şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 8 ocak 2017'de d&r mobil uygulamasından 4,5 aylık bebeğim için diş kaşıyıcı sipariş ettim. 1 hafta sonra ürünümü kargolamaya tenezzül eden d&r'a kızsam da, bebeğim nihayet rahatlayacağı için sevinmiş ve teslimat süresine takılmak istememiştim. sevinçle kargo poşetini açtım ki ne göreyim, daha önce defalarca gördüğüm, incelediğim, en ufak ayrıntısını bile bildiğim diş kaşıyıcı sahteydi! bu kendim için aldığım bir ürün bile olsaydı, bu kadar güvenilir bir firma tarafından sahte gönderilmesine çok sinirlenecekken, bebeğimin ağzına sokup çiğneyeceği bir ürün olması beni çıldırttı. yine de sakinliğimi koruyarak önce yakınımızdaki bir d&r şubesini arayıp üründen ellerinde varsa gelip değişim yapmak istediğimi söyledim. şube yetkilisi bana bu ürünün ellerinde olmadığını, muhtemelen hiçbir mağazada da bulamayacağımı çünkü mağaza stoğu ve internet stoğunun ürün gamı bazında farklı olduğunu söyledi. müşteri hizmetlerini aradım ve durumu izah ettim, cayma hakkımı kullanarak diş kaşıyıcıyı iade etmek istediğimi belirttim ve bir iki gün içinde de ürünü kargoya teslim ederek aldığım iade kodunu d&r'ı arayıp bildirdim. tedarikçilerini doğru seçmeleri gerektiğini, ürünün orijinal olmadığını düşündüğümü ve bu sebepten iade etmek istediğimi de ekledim.

  şimdi bu noktada bazıları diyebilir ki "neden bunu düşündüğünü söyledin?" söyledim çünkü başkaları da bu ürünü sipariş ederse göndermesinler, kimsenin bebeği ne idüğü belirsiz bir nesneyi ağzına sokmasın istedim. ebeveyn hassasiyeti işte. ama unuttum ki türkiye'de yaşıyorum, burda dürüstlük ve sakince iletişim kurmak para etmiyor. defalarca yaşadım öğrenemedim.

  nitekim bunu söylediğim için d&r gönderdiğim ürünü incelemeye aldı ve parama el koydu. üç-beş kez arayıp durumu baştan izah etmeme ve bir an önce iade yapılmasını talep etmeme rağmen hiçbir sonuç alamıyorum. oysaki ben ürüne hiçbir zarar vermemiş, tüm prosedürleri yerine getirerek ve tüketici koruma yasasına göre 14 günlük olan cayma hakkımı kullanarak ürünü geri göndermiştim. her şey koşullara uyuyor, iademi yap, inceleme mi yapacaksın, tedarikçini mi değiştireceksin ne yapacaksan yap orası müşteri olarak benim problemim değil.

  yani burdan çıkarmamız gereken sonuç; d&r, bildiğimiz koskoca d&r, sahte ürün satıyor.

  not: elimde ürünün fotoğrafı ve faturasının müşteride kalması gereken kısmı var. gerekirse müşteri hakem heyeti'ne de gideceğim ama önceliğim insanların benim gibi bir sorunla yüz yüze gelmemesi için mümkün olduğunca bunu duyurmaya çalışmak.

  okumaya zaman ayırdığınız için teşekkürler. lütfen alışveriş yaparken dikkatli olun. alanında marka olmuş isimlere bile güven olmuyor.
 • rezalet puanımız:10/10

  oldu olacak alibaba'dan konteyner getirsinler de satsınlar. böyle önemli, insan/bebek sağlığını ilgilendiren ürünler söz konusu olunca insan hele de bir anne daha hassas oluyor.

  umarım mağduriyeti gidermek için bir adım atarlar.