şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
1022 entry daha
 • artniyetlisiniz. artniyetlisiniz. artniyetli. tum operasyonlarınıza, tetikçi hakemlerinize, eyyamcı var odalarınıza, mhk'nıza, içi çürümüş federasyonunuza ve bilimum tüm fb düsmanlarına karşı bu takım alayınızı üst üste koyacak. şampiyon olacak...
 • fifa el kuralının katledildiği maç olarak tarihe geçecektir.

  ayrıca (bkz: damat istifa)
 • bildirispor’un galatasarya’ın dediğine geldiği maç. geçen sezon siz değil miydiniz var ve hakem hatasına rağmen berabere kalınca çok iyi oynadığınızı zannedip galatasaray’ı belki şampiyonluktan ettik diyen?

  galatasaray’la uğraşanın çocuğu olmaz lafı boş değil. neden biliyor musunuz? çünkü, diğer tüm takımlar tek adam kafasıyla yönetilen feodal yapılarken, ülkenin tek demokratik teamülleri olan, hesap sorma mekanizması çalışan, kurumsal kimliği ve alışkanlıkları olan takımı galatasaray. haliyle, galatasaray bir şeyden şikayetçi ise veya bir şey söylüyorsa, bu bir tek adamın kendi ihtirasları, hesapları için değildir, galatasaray’ın konuştuğu şey bir ortak aklın ürünüdür. buna karşı gelenin başına da iş gelir. galatasaray’la uğraşanın çocuğu olmaz denmesinin nedeni budur.

  yok neymiş, var kayıtları açıklansınmış. hadi oradan lan! sen geçen yıl bildiri yayınlıyordun, şimdi ne ayaksın, hayırdır? şeffaflıkmış falan filan... sen önce kap açıklamanda futbolcuya ne kadar para ödediğini yaz da, ondan sonra başkasından şeffaflık hesabı sorarsın. önce kendin doğru olacaksın, önce kendin tutarlı olacaksın, önce kendin şeffaf olacaksın, önce kendin demokrat olacaksın. fenerasyon başkanı galatasaray’dan öcümüzü alacağız diyen eski üst yöneticin, mhk başkanı iş nedeniyle direkt ali koç’a bağımlı, disiplin ve idari kurulların başındaki adamlar iş ortağı ve ikisi de fenerli, ne o, bunlar birbirini denetleyecek... başka bir ülkede bunlar olsa “conflict of interest” ilkesinden hareketle yer yerinden oynamıştı. hala damat falan. geçeceksiniz kardeşim bunları, oyna devam!
 • fenerbahçe'nin çok net bir şekilde 2 penaltısının verilmediği maçtır.
 • aşağıdaki pozisyonumuza bir bakın. söyleyecek sözün bittiği yer, böyle haksızlık olmaz olsun, nihat özdemir ne biçim bir fenerli anlamadım, derhal ihraç edilmeli.

  hakkımızın yendiğinin ispatı
 • çoğu kişi hakkımızın yendiğini biliyor ancak o kadar aciz ve şereften yoksunsunuz ,yani şerefsizsiniz bu durumundan fayda eğleniyorsunuz.
 • neyini yorumlayayım, ne diyeyim, ne söyleyeyim. içinde biraz futbol sevgisi olan bu maçta olanı görür.

  jailsonun penaltısı tamam penaltı çalınmasını anlarım benzerini alanyalı oyuncu yapınca vara bile gildimemesi ne demek oluyor ?

  altayın kurtardığı penaltı doğrudur kural dışıdır tekrarı gerektirir ancak aynısı malatyada olunca bu işin tersi niye oluyor?

  ilk yarı 3 dakika gösterdiği uzatmayı tepki gelince 5 dakika yapıyor hayırdır bir şeylerden mi çekiniyor?

  tüm bunların dışında kayseri deplasmanı, içerdeki antalya ve trabzon maçında jailsona çalınan penaltının bire bir aynıları var. utanmadan bugün penaltı diyenler o gün penaltı değil diyorlardı. bu işin standartını forma rengi mi belirliyor?

  hepimizin, tüm takım taraftarlarının bu konuda artık net olmamız gerekiyor gerçekten adil oyun mu istiyoruz kollanmak mı istiyoruz? hepimiz önce bu sorunun cevabını kendimize dürüstçe verelim.

  bu sene olmaz öbür sene olur farketmez biz ne tramvalar atlattık bunu da atlatırız ancak artık iş iyice boka sardı arkadaşlar. bizim yönetim olarak tespitlerimizin tamamının doğruluğu her gün kanıtlanıyor. bakın burdan net söylüyorum bu gün bize yarın size. siz de yaklaşın bakalım size neler yapacaklar. hepimiz bugün adil oyunu savunmalıyız, savunmak zorundayız.

  tüm bunların dışında orta sahadaki etkisizliğimiz puan kaybına neden oldu diyeceklerim bu kadar.
 • objektif yorumlarla, futbolu yetişkin bakış açısı ile takip etmek isteyenler için güzel bir gece yaşatan maç. trolleri engelledikçe rahatlıyorum. boş boş yazın şimdi "ağlamayın şikeciler" vs diye. diğer arkadaşlara da tavsiye ederim.

  (bkz: engelle)
 • hakeme şerefsiz diyen ersun, kaç maç ceza alacak merakla bekliyorum hadi bakalım en az 11
 • fatih terim’le selfie cektiren, geçen sene gs-trabzon maçında marcao’nun net bir şekilde ekuban’ın ayağına vurduğunu var’da görmüş olmasına rağmen penaltıyı çalmayan bir tetikçinin katlettiği bir maçtan bahsediyoruz. bu akşam yaşananlar nedeniyle fazla şaşırdığımı söyleyemem. ama şundan eminim ki bu devran bir gün muhakkak dönecek.

  o zaman bu akşam dahi ağzını sonuna kadar aça aça gülen, adalet ve gerçekler umrunda olmayan, o olmayan beyniyle fener'le dalga geçtiğini sanan, algıcı ve vicdansız aşağılıkların yüzünü görmek isterim.

  edit: minik bir imla düzeltmesi.
197 entry daha