şükela:  tümü | bugün
 • bekir bozdağ az önce açıkladı. khk ile yönetilen süper güç türkiye.
 • seçime kadar uzatılacak. çünkü canları istedikleri gibi ülkeyi yönetecekler.
  (bkz: diktatör olunca yapılan ufak şımarıklıklar)
 • khk ile ikinci bir khk'ya kadar otomatik olarak uzatilsa aslinda. milletimiz rahatlar.
 • bulmuşlar böyle koyun muhalifleri, iyi yapıyorlar.
 • ne doların ne borsanın herhangi bir tepkisi olmuştur.
  muz cumhuriyetinde sıradan bir gün. kıps.
 • hatırlatılmasa farkına bile varılmayacak durumun matah bi olaymışcasına abartılıp sahte duyar kasılması başlığı.

  ne olmuş uzatılmışsa? günlük hayatın akışına engel bişey mi var? kim mağdur oluyo bundan dolayı? veya kimin işini duraklatıyo? kimseye bi zararı yok. sadece yargılamayı daha hızlı gerçekleştirmek için yapılan bi uygulama. fetocu veya pkkcı değilsen niye gocunuyosun?

  edit: evet sayin ahali, an itibariyle yoğun mesaj yağmuruna tutulmuş bulunmaktayım. ekşiciler şuan; fetocular mağdur oluyo, işten atılıyolar, devlet niye onlara böyle davranıyo, nerde hukuk, nerde adalet, hem fetocu olduğu nerden belli, sorgularda dayak var, açığa alınanlar aç susuz, bla bla bilmem ne falan...

  yani kısacası fetocular kendilerini bile bu kadar savunmamıştır. kemalistler ile fetocular birbirlerinin dostudur derlerdi de inanmazdım. gerçekten öyleymişler, bugün bizzat şahit oldum.
 • devletçe gerekli görülerek alınan bir karar. teröristler sevmez.
 • (bkz: her halukarda ohal)

  sistemin bug'ının kullanıldığı aşikar.

  ulan oyun olsa admindir, yöneticidir bug kullananları oyundan atar. burda müdahale edilebilecek bi yetkili de yok, yetkililerin ta kendisi bug şeycisi.

  bildiğin mızıkçı bi hükümetimiz var lan... ahahaha....
 • yaşadığı çevrenin farkında olmayanların hatırlatılmasa kimse fark etmez dediği durum.

  ohal nedir, ne değildir; ohalden dolayı kimler ne şekilde zarar görür, mağdur olur bilmeden burada 'ne olacak ki?!' şeklinde yorum yapmak elbette kolay. bunun toplum üzerine, ekonomi üzerine etkisini görmek, öğrenmek de çok zor değil.

  en basitinden kendi gözlemlediğim bir örnek, şu anda üniversitelerde öğrenci kulüplerinin kendi kasalarına erişimi yok ohalden dolayı. çalışmalarında, kariyer günleri veya yarışmalar gibi etkinliklerinde öğrenciler kendi ceplerinden parayı çıkarmak mecburiyetindeler. ayrıca sponsorlardan gelen paraya, ohalden dolayı uygulanan sınırlamalar bahane gösterilerek rektörlükler tarafından tedbir adı altında el konulmakta.

  bu hikaye genel duruma bakıldığında oldukça basit ve önemsiz görünse bile bu kadar ufak çaplı bir organizasyonda bile böyle bir sıkıntı çıkarken ülke bazında olanları, yapılan hukuksuzlukları tahmin etmek güç değil.

  edit: uzaktan bakan fonksiyon uyardı, ohalden dolayı şehir dışına çıkmak da valilik veya rektörlük iznine tabiymiş.