şükela:  tümü | bugün
 • tarih 8 ocak 2021 ve hala bu ülkenin sağlıkçıları kasım ayından bu yana geçen 68 günlük çalışmalarının karşılığı kazandığı, alın teriyle hak ettiği parayı bekliyor. evet yanlış duymadınız. tüm yozlaşmışlığına rağmen, işçilerimizin bile ay sonu parasını alabildiği güzide ülkemizde hekimler, hemşireler, sağlık memurları ve daha nice sağlık çalışanı (parasını önden almasıyla meşhur olan memur statüsünde bu insanların hepsi) 2.5 aydır kazandığı parayı alamıyor.

  sürekli "ek ödeme" yapılma ihtimalinden dolayı geciktiği söyleniyor ki bu da ayrı bir rezalet. bu ülkede aylık 40 bin vaka vardı kasım ayı başında ve hala ek ödeme için sadece bir "ihtimal" den söz ediliyor. insanlar ortaya ciddi anlamda canını koyuyor. covid şüphesiyle pandemi tarafında değerlendirmek istediğim hasta o bölgeye adım dahi atmak istemezken, ben günde 300 hasta bakıyordum aynı alanda. ki diyelim gerçekten durum ek ödeme ihtimalinden dolayı bir gecikme. ya 2.5 ay neyin hesaplaması sürebilir soruyorum size. alacağımız parayı (ihtiyaçlarımız yok ya, bekleyen faturalarımız yok ya) faize koysak %5'e yakın getiri alırdık çeyrek yıl geçti yahu çeyrek. hatta belki ben bu parayı götüme sokacağım devlet kardeşim sanane? 2.5 aydır sokamıyorum ve dertleniyorum velev ki. sa-na-ne. versene artık bu insanların hakkını.

  ek ödeme olsun veya olmasın, insanlar bir "karar çıkmadığı" için tavandan veya değil hiçbir şekilde ödeme alamıyor şu an. "daha fazla hak ediyoruz" isyanı değil bu (ki olsa da yeridir), hakkımızı bir şekilde verin artık tefeci misiniz isyanı.

  tanım: pandeminin ortasında devletimizin sağlık çalışanlarının parasına üstü kapalı şekilde yatması.

  edit: öncelikle destek mesajlarınız için çok teşekkür ederim.“işçilerimizin bile” tabirini niyetimden farklı şekilde anlayanlar olmuş. ödemelerini iş başlarken değil iş biterken alan ve hak ihlali konusunda nice zulümler görmüş bir sınıf olduğu için işçilerimizin bile tabirini kullandım. onların dahi başına gelmeyen bir durum olduğunu belirtmek için. ofansif veya yukarıdan bakan bir şekilde yazmamıştım, buna açıklık getirmek isterim. yanlış bir şekilde anlaşıldıysam, istemeden gücendirdiğim kırdığım işçi kardeşlerim olduysa hepsinden af diliyorum.
 • sosyal medyanın, ekşi sözlük'ün gücü ile gündem olup ses getirmesi gereken rezalet gibi rezalettir.

  bu insanların izin haklarını ellerinden aldınız, istifa haklarını ellerinden aldınız, şimdi öğreniyoruz ki ödemelerinde de sıkıntılar var.

  dışarı çıkmayı bile istemediğimiz günlerde sağlıkçılar evinden ailesinden uzak bu savaşın ortasına giriyor.
 • aşı işini patlattılar. maske işini patlattılar. salgın yönetimi konusunda da patladılar. tüm bu patlaklarını sağlık çalışanları 7/24 çalışarak, hayatlarını vererek toparlamaya çalıştılar. insanlar ailesini görmedi, saatlerce tulumlarım içinde maskelerin içinde kaldılar. yüzlerinde izler çıktı, sevdiklerini göremediler.

  üstüne üstlük utanmadan bu insanların izinlerini iptal ettiler, istifalarını yasakladılar.

  karşılığında az buçuk bir yardım yapacağız dediler. onu da patlatmışlar.

  işlerine geldiği zaman ona yardım buna hibe, kendi ülkesinin ön cephe savaşçılarına verecekleri ek 3 kuruş ödemeye gelince (bkz: nah)

  eyyorlamam bu kadar.

  edit : yazar olsan ne yazar olmasan ne yazar nickli yazara bana yazdığı için teşekkür ediyorum. ek ödemeyi pandemi primi zannetmiştim fakat zaten "performans" adı altında belirli aralıklarla aldıkların ek para yatmamış.
 • 2.5 aydır olmayan ödeme ne demek kardeşim, bu insanların çoluğu çocuğu var, ödemesi gereken kredi borçları var, eşi çalışmayan var. bu ne saçmalıktır? hem de böyle bir dönemde.
 • örgütlenin canım kardeşim. bak ttb var dev-sağlık iş var ses var varoğlu var.

  bu memlekette hakkını almak için tek çare örgütlenmek.

  rezalet gibi rezalettir.
 • gün gemiyor ki sağlık bakanlığından yeni bir rezalet çıkmasın ..
 • içinde bulunduğum rezalettir.
  vermiyorlar paramı ya. şaka gibi
  mutemetliğe soruyoruz; para hazır yatıramıyoruz bakanlık sistemi açmadı diyor. sistem açılacak diye bekliyoruz onca zamandır. ne zaman açılır meçhul.
  o a haber'de gördüğünüz 5-6 binler yalan bu arada. ek ödemeyle dahi alamıyorum ben o kadar. ki ek ödemeyi de alamıyorum gördüğünüz gibi.
 • yuh kere yuh olsun.
  yazık günah ama anlayan nerde?
  kul hakkı ile gelen sehit olsa bile kul hakkı geçmiyor.siz helal ediyorum deseniz bile geçmiyor.kul hakkı bu.
 • sağlık sektöründe çalışanların sendika dağılımı:

  1) sağlık-sen (sarı sendika): 42,77
  2) türk sağlik-sen: 20,50
  3) ses (kesk): 8,41

  hadi diğer memur grupları mülakata giriyor, sözleşmeli çalışıyor, kovulduğu zaman aç kalacak vs. ama doktorlardaki bu sarı sendika merakını anlayamadım.