şükela:  tümü | bugün
  • üzerinden 13 yıl geçen ve kaza olduğuna hiç inanamadığım olay. komplo teorilerini sevmesem de #2156077 numaralı entryde belirtilen hususların unutulmaması gerekli bence. bundan 40-50 yıl sonra biri çıkar da bu olayı araştırırsa diye yazmadan edemeyeceğim bir şey var, ben ölmeden burada kayda geçmiş olsun. 2000-2003 yılları arası diyarbakır'da yaşadım ve evimiz de "alay" olarak ifade edilen mahallede, askeri bölge nizamiyesinin hemen karşısındaki binalardaydı. balkondan bakınca thy'nin park halindeki uçağı görünürdü. diyarbakır'da o sıralar sık sık elektrik kesilir, voltaj düşer bişeyler olurdu. kazanın olduğu akşam daha önce hiç olmayan ve daha sonrasında da hiç olmamış olan bir olay oldu. 20-30 saniyelik bir zaman dilimi içerisinde lambalar titreşimli bir dalga gibi 5-6 kere alçalıp yükselir gibi abuk subuk bir hal aldı. "ulan noluyor" diye ev halkı olarak buzdolabının fişini çek, televizyonun fişini çek gibi şeylere koşuştuğumuzu hatırlıyorum, zira elektrik git gelleri en çok bu aletlere masraflı hasarlar bırakıyordu. 10-15 dakika sonra televizyonu tekrar açtığımızda bütün kanallarda düşen uçak hakkında altyazı vardı.
    o sıralarda bu elektriğin saçmalamasıyla uçağın düşüşü arasında bir bağ kurmadım kafamda hiç. sonraki günlerde bazı televizyon kanallarında genel kurmay başkanının diyarbakır'da bulunduğu sırada, abd'nin ırak'a girmek için meclisten teskere geçecek mi geçmeyecek mi gündeminde bu uçağın düşürüldüğü konuşuldu. hatta biri çıkıp manyetik dalgalarla veya frekans dalgalarıyla bu uçağın düşürüldüğünü filan anlatmış, bu programı seyretmemiştim ben.
    bu yaşadığım burada bir not olarak kalsın, gün gelir birinin işine yarar belki.
  • arada bir aklıma gelen elim kazadır. sanırım birçok entry silinmiş. bu kadar az olması normal olmasa gerek.

bu kazada 5 kişi kurtulmuştur. komplo veya pilotaj hatası vs bilemeyiz, ama o 5 kişinin gerçek mucizeyi yaşadığını unutmamak gerek. ne yapıyorlar acaba. büyük bir travma. o zamanlar çok küçüktüm. ama kurtulanların oturduğu koltuk numaralarının kaç olduğunu merak etmiştim. 14 vardı sanırım.