şükela:  tümü | bugün soru sor
 • üzülerek okuduğum rezalet. bu ülkenin namuslu insanları bunları haketmiyor.
 • torpil ve iltimas rezaleti degil.

  partiye uye olmadigim icin akraba olmama ragmen bana torpil ve iltimas gecilmemesi rezaleti.

  yazar belediye'de, ya da limak-cengiz-kolin'de falan is bulsalar agzini acmayacakti.
 • (bkz: yeni türkiye) diyeceğim ama eskiden de böyleydi bu. sadece son 15 yılda daha göze sokularak yapılmaya başlandı. işte bu yüzden akrabalarımın hiç biri ile 30 yıldır görüşmem.

  yine üzülerek ve kahrolarak okuduk.
 • maalesef düzenin gerçeği , tek eksik bilgi şu ki son kanunla kadroya geçenler taseronken aldıkları maaşla çok çok farklı maaşlar almıyorlar. görüp bildiklerim arasında 2000 tl alan bile 1-2 kişi...
 • öyle bir dönemde yaşıyoruz ki hak, hukuk,adalet gibi kavramların esamesi okunmaz durumda.yolsuzluk,iltimas,adam kayırma ayyuka çıkmış vaziyette.devran bu devran deyip adamlar şişirebildikleri kadar şişiriyorlar karınlarını.yetmiyor bir bu kadar daha karın şişirebilmek için iş kollarını ağzına kadar kendi cenahlarından fikir ortaklarıyla dolduruyorlar.

  layik olanın göreve getirilmediği insanların alın terlerinin,
  emeklerinin,bireysel mücadelelerinin hiçe sayıldığı bu düzende ne kadar insanın bu lağım ağızlı iğrenç zihniyete mensup meczuplar tarafından hayatı kaydırıldı saymakla bitmez.

  bizler gelecek kaygısından kıvranmakta,hak ettiğimiz görevin işgal edip edilmeyeceğini merak etmekteyken,birileri gökten inmişcesine balı kaymağı bol olan mevkilere yerleştiriliyor.

  insanların geleceklerinin ellerinden alındığı bu firavun düzeninde nokta kadar faydası dokunmuş olsa bile umarım bu dünyadan sefillik ve yokluk içinde silinip giderler.
 • herkes kendi başına gelince fark ediyor.
  ya da işine öyle geliyor.

  yıllardır devran böyle dönüyor! hiç itiraz ettin mi? kafanı kaldırdın mı?
 • bugune ozel olmayan rezalettir. genel bir rezalet genelll
 • bende denizli'de ki okul müdürü atamalarını diyor sandım. her hafta bu tarz haberler çıkıyor. hakim ve savcı atamalarına bakın, taşeron olarak çalıştırılan işçilere ve sonrasında kadroya alınanlara bakın. meb'de şaibe yazdığınız zaman her sene 2-3 kez foyası ortaya çıkan olaylara bakın. cahil olmalarına rağmen sürekli araştırma görevlisi olan yandaşlara bakın. artık ülkenin çivisi çıktı. yandaş bile olmak yetmez bu devirde pislik yandaş olması gerekiyor torpil isteyenlerin çünkü bakteri gibi türediler kendileri de yetişemiyor...
 • bugüne özel değil, "yeni türkiye'ye" özel rezalettir.

  öncelikle yazarın kardeşi için üzüldüğüm belirtmek isterim. maalesef herkesin kendine özel dertleri var. senin için bu durum zor olabilir fakat herkes kendi derdini en büyük dert gördüğü için, seninde diğer insan güruhundan bir farkın kalmıyor kardeş.

  hiç bir zaman devlet memurluğu düşünmedim, hiç bir zaman kolay para peşinde koşmadım, koşamadım ve hiç bir zaman bir akrabamdan medet ummadım. bir "insanoğlu"na minnet etmektense kendi bokumda boğulurum daha iyi. bunu en yakın akrabalarımı da dahil ederek söylüyorum.

  ve bunları çok değerli müdürlerimin "ricası" üzerine bu saate (03:38) kadar çalıştığım iş yerimden yazıyorum. kendileri bu işin çok önemli olduğunu belirtip ricalarını güler yüzle sunduktan sonra mesai saati bitiminden takribi 5-10 dk önce şirketin tahsis ettiği özel araçlarına binerek evlerine gittiler. bugün cumartesi hatırlatayım.

  maalesef özel sektör böyledir. görece iyi bir firmada iyi bir pozisyonum var. çoğu insanın ne yazık ki muzdarip olduğu bir çok sıkıntı bizim firmamızda görülmez. ama yine de böyle "rica"lar çok sıklıkla olur.

  herkes bilmem kimin kaynının ne torpillerle nerelere geldiğini düşünüp ağlasın o zaman. sen yeni düzen kurulurken neredeydin kardeş onu söyle bana? ben çok savundum, hala savunmaya çalışıyorum haklarımı, haklarınızı! tekmede yedim patrondan, bana darıldılar da, kızdılar da. sen kendine inandıktan sonra her şeyin üstesinden gelirsin merak etme, kendine güven.

  ama işte bir şeyin üstünden gelemiyoruz. sen ve senin gibilerin kendilerine inanmaktansa, kendinden vasıfsız adamların pozisyonlarını ve durumlarını kıskanmalarının, onların hayatlarına ve rahatlıklarına özenmelerinin, bunun için kendi haysiyetlerinden ödün vermelerinin, kendi haklarından vazgeçmelerinin üstesinden gelemiyoruz. sen kendi haklarını savunmadıkça bu herkesi etkiliyor kardeş. sen düşük maaşı kabul ettikçe, beni özellikle transfer etmek isteyen adam bile benimle maaş pazarlığına oturuyor. piyasanın" geneline" bakıyor "bu yıl size zam yapmasak mı?" diyor.

  benim maaşım dolar kuru baz alındığında 2012 yılında aldığım maaştan az ise bu senin suçun kardeş. lütfen bir an önce aklınızı başınıza devşirin.
 • ben anlamadim sen simdi onlar benden kotu benim girmem lazimdi bu bir rezalettir mi diyorsun? o halde adil duzende senden iyilerinin olmadigini falan soyluyor olman lazim ki, bu ne ben merkezciliktir sen baskasinin hakkini yemeye goz dikmiyor musun?

  x veya y sebeple orda calismam lazimdi baskalarini aldilar, eee yani? bunun ne turkiyeyle ne son 15 seneyle alakasi var.

  bir de bu duygu somuruyle hak hukuktan bahsediyorsunuz ya neremle gulsem bilmiyorum.