şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: çomarland belediyesinde sıradan bir gün)

  bunu dalga geçmek için söylemiyorum. gayet ciddiyim.
  bende başakşehir taraflarında ikamet ediyorum, benimde aracım var ve düz yola konulan yüzlerce kasisten geçmek için yaptığımız dur kalklar yüzünden neler çekiyoruz anlatamam.
  sonuçta herkesin aracı 110 küsür binlik sıfır araç değil efenim.
 • belediyecilik anlayışı, kendi partilerine az oy çıkaran semtlerine hizmet götürmemek, hatta kendisi gelmeden önce varolanı bozmak olan başakşehir belediyesi şaşırtmamıştır.

  direksiyon dersi alırken, başakşehir'e giderdik. yollar gıcır gıcır, alabildiğine düz ve boş. ama ışıklar, trafik levhaları vesaire hep çok eksikti. çok tırsardım, nereden ne çıkacağı belli değil.

  umarım çözüme ulaşır.
 • yine şaşırtmadılar. bazen umudum oluyor hadi diyorum sanırım her şey iyiye gidiyor sonra böyle telefondaki gibi davarlar çıkıp tüm umudumu kaybettiriyor bana.
  en güzeli de “o zaman dava açın”
  bu lafı çok seviyorum. çaresizliğimizi özetliyor.
  ne demek bu çünkü?
  ne de olsa dava açmayacaksın diyor. açsan da hukukuna güveniyor musun? o dava süreçleri aklına gelince zaten vazgeçeceksin diyor

  of haklı olduğunu kanıtlamak çok zor bu ülkede
 • sahipsiz memlekette sasirtmayan bir oclugu.
 • aldığın aracın fiyatının %40'ının vergi olduğu düşünüldüğünde devlet zaten sana kendi paranı ödeyecek dostum... ha devletin birine para ödediği öyle şaks diye görülmemiştir illa zorunda kalırsa taksitlere böler sittin senede öder. geçmiş olsun..
  (bkz: pardon)
 • ülkede neredeyse her alandaki kalitesizlik belediyeciliğe de yansımış tabii. vatandaşla direkt iletişime geçen görevliler zaten çoğu yerde laubali. vatandaşa mağduriyetten başka bir şey değil. umarım bir an önce başakşehir belediyesi düzgün bir şekilde özür diler, hatasını kabullenir ve telafi eder.
 • türkiye sınırları içerisinde ne yazıktır ki şaşırtmayan rezalettir.

  benzer konuda sayısız emsale tanıklık etmişizdir. öncelikli olarak büyük geçmiş olsun. böyle bir kaza daha sert sonuçlanabilirdi. tek tesellisi cana geleceğine mala gelmiş olmasıdır.

  yetkili kişilerin akıl fakiri olması bu sonuçları doğurur. sol şeritte refüjdeki çimleri sulayan kamyonun arkasına sağı gösteren yanıp sönen ok koymayı önlem zanneden bir zeka seviyesinden bahsediyoruz. isviçrede benzeri için 1-2 km önceden kuka koymaya başlıyorlar. yazılı ve görsel işaretlerle de yolda onları neyin beklediği belirtiliyor. aynı zamanda radyodan da bilgilendirme mesajı geçiyorlar. varın siz düşünün aradaki farkı.

  bu olayda davalık olunması durumunda yüzde yüz sonuç alınır, ondan yana şüphem yok. ancak ne kadar sürer derseniz ondan yana da hiçbir fikrim yok.