şükela:  tümü | bugün
 • wikileaks in türkiye versiyonunda ifşa edilen dokümanlar.
  devletin şeffaflaşması gerektiğini tüm kamu yöneticileri söylüyordu, hata yapan bedelini öder diyen bir başbakan da vardı sanırım. görelim bakalım ne yapılacak ne edilecek bu belgeler üzerine?
  benim düşüncem konunun derhal gündeme alınacağı, sorumluların ivedilikle hakim karşısına çıkartılacağı ve adil bir yargılama sonucunda cezalarını alacakları yönünde; zira ileri demokrasi bunu gerektirir. dinimiz amin
 • bir süre örtbas edilmeye çalışılacak, eğer edilemezse redhack elemanlarının "ergenekoncu,terörist" olarak yaftalanıp muhtemelen "geniş çaplı operasyon"la peşlerine düşüleceği dökümanlar.
 • bu dökümanlar sayesinde redhack çok yakında redfuck ismini alacaktır. adamlar yök'ü bildiğin sikertmiş.
 • yök'te ve üniversitelerde fotokopi çekmeyi, doküman taratmayı, pdf yapmayı bilmeyen karacahiller çalıştırıldığını, muhtemelen kullanılan yazılım ve donanımın da çok yetersiz, çok dandik olduğunu gösteren dokümanlar. yarısı yamuk yumuk, okunamaz derecede düşük dpi. bunlardan ne bilgi çıkar çok merak etmekle beraber deşifre edene başarılar.

  bu arada helal olsun redhack'e. iyi ki redhack var. onlar sayesinde çürümüşlükten batmış olan ülkemizi kurtarma şansını belki bulabiliriz.
 • türkiye gündemini belirlemesi gereken dokümanlardır.

  redhack, terorist ilan edildiği için söz konusu dokümanlar yok kabul edilecektir muhtemelen, minareyi çalan kılıfını hazırlamış.
 • hoca diye okula koydukları adamların nasıl beceriksiz, nasıl açgözlü, nasıl hırsız olabileceğini gösterme potansiyeli taşıyan dokümanlar. hocası böyle yapıyorsa devlet memuru, müsteşarı kimbilir neler yapıyordur.

  yozlaşmış ülkenin zavallı insanları durumundayız.
 • medya da şu şekilde yer bulmuş dökümanlardır.

  http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/22313703.asp

  redhack yine saldırdı.tabi amına koyayım burada ki asıl öğe redhack saldırısıydı.yoksa bu yolsuzluk dökümanları felan tırt.gerçi bu adamlar yine ucundan belirtmiş.

  mesela ntvmsnbc de hala "o ses türkiye de gergin anlar" diye ana haber var. milliyet te "jartiyer erkeklerin ilgisini arttırdı."gibisinden bir haber var.sabah ise "hadise nin seksi pozları"tadında fotoğraflar sunmakta.habertürk " ve pargalı nın sonu geldi" haberini ise daha ilginç bulmakta.

  bu insanlar bu işten ekmek yemekte.etiğin meslek ahlakının şerefin olmadığı bir yerde iseniz bu durum pek tabi normal karşılanabilir.benim asıl merak ettiğim duruma sebep,3 kuruşa satılmış insanlar kafalarını yastığa koyduklarında rahat uyuyabiliyorlar mı?çocuklarının eşlerinin yüzlerine utanmadan bakabiliyorlar mı?
 • akşam haberlerini merakla beklememi sağlamıştır.

  yine de süpriz bir dil/üslup olmayacaktır.

  yaklaşık başlıkların içeriğine dair nacizane tahminlerim:

  "internet korsanları yök'ün sitesine girişi sabote etti"

  "redhack korsan grubu yine resmi kurumlara saldırdı, bu sefer hedeflerinde yüksek öğretim kurumu vardı"

  "sanal alemde terör, akademik dünya tedirgin"

  ...

  en çok atv'yi merak ediyorum, malum odtülü öğrenciler tayyip'i akıl edemeyip, uyduyu protesto etmişlerdi ...

  edit :
  http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/22313703.asp
 • redhack, yök'ün gizli ve saklanan 60 binin üzerinden belgesinin olduğu sistemi hackledi belgeleri kamulaştırdı. yolsuzluk belgeleri şimdilik gazi, hacettepe, istanbul üni., giresun üni., adnan menderes üni. kastamonu üni ve istanbul üniversiterine ait. redhack, saldırıyı gazeteci metin göktepe ve kozlu'da yaşamını yitiren madencilere atfetti. twitter'da yer yerinden oynadı. olay dünya tt listesine 4. sıradan girdi. türkiye hükümeti yandaş basına kar haberleri verdirmeye devam ediyor. izleyin, uyuşun ve uyuyun ama sakın düşünmeyin.