• “buradan bütün kamu görevlilerine tekrar sesleniyorum. yasadışı emirlere sakın uymayın. yasadışı emirlere uyan yasadışı işlere bulaşır. siz yeraltı dünyasının insanları değilsiniz. hukukun üstünlüğü çerçevesinde hareket edeceksiniz. hukukun üstünlüğü artık dar kalıplar içinde yorumlanacak bir kavram değildir. hukuk artık evrenseldir. hukuku bir ülkenin sınırları içine hapsedemezsiniz. artık avrupa insan hakları mahkemesi var. sizin verdiğiniz karar gidip oradan dönebiliyor. burada verdiğiniz bir karar oradan dönebiliyor. demek ki hukuk evrenseldir, insan hakları evrenseldir, özgürlük kavramı evrenseldir. demokraside evrenseldir.”

vali mutlu'nun yanıt veremediği soru

istanbul valisi hüseyin avni mutlu, gezi parkı'nda bir gazetecinin "zaten halkın olan bir parkı, halk açmakla tarihe geçtiniz" sözleri üzerine ne söyleyeceğini şaşırdı. yanıt veremeyince, genç kadına "biz sizinle dolmabahçe'de görüşmüştük değil mi, sizi hatırladım" dedi. mutlu, kadının sorusunda ısrar etmesi üzerine, "ne güzel işte halkın olan park yeniden halka açıldı" yanıtını verdi.

http://www.etha.com.tr/…unun-yanit-veremedigi-soru/
  • dün akşam taksim'in ara sokaklarında yaşanan uzun süreli polis terörünün ardından "park terkar açıldı" haberi geldi.

gece yarısı parka girdik, çimlere yattık.. gökyüzüne bakıp derin bir nefes aldım. daha birkaç saat öncesinde gazın içinde boğulurken alamadığım tüm nefesleri içime çektim. yarın ne olacak diye düşünmeden, tek geceliğine parkın tadını çıkardım.

bu sabah, daha iki ay önce "eh, park lan işte" diyip geçeceğim gezi parkı'nın hayatıma neler kattığını düşündüm. gezi parkı'nın gerçek kazananı kim diye sormuştu bir arkadaşım. kendi adıma, kazananlardan biri kesinlikle benim.
  • halka halka açılan açılış. 1. halka tamamlandı, 2. halkayı bekliyoruz.
hesabın var mı? giriş yap