şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • trabzonda palabıyık faktörüne rağmen yenilen yalıçocuğuspor'un mutlaka kazanması gereken, bu sebeple de türlü olayların döneceğine inandığım maç. dikkatle izlenmesi gerek.
  • kazananın şampiyonluk yarışına devam edeceği maç.
  • herkese öncelikle merhabalar. ben bir üniversite öğrencisiyim ankara'da okuyorum. bir fenerbahçe taraftarıyım ve yıllardan beri şükrü saraçoğlu stadımızda bir maçta fenerbahçe'mizi desteklemek istememe rağmen bir türlü gidemedim. maalesef ben de ülkemizdeki bir çok üniversite öğrencisi gibi her ayın sonunu kuruşu kuruşuna hesaplayarak getiren bir öğrenciyim. bu nedenle bir türlü git gel ulaşım masrafı + bilet fiyatını karşılayacak şekilde maddi bir rahatlığım olamadı ve gidemedim.

bu hafta gönüllüsü olduğum ve masraflarımızın karşılandığı bir projeden dolayı istanbul'da olacağım. tesadüfen bu alanya maçı saatinde boş olduğumu gördüm ve hazır oradayken bu maça gitmeyi çok istiyorum. fakat yine passolig masrafıyla beraber falan bilet ücreti bana pahalı geliyor. bu maça gidemeyecek olup kombinesini bana devretmek isteyen olursa çok ama çok sevinirim. şampiyonluk yarısındaki bu önemli maçta 90 dakika boyunca hiç susmadan bağıracağım, tüm tezahüratlarla katılacağımdan emin olabilirsiniz.
  • artık almamız gereken maç. ts maçı için, başak maçının yarısını oynayalım yeter dedik, tolga ciğerciye ve diğer beceriksizliklere takıldık. eğer gene aynısı olursa allah da şampiyon olmamızı istemiyor diyeceğim. skorlardan bağımsız olarak başak ve ts maçlarında bu takım “şampiyon “ gibi oynadı. artık seriye başlamamız gerekiyor. bı kadar net.
    herkes 4-2, 5-2 filan biter diyor ama alanya bu ofansif futbolu büyüklere karşı deplasmanda oynamıyor. geriye çekiliş kontra arıyor. gs ve ts’ye 1-0, bjk’ye karşı 2-0 kaybettiler. skorlar da bunu işaret ediyor. ha, erol gider taktik değiştirir o ayrı. valla 2-0, 5-4 umrumda değil. bu maçı ne olursa olsun almamız gerekiyor. başka ihtimal kalmadı çünkü. strese girmeden, kadıköy’de nasıl oynadıysak (1-0 geriye düşsek bile) aynısını yapmamız gerekiyor. çünkü bizi o “futbol” şampiyon yapacak.
    kaçan o toplar artık lütfen girsin.

tanım : uzun serinin ilk maçı.
  • 2 haftalığına buralarda olmayıp ancak gs maçının olduğu gün döneceğimden ankaragücü deplasmanı ile birlikte kaçıracağım maçlardan ilki.

abonmanım olmadığından devredemiyorum.

bakalım düztabanlık bende miymiş. şu iki maçta çektiğiniz her şut gol olsun. tolga, vedat, kruse, garry bu söz sizlere. bir de vedat ve garry, tanrı aşkına biraz çevre kontrolü yapın. yanınızda boş bekleyen adam varken kaleye saçma sapan vuruşlar yapmayın.
  • alanya'nın döşeyeceği maç
  • malatyaspor hocasıyken fbye pek diş geçiremeyen erol hoca için zor sınav. yendiği maçı örnek vermeyin, geçen sezon ilk yarı fbyi yenmeyeni dövüyorlardı.
    kadıköy deplasmanında puan işi zor. malatya hocasıyken istanbul'da başakşehir ve kasımpaşa deplasmanlarında bile galibiyeti yoktu. alanyaspor ile bunu yapabilecek mi göreceğiz.
    fb trabzonspor mağlubiyetinin yaralarını sarmak isteyecek. bu onları motive edeceğinden galibiyet fbye yakın duruyor.
  • ersun yanal'ın ve takımın kaderini belirleyebilecek nitelikte bir maç. bu maçı alamazsa şampiyonluk şansı bayağı azalır. umarım tolga ciğerci fetişizmini bir kenara bırakır ve maça kanat özellikleri daha fazla olan bir oyuncuyla başlar.

alanyaspor teknik direktörü erol bulut'un kariyeri için de çok önemli bir maç. eğer fenerbahçe'yi yenebilirse gelecek sezon fenerbahçe teknik direktörü olma şansı büyük oranda artar.
  • alanya tüm gücünü galatasaray maçında kullandı, maça yorgun ve depleman'da çıkacaklarını düşünürsek, fenerbahçe rahat kazanır.

ama gollü bir maç olur 4-2 gibi bir skor bekliyorum.

böylece ligin ilk devresin bariz kural hatası olan karşılaşmanın rövanşını almış oluruz.
  • devamli fenerbahce'ye karsi puan alan erol bulut'un sike yapmakla itham edildigi mac.

bu futbol kadar insani ahlaksizlastiran baska bir sey var mi emin degilim. adam ilk yarida alanyaspor ile fenerbahce'yi yendigi halde yaranamiyor, ona bakmayin diyor. erol bulut fenerbahce'ye karsi 50 mac oynasa 49 tanesini kazansa 1'ini kaybetse fenerbahce'ye mac satmakla suclanir. cunku fenerbahce dusmanligi yapmak icin kafayi yemek, beyni kaybetmek bunu gerektirir.