şükela:  tümü | bugün soru sor
 • cumartesi gecesi saat 03.30 sıralarında (7 nisan’ı 8 nisan’a bağlayan gece) kardeşim ve eşinin kadıköy’de 34 tcr 12 plakalı taksici tarafından uğradığı saldırıdır.

  kadıköy rıhtım’dan koşuyolu’ndaki evlerine gitmek için taksiye biniyorlar. yolu bilen biliyordur, koşuyolu’na gitmek için rıhtımdan dümdüz gitmeniz yeter. ancak taksici boğaya doğru çıkmak için dönüyor, bu sırada kardeşim ‘nereye gidiyorsunuz bu yoldan değil düz gitmemiz gerekiyordu’ deyince taksici bir anda sinir krizi geçirmeye ve bağırmaya başlıyor. araç hareket edeli 10-15 metre olmamışken ve taksimetre henüz sadece 3,95 lira olmuşken “benim paramı verin, 10 liramı verin” diye bağırıyor ve buraya dikkat: “benim kafam zaten güzel beni deli etmeyin” diyerek tehdit ediyor. bunun üzerine kardeşim sinirlenen eşini de sakinleştirerek taksiden indiriyor ama taksici sinir krizi geçirip bağırdığı için insanlar toplanıyor yanlarına, iki tarafı da sakinleştiriyorlar. bizimkiler tam arkalarını dönüp başka taksiye binmek için yürümeye başladıklarında taksici bir anda arkadan saldırıyor, boynuna tekme atıyor ve kardeşimin eşi yüz üstü yere düşüyor, burnu yarılıyor, yüzü gözü kan içinde kalıyor.
  fotoğrafları şurdan tabii ki insanlar daha ne olduğunu anlamadan taksici arabaya atlayıp kaçıyor.

  bunun üzerine oradaki insanlar polisi ambulansı arıyorlar, ambulans eski gata’ya götürüyor. burada darp raporu alındıktan sonra rıhtım karakola gitmesi söyleniyor ve karakolda ifadeleri alınıyor her ikisinin de. ama tabii ki burada “plakayı verdik, adam kadıköy’de zaten gittiği yönü de biliyoruz burada geziyordur şu an aranıyor mu bu araç?” diye polise sorduklarında “kadıköy’de 1000 tane taksici var hepsi bi yöne gider biz nasıl bulalım onu şimdi” cevabını alıyorlar. bundan önce çantalarını bir takside unuttuklarında plakadan 2 dakika içinde taksi sahibine ulaşılmıştı. bu şekilde saldırıya uğramak daha mı önemsiz?

  şimdi mahkeme sürecini bekleyecekler. fakat pek umudumuz yok tahmin edersiniz.

  edit: olayda yaşanan son gelişmeleri şöyle özetleyeyim. şahıs yakalanıp emniyete getirilmiş, kardeşim ve eşi teşhis ettiler. emniyete gittiklerinde kadıköy ilçe emniyet müdürü bizzat kendileriyle ilgilenmiş ve yardımcı olmuşlar. şimdi dava süreci başlayacak.
  destek veren ve paylaşan herkese teşekkürler.
 • (bkz: uber)
 • klasik bir orospu çocuğu taksici vakası. nerede sabıkalı manyak haydut varsa yaptıkları iş bu. bir plaka elden ele 10 kişiye geçiyor. herkes rantını yerken son kullanıcılar da böyle hiç bir işte tutunamayacak manyak psikopatlar oluyor.
 • orospu çocuğu taksici

  ne diyelim ki! bunlara halen şoförlük yaptıran zihniyete yazıklar olsun.

  polisin duyarsızlığı ise can sıkıcı. basit bir sorgulama ile araç sahibini bulup, şoför denen insan müsveddesine ulaşmak çok zor şey değildir sanırım.

  umarım açacağınız dava olumlu sonuçlanır.

  ediyle büdü: burada yazdığımdan, polis düşmanlığı çıkartan arkadaşa sevgilerimi sunuyorum. harika bir kafa yapın varmış. (buraya öpücük geliyor) :*

  müsvette diye yazmış bulunmuşum. düzeltme yaptıran dostum , sağolasın.
 • uber dururken orospu çocuğu müptezellere para kazandırmaya çalışırsanız böyle olur. dua edin tecavüz etmemiş, çekip vurmamış.

  hırsızın hiç mi suçu yok diyeceklere: yok kardeşim. taksici denen bu primat sürüsüne medeniyeti lafla sözle, iyilikle öğretemezsiniz. ancak uber gibi büyük şirketler götlerini sike sike öğretecek. siz de bu sikişte doğru tarafta olun.
 • allah kimseyi bu polis teskilatinin eline dusurmesin.

  “kadıköy’de 1000 tane taksici var hepsi bi yöne gider biz nasıl bulalım onu şimdi”

  yavsak herif, senin isin bu degilmi. ne sikime o uniformayi giyiyorsun. olay kadikoyun orta yerinde olmus. plaka belli, sahisin tipi eskali belli. nedir lan bu laubalilik. adam gidip kendi adaletini kendi saglasin o halde.

  bir tane guvenilecek bir kurum olmazmi arkadas su ulkede. polisinden tut, siyasisine, hukuk sistemine kadar hepsi boka batmis durumda.

  (bkz: norospu cocugu taksici)
 • türkiye'de son dönemlerde artan taksici dehşetlerinden biri.
  haksız kazanç uğruna bunları yapabilen bir insan düşünün gerçekten acı verici.
 • olayı yaşayanlara geçmiş olsun dediğim vahşet.
  her orospu çocuğu taksici olmak zorunda mı arkadaş?
  bilerek mi seçiyolar bu taksicikeri?
  nerede orospu çocuğu varsa gidip bulup gel lan orospu çocuğu, taksicilik yap falan diyolar sanırım başka bi açıklaması yok bu işin.
 • öncelikle geçmiş olsun.

  bu polislerin bu umursamazlığı ne olacak aga?

  aylar önce bindiğim takside şoför yoluna çıkan herkese küfürler yağdırıyor uçan kuşun bile bilmem neresine bilmem napıyordu. tipi pek tekinsiz, gözler kızarmış, eli ayağı titriyor, kafasına göre sigara yakıp duruyor herif. lan, dedim, nereye düştüm ben. "demek bizi de karşında görsen böyle küfür edecen he dayı?" dedim, nasıl içkiliyim. taksilerden uzak durun.

  umarım tez zamanda şehir eşkıyasına ulaşılır ve hakettiği ceza verilir.