şükela:  tümü | bugün
  • önedit: hepsiburada.com tarafından arandım, özür dilediler ve söz konusu olayla ilgili detaylı bilgi aldılar. entry içerisinde belirttiğim gibi kendilerine koranavirüs'ün bu denli yaygınlaştığı bir ortamda, bir kişisel bakım ürününün içerisinden kıl çıkmasının ne kadar önemli bir olay olduğunu anlattım.
    entry içerisinde de belirttiğim gibi bu başlığı ürün iadesi, ücret iadesi gibi gerekçelerle açmadım. sadece sözlük yazarlarının dikkatli olması adına yazdığımı belirttim. hepsiburada'nın yetkilisine de entry silmeyeceğimi, ürün iadesi istemediğimi, ürünü zaten direkt atacağımı. isterlerse kargo firmalarıyla gelip alabileceklerini belirttim. kendileri de `biz para iadesini yaptık, ürünü lütfen çöpe atın. yazdığınız şeyler de kalabilir` şeklinde açıkcası beni şaşırtan bir öneride bulundular.

orjinal entry harfine bile dokunulmamış bir şekilde burada:

--- spoiler ---

başlığın orjinali "8 nisan 2020 hepsiburada.com kullanılmış traş makinesi rezaleti" şeklinde olacak, olmadı kendimce kısalttım.

hepsiburada.com'dan bir kaç gün önce aldığım philips traş makinesinin bildiğiniz üzerinde kıllı mıllı kullanılmış olması rezaletidir.

aslında suç bende aralık ayında hepsiburada'dan aldığım kulaklığın 1.5 ayda gelmemesi üzerine bugüne kadar bir daha alışveriş yapmamıştım. lakin tekrar bir aptallık ettim ve linkteki ürünü sipariş ettim.
    ürün

sipariş görseli: görsel

ürün bugün tarafıma ulaştı, kargo problemini çözmüşler ama gelen ürün bildiğiniz kullanılmış, paketi açılmış tekrar bantlanmış.

görsel
    görsel
    görsel

korona virüs sebebiyle evden bile çıkmadığımız şu günlerde bazı şirketler başka insanların kullandıkları ürünleri utanmadan paketleyip bizlere satıyorlar. gelen faturanın üstünde teknouygun yazıyor. satan mağazanın ismi hesaplı mağaza. sözlük yazarları dikkatli olsun diye buradan paylaşıyorum sadece, şirket herhangi bir şekilde bu entry'i şahsıma sildiremez.
    iadesini vs de istemiyorum çöpe atacağım.
    --- spoiler ---
  • sözde kişisel bakım ürünlerini hijyen sebebiyle iade almıyorlar. bir de iade alsalar nasıl manzaralarla karşılaşacağız acaba?
  • telefonla şirket yetkililerine de bildirdim. ilgili birim yarın inceleyecekmiş. tabi ki her zaman olduğu gibi istediğimiz yere şikayet edebilirmişiz. şirketin bilgilerine internetten rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
  • hepsiburada'yı savunmak istemiyorum ama bu meselenin hepsiburada ile ilgisi yok. yıl olmuş 2020, hala bu sitelerin işleyişini bilmeyenler var. satıcı hepsiburada değil. sen sadece hepsiburada üzerinden başka bir mağazadan alışveriş yapmış oluyorsun. hepsiburada sadece aracı. ve bu mağazaları denetleyemez. böyle bir sistem yok. bu sahibinden.com'dan aldığın arabanın şikayetini sahibinden'e yapmak gibi bir şey. şikayetini yaparsın, kara listeye alınır. başka mağazaların ürünlerini hepsiburada kargolamıyor. dışarıdaki mağazadan alışveriş yapmaktan hiçbir farkı yok. parayı basan hepsiburada'da dükkan açabilir.

not: her şeye de rezalet başlığı açmak da moda oldu. hepsiburada senin zararına karşılık ne cevap verecek, onu bekleseydin bari.

not2: hepsiburada'nın denetimini yapamaması rezalet olabilir fakat bu büyük bir rezalet değildir.
  • hepsiburada.com tarafından arandım, özür dilediler ve söz konusu olayla ilgili detaylı bilgi aldılar. entry içerisinde belirttiğim gibi kendilerine koranavirüs'ün bu denli yaygınlaştığı bir ortamda, bir kişisel bakım ürününün içerisinden kıl çıkmasının ne kadar önemli bir olay olduğunu anlattım.
    entry içerisinde de belirttiğim gibi bu başlığı ürün iadesi, ücret iadesi gibi gerekçelerle açmadım. sadece sözlük yazarlarının dikkatli olması adına yazdığımı belirttim. hepsiburada'nın yetkilisine de entry silmeyeceğimi, ürün iadesi istemediğimi, ürünü zaten direkt atacağımı. isterlerse kargo firmalarıyla gelip alabileceklerini belirttim. kendileri de `biz para iadesini yaptık, ürünü lütfen çöpe atın. yazdığınız şeyler de kalabilir` şeklinde açıkcası beni şaşırtan bir öneride bulundular.

edit: ve üstte bir yerde hepsiburada.com'un suçu değil diyen yazar arkadaşımıza belirtmek isterim ki entry içerisinde zaten mağazaların isimlerini verdim. bunun yanında bu durumun hepsiburada.com'un sorumluluğunda olmadığı noktasında kendisiyle aynı fikirde değiliz. hepsiburada.com'da satılan her şey hepsiburada.com'un sorumluluğundadır. aynı şekilde diğer n11, gittigidiyor gibi diğer siteler içinde geçerli. satıcıdan komisyon aldıkları takdirde alışverişime ortaklardır.