• verdiğimiz vergilerle sunucunun kapasitesini rahatlıkla artırabilecekken devletimizin bizi saatlerdir süründürmesi olayı.

hayır parası neyse verelim hızını artırın diyeceğim, ama zaten veriyoruz.

hayret bir şey, kafayı yiyeceğim.
  • 2 işlem var yapacağım ve 4 saattir giriş bile yapamadım. işim mecbur ertesi güne kaldı. şöyle şeyleri neden mesai saatinden sonra hizmete sunmazsınız anlamış değilim. soyağacı dökümü olayı gerçekten çok güzel bir hizmet ama binlerce kişi mağdur oldu, aylakların dede-nine aşkı yüzünden.
  • yetersiz sunucu sebebiyle oluşan problemdir. çözümü çok basit: hızlı internet altyapısına sahip güçlü işlem hacimli sunucular kurmaktır. emin olun bir mitinge yapılan masraftan daha ucuzdur.
  • yeni tanışan herkesin birbirine ilk sorduğu konunun "nerelisin", "içinden misin", "kimlerdensin", "gözlerin mavi, göçmenlik var mı" vs olduğu bir ülkede, internet üzerinden soyağacı sorgulaması hizmeti konduğu takdirde gerçekleşmesi kaçınılmaz durumdur.
  • devlet kurumlarının internet siteleri için oldukça olağan bir durumdur. karne zamanı e-okul'a girilemez. yeni getirilen e-müfredat uygulaması için site hazır değildir, en ufak yoğunlukta çöker. çipli kimlik için online başvuru gerektiğinde sistem kitlenir. e-devlet'e üst soy bulma seçeneği getirilir site çöker. bir şeyimiz de tam olsun be.
  • sikinin ucuyla iş yapan türkiye insanı için gayet olağan durumdur. bunun yazılımcısı da aynı, sistemcisi de.

not: yazılımcıyım
  • hep beraber bununla uğraşıyoruz galiba. millet meselesi haline geldi şecere. zaten çoğu nüfus müdürlüğü amma osmanlı amma cumhuriyet zamanında kundaklandı ya da kundaklatıldı.

büyük ebeveynlerinizin doğum tatihinde 00.00.19xx görüyorsanız muhtemelen sizin de kaydınızın bulunduğu kütük kül olmuştur ve sonuç olarak 3 kuşaktan önce şecereniz bulunamayacaktır. onu da dede-nenelerinize veya ana-babanıza sorarak öğrenebilirsiniz.

ha ben o şanssızlardan değilim diyorsanız girin siteye bakın efendim

tabi bakabilirseniz

(bkz: 404 not found)
  • oyunlar çıkınca isyan eden kitlede olan biri olarak oyun yapımcılarından özür dilemek istiyorum.

koskoca devlet baş edemiyor siz nasıl altından kalkabilirsiniz ki?
  • ihtiyacları olan şey adam akıllı bir load balancer, redis vb gibi hızlı dbler ve clusterlardır.
    ama bizim devlet dairelerinde halen aspx + ms sql olmadı oracle...
  • çorumluların suçudur...
hesabın var mı? giriş yap