şükela:  tümü | bugün
  • ben bu e-devlet alt-üst soy bilgisi sorgulama işini troll zannedip "öyle bi hizmet gelirse yoğun talepten e-devlet çöker" yazdıydım da troll olmadığını öğrenince sildiydim. akşam olmuş siteye hakkaten de girilmiyor ya la? ahahaha.

edit: (bkz: e-devlet'in efsane yoğunluk açıklaması)
  • verdiğimiz vergilerle sunucunun kapasitesini rahatlıkla artırabilecekken devletimizin bizi saatlerdir süründürmesi olayı.

hayır parası neyse verelim hızını artırın diyeceğim, ama zaten veriyoruz.

hayret bir şey, kafayı yiyeceğim.
  • soysuz kopekler sanki hepiniz asilzadesiniz bi bok olsaniz bilirdiniz mk bilimum aile buyugu anlata anlata bosalirdi. siktirin gidin isimiz gucumuz var
  • koca devletin facebook kadar bile alt yapısı olmadığını gösteren olaydır.
  • 2 işlem var yapacağım ve 4 saattir giriş bile yapamadım. işim mecbur ertesi güne kaldı. şöyle şeyleri neden mesai saatinden sonra hizmete sunmazsınız anlamış değilim. soyağacı dökümü olayı gerçekten çok güzel bir hizmet ama binlerce kişi mağdur oldu, aylakların dede-nine aşkı yüzünden.
  • milletin yozgatlı olduğuna ikna olması için siteye saldırmasından ötürü yaşanan çöküntü.
  • yetersiz sunucu sebebiyle oluşan problemdir. çözümü çok basit: hızlı internet altyapısına sahip güçlü işlem hacimli sunucular kurmaktır. emin olun bir mitinge yapılan masraftan daha ucuzdur.
  • yeni tanışan herkesin birbirine ilk sorduğu konunun "nerelisin", "içinden misin", "kimlerdensin", "gözlerin mavi, göçmenlik var mı" vs olduğu bir ülkede, internet üzerinden soyağacı sorgulaması hizmeti konduğu takdirde gerçekleşmesi kaçınılmaz durumdur.
  • devlet kurumlarının internet siteleri için oldukça olağan bir durumdur. karne zamanı e-okul'a girilemez. yeni getirilen e-müfredat uygulaması için site hazır değildir, en ufak yoğunlukta çöker. çipli kimlik için online başvuru gerektiğinde sistem kitlenir. e-devlet'e üst soy bulma seçeneği getirilir site çöker. bir şeyimiz de tam olsun be.
  • sikinin ucuyla iş yapan türkiye insanı için gayet olağan durumdur. bunun yazılımcısı da aynı, sistemcisi de.

not: yazılımcıyım