şükela:  tümü | bugün
 • an itibari ile gerceklesen ve ruzgar nedeni ile kontrol altina alinamayan yangin. yerlesim yerlerine de oldukca yakin mesafede gorunmekte.

  https://twitter.com/hashtag/sürmene?src=hash

  tez zamanda sondurulur insallah. medyanin nasil bu kadar gormezden geldigini anlayabilmis degilim. olay korkutucu boyutlara bile ulasabilir.
 • kimsenin haberi yok herhalde. müdahale edilmesi için haberi yayalım arkadaşlar.
 • trabzonlular olayı haber yapmayan basına, "sürmene türkiye değil mi?" diye soruyorlarmış.
  basının basın olma işlevini kaybettiğini böyle acı olaylar üzerine anlamasak keşke.
  can ve mal kaybı olmadan kısa sürede kontrol altına alınmasını dilediğim yangın.
 • orada yaşayanlardan aldığımız haberlere göre, ormanlık alanın sahil tarafında yangın kontrol altına alınmış gibi, fakat iç kesimlerde of'a doğru ilerliyor olabilirmiş. umarız can kaybı yaşanmaz. (bkz: 7 ocak 2017 trabzon çamburnu yangını)
 • kış günü heryer, herkes donarken orman yakmayı nasıl başarıyoruz amk!
  umarım hemen söndürürler, ama imarcılar yaktıysa hemen sönmez o...

  orman yakan insan orospu çocuğudur!

  edit: imla
 • o güzelim çam ağaçları yok oluyor, dünyada denize sıfır çam ağaçları olan ikinci yerdir çamburnu,yangının farklı noktalarda aynı anda çıkması düşündürücü.
 • en kısa sürede söndürülmesini umduğumuz yangın.

  çok büyük bir alanı kaplamış ve arazi koşullarından müdahale edilemiyormuş. ayrıca yerleşim alanlarına da yakınmış.

  inşallah yeşil yolla, bir hes'le, ne biliyim bir otel zinciriyle alası yoktur. artık bu ülkede orman yangını denince insanın aklına ilk bunlar geliyor.

  basında zaten yok bari sözlükte duyulsun biraz.
 • stada gelen katar'lı için bölgede yatırım yapacak, helikopterle gezdik demişti zat-ı muhterem!
  umarım çamburnu üstünde değildir.

  dünyada sarıçam ormanının denizle buluştuğu iki noktadan biriymiş çamburnu. son zamanlarda birilerinin yaptığı gibi basit bir yaftalama olarak değil, gerçek anlamıyla vatan hainidir sorumlusu.
 • kış günü nasıl çıktığını anlamadığım, neredeyse devamlı nemli ve ıslak olan sürmene ormanlarında bu derece büyük bir yangının çıkması şaşırttı beni. yirmi yıldır trabzonda yaşıyorum ve hatırladığım kadarıyla ilk kez büyük bir yangın çıktı.

  ister istemez insanın aklına haftalar önce bir zat'ın " katarlılar bakıyor ne güzel yerler buraları değerlendirmemiz gerekir. " lafları geliyor. inşallah imara veya betonarme bir projeye kurban gitmez ve en kısa sürede söndürülür.
 • ulusal televizyon kanallarında haberi dahi yok, altyazı geçen bir yer yok. haber değeri taşıması için son dakika adı altında bir yerlerde bir patlama ya da devlet büyüklerimizin açılış falan yapması lazım.

  üzücüdür ki çıkan yangından sonra lokasyon olarak fotoğraflardan göründüğü kadarıyla ranta açık bir lokasyonda olduğunu ve araplara peşkeş çekileceğini düşündüğüm yangındır.

  geçmiş olsun sürmene halkına.