partiler halk tarafından seçilmek için kurulurlar, halkı değiştirmek dönüştürmek için değil. o iş stk'larındır. chp de bir an önce köhne ve despot bir stk anlayışından kurtulup siyasi parti olabilirse bu gerçeği anlayacak.

darbeye alerjisi olan bir halk var ve devlet bahçeli bu darbeye muhatap olan lidere destek vermeyi siyaseten kendisi ve partisi için mantıklı buluyor. böylece ileride "ben zor zamanında sana destek verdim" diyerek eleştirisinin ve siyasetinin gücünü de artırıyor.

chp gibi erdoğan ne derse tersini söylemekten daha mantıklı ve stratejik bir hareket olduğu su götürmez.

yoksa kemal kılıçdaroğlu sabah söylediğini akşam yalanlıyor. öyle aradan dört sene geçmesine de gerek kalmıyor.
  • neden siyasetçi olmadığımı ve asla olamayacağımı özetleyen demeç.

allah kimseyi böyle düşürmesin. sadece tükürdüğü değil çıkardığı her şeyi yalatmasın.

demek partinin başında kalmanın bedeli bu ha?

herkes ödeyemez böyle bir bedeli. haysiyet diye bir şey var.