şükela:  tümü | bugün
 • türkiye'nin dört bir yanında yaşanan ağaç katliamlarına bir yenisi daha. uzun bir süredir ranta açılan iznik'te yapılan sahil projesi kapsamında 50 yıllık çam ağaçları kökünden kesildi.

  kaynak: https://www.change.org/…-dur-de-direndoğa-direnağaç

  fotoğraflar;

  https://i.hizliresim.com/a1z5mx.jpg
  https://i.hizliresim.com/0ebmqw.jpg
  https://i.hizliresim.com/koznkm.jpg

  projeyi yapan bursa büyükşehir belediyesi ve iznik belediyesi daha önce yaptıkları açıklamada tek bir ağacın bile kesilmeyeceğini duyurmuştu. buna rağmen iznik sahilinde bulunan onlarca ağaç kesildi. son olarak da dün 50 yıllık çam ağaçları kesildi.

  ağaç katliamı sonrası iznikli vatandaşlar chance.org'da kampanya başlattı;

  https://www.change.org/…-dur-de-direndoğa-direnağaç
 • chance.org kampanyası 500 imzaya yaklaşmış. bir imza atarak destek olmak isteyenler için

  https://www.change.org/…ala-paylaş-sen-de-destek-ol
 • gözünü rant bürümüş çomar ne anlar change.org dan imzadan. attık ama bi gram bile etkisi olamayacağı belli.

  türk çomarına proje deyince, beton deyince orgazm oluyor boşalıyor örneğini çok gördüm onun için beyhude çabalar. bu millete kurak bozkırdan fazlasına gerek yok ama işte şartlar.

  ağacı parazit olarak gören sığır sürüsüne lafla bir şeyler anlatmaya çalışmak imkansız.
 • küçük şehirlerde ufak bir haberin dahi büyük etkileri olabiliyor. bu yüzden chance.org 'daki kampanyanın etkisi ulusal kampanyalar ile karşılaştırılamayacak kadar önemli.

  burada bir kaç yüz kişinin ses vermesi yerel yönetimin karşısına ciddi bir kitle çıkması demek. biliyorum bu tür meselelerde artık sonuç alamama düşüncesinin getirdiği karamsarlık var ama bahsettiğim gibi bu meselede özellikle sosyal medyada ve chance.org'da kitlenin oluşması büyük öneme sahip.

  bu yüzden burada kitle oluşturmak için katılım sağlayabilirsek ve chance.org'da katkı yapabilirsek fayda sağlamış olacağız.