*

şükela:  tümü | bugün
  • ntv nin son dakika haberi.

--- alt yazı ---

tekirdağın çorlu ilçesi yakınlarında yolcu trenin vagonu devrildi, yaralıların olduğu ifade ediliyor.

--- alt yazı ---

edit: olay yerinden görüntüler

edit2: sağlık bakanlığı müsteşarı: ilk belirlemelere göre 10 ölü, 76 yaralımız var.

edit3: @catlakmisir' in, 22 haziranda başına gelen benzer olay (bkz: #78967298)

edit4: başbakan yardımcısı recep akdağ: 24 kişi yaşamını yitirdi, 324 yaralımız var.
  • çorlu devlet hastanesi yetkililerinden edinilen bilgilere göre hasıl olan kan ihtiyacı şimdilik karşılanmıştır ve gerek duyulduğu takdirde yeniden duyuru yapılıncaya kadar kan bağışı alınmayacaktır.

duyarlı vatandaşlarımıza teşekkür ederiz.

https://www.facebook.com/…/videos/1892819290742776/
  • abv dememek elde değil yıllardır yenilenen 160 km/s'e uygun hale getirilen hat ve günde sadece tek sefere rağmen kaza.
  • dha muhabiri yaptığı açıklamada kazada ölenlerin olduğunun söylendiğini ancak sayının netleşmediğini belirtilmiş.

link

edit: ilk belirlemelere göre 10 olan ölü sayısı, bu sabah itibarıyla 24'e yükseldi; yaralı sayısı ise 124 olarak açıklandı.
  • https://twitter.com/…tatus/1015973742055477248?s=19

yukarıdaki twitter hesabında bir kaç tweet mevcut..
  • tekirdağ’da bulunan sağlıkçı arkadaşlar benle irtibata geçebilirler. elim ayağım titriyor sinirden. 300e yakın yaralı olduğu bilgisi dolaşıyor ortada. üniversite eğitim araştırma hastanesi olarak teyakkuz moduna girdik.

tanım: yaralılara acil şifa dilediğim vahim kaza.

edit1: tekirdağ umke sorumlusu ile irtibata geçtim. tanıdığın herkesi acillere çektir diye haber geldi. çorlu ve çerkezköy acillerine inanılmaz yığılma olacak bu kazadan ötürü. en kritik olanlar muhtemelen bizim hastaneye gönderilecek. üniversitenin asistanları hastaneye çağrılıyor ben de birazdan branşım adına gideceğim. bu mesajı mümkün oldukça etrafa yayın gerçekten kendini kötü hissetmeyen insanlar acile gelmemeye özen göstersinler bugün tekirdağ’da.

edit: allah’a şükür bu geceyi atlattık.

edit: özelden ulaşan saygıdeğer arkadaşlar/büyüklerim sorduğunuz birçok sorunun cevabını ne yazık ki bilmiyorum. ama şunları diyebilirim bu gece kaza bölgesine yakın hastaneler olarak herkes teyakkuzdaydı. tekirdağ ve türkiye olarak bu geceyi çok daha kötü senaryolar gerçekleşmeden atlattık. ölenlere allah rahmet eylesin. durumu hala çok kritik insanlar var onların iyiliği için bildiğim, gördüğüm herkes tüm gücüyle mücadele ediyor. ben hocalarım ve kıdemlim adına şunu söyleyebilirim ki bu gece biz elimizden düşeni ardımıza koymadık. artık gerisi takdir-i ilahi. kan ihtiyacı olabileceğini tahmin ediyorum özellikle çorlu ve çerkezköy gibi hastanelere muazzam yığılmalar oldu. lütfen kızılay’a, belediye’ye, umke’ye ulaşmayı deneyin kan vb ihtiyaç durumunda sizleri yönlendirecek en etkili kurumlar onlardır. biz bu gece hamdolsun ilk büyük dalgayı savuşturduk gibi gözüküyor bu olayın daha sağlık anlamında etkileri görülmeye devam edilecektir. ben uzaktayım ne yapabilirim ki düşünen arkadaşlar da olacaktır. hiç değilse bir dua edin sıkıntıda olanlar için o bile bize müthiş bir enerji verir.
  • cnntürk kanalına bağlanan muhabir çok sayıda yaralı ve ölü olduğunu söyledi.
    ambulanslar da henüz bölgeye ulaşmamış.
    allah yardımcıları olsun.
    umarım yaralılar ambulans beklerken hayatlarını kaybetmez.
    3. dünya ülkesinde kaza geçirmek zor.
  • trenin hızı ve vagonların durumuna göre hayatını kaybedenlerin olabileceği kaza. allah yardımcıları olsun. umarım can kaybı yoktur.
  • kaza degil 3. dunya ulkesi cinayeti.

ek: http://sendika62.org/…u-ulastirma-bakanligi-501767/
  • ölü sayısını kaynak göstererek verin. söylentiyi yazmayın. eşi, dostu, tanıdığı olan vardır. bilgileri netleşmemiş kazadır.

edit : o rayları yapan mühendis, şirket kimse hesap sorulmalıdır. yaptığınız köprüye tüküreyim. dolgu yapmışlar şerefsizler. tren geçecek lan oradan patika mı orası?