şükela:  tümü | bugün soru sor
 • türkiye'nin günden güne daha sıkıcı bir yer haline geldiğini hatırlatmıştır.

  alışveriş üç kuruş parayla sınırlı, booking yok, spotify yok, amazon yok, ebay yok, ... ne var lan it!
 • spotify bile kaçıyor ülkeden.
  (bkz: türkiye'den siktir olup gitmek)
 • fizy kullandığım için beni etkilemeyen durum. türkcell paket fiyatıma dahil kullanıyorum.
 • ofisini kapatması platforma türkiyeden erişilemeyecek anlamına gelmiyor. türkiyede yayınlanan albümlerin erişimi belki muyap yüzünden kalkabilir ama öyle bir durumda zarar eden türk müzisyenler olacağı için, bu sefer albümlerini yine türkiye dışındaki online müzik distrubitörleri aracılığıyla yayınlayarak çözüp bulacaklardır. en kötü banu alkan'a erişemezsiniz olur biter.

  edit: spotify türkiye açıklaması:
  "türkiye spotify için önemli bir pazar ve biz spotify olarak dünyanın en iyi müzik hizmetini türkiye’deki müzikseverlere sunmaya devam etmekte kararlıyız. türkiye’deki ofisimizin kapanıyor olduğu doğru ancak türkiye’deki kullanıcılar ve sanatçılar için en iyi deneyimi sunmak üzere türkiye pazarı ile ilgili olarak çalışmaya devam edecek bir ekibimiz bulunuyor."
  kaynak
 • siyasal ya da ekonomik stres kaynaklı olmadığını düşündüğüm hadise. genelde oraya yorulmuş ve yorulacaktır da ancak muhtemelen şirketin kâr-zarar paritesi doğrultusunda atılmış bir adım bunlardan ziyade.

  açıklamada zaten belirtilmiş, türkiye gibi bir pazardan kolay kolay çıkmazlar. türkiye pazarından şu saatten sonra netflix de kolay kolay çıkmaz. ne kadar sansürdür, siyasal baskıdır vs. gibi mevzular sürekli gündemde yer işgal etse de unutulmamalı ki büyük bir pazar türkiye. hele ki bu tip dijital araçlar için.
 • sadece ofisi kapatıp türk kullanıcıya içerik sunmaya devam edecek olmasıyla şimdilik bir nebze olsun rahatlatan durumdur (ofisini kapatması değil, kullanıcının etkilenmeyecek olması). ama yarın öbür gün şarkıcı, bir albüm veya bir şeyle ilgili sorun oluştuğunda, "bu nedir nasıl olacak?" dediğimiz zaman danışabileceğimiz bir türkiye ofisi olmamış olacak. şimdiye kadar spotify'a mail olarak ne sorduysam en kısa sürede yanıt almıştım; umarım bundan sonra da bu durum değişmez, çünkü, "ekibimiz çalışmalarına yine devam edecek," diyor.

  eğer spotify kapatırsa, ben devamında netflix'i de görürüm gibi duruyor. böyle böyle sonunda bizi de ülkeden kaçırtacak ipneler...
 • ofis kapatmakla uygulamaya erişimi kaldırmak aynı şey olmadığı için spotify hizmetine türkiye'de devam edecektir. zaten türkiye ofisi halihazırda pazarlama/reklam işleri dışında çok aktif değildi zira ofiste çalışan sayısı toplasan 10'u geçmiyordu.
 • eyvallah kullanıcılar etkilenmiyor, herkes aynı şeyi söylemiş ama neden ofisi kapattıklarını açıklamamışlar. konuyla ilgili bir şeyler duyanlar yeşillendirirse sevinirim.
 • hiç beklenmedik bir gelişmedir. hizmet almaya devam edeceğiz fakat ne gibi etkileri olacağını uzun vadede göreceğiz.
 • ofisi kapattıkları için bizimkilerin yetkili bulamaması, vergi alamaması sonuçlarını doğuracağından direk spotify’ı türkiye’den erişime engelleyeceklerini düşünüyorum. belki booking gibi çalışır, belki bizim yüklediklerimiz dış dünyadan görünür de biz kullanamayız.