şükela:  tümü | bugün
  • erken netleşirse olabilecek durum.

(bkz: 9 temmuz 2018 m. ince'nin cumhurbaşkanı seçilmesi)
  • geceyi sokakta kutlama yaparak geçirmeme neden olacak durum.
  • çok zor. 2014 seçimlerinde erdoğan mhp-chp ittifakına rağmen %51.8 oy aldı. şimdi mhp diğer tarafa geçti. devlet bahçelinin çok fazla oy kaybetmesi gerekiyor. ki kaybedecektir. lakin ki 2. tura kalan seçimde chp, iyi parti ve saadet'in tüm seçmenleri oy verse bile erdoğan'dan fazla oy alamaz. %2 farkla falan rte olacaktır.
  • günümüz sartlarinda mümkünü yoktur.
  • şahsen ince meydana çıkmadan önce ihtimal verebilirdim ama görüyorum ki kuru sıkı bir adaydan ötesi olmayacak. fazla şovmen takılıyor ve bu şekilde rte’ye oy veren/verebilecek kesimden oy alması çok zor.

beğenin, beğenmeyin rte nin duruşunun arkasında yatan çok uzun bir siyasi mazi var. dolayısıyla sarsılması çok zor.

ince nin ise duruşunu destekleyecek milletvekilliği ve kendinden menkul çavuşluğu dışında hiçbirşey yok. ciddi projelerle, sloganlarını destekleyecek planlarla çıksaydı meydana bir şansı olabilirdi. ama şu durumda hiç umut vermiyor. çok bel bağlamayın derim, üzülüyorsunuz sonra.
  • izmir şenlik yerine dönecektir. resmen bayram günü gibi herkes sokaklarda türk bayraklarıyla, ağzımızda memleket türküleriyle hep bir ağızdan sokakları inleteceğiz.

(burada yaşadığım için, sadece bir örnek veriyorum)
  • nasıl olacağını çok merak ettiğim durum.

gönül olmasınıister ayrı. fakat nasıl %50.01’i yakalayacak bir türlü çıkaramıyorum.
  • her şey inanmakla başlar. 2.lik için yarışacak bir aday değildir muharrem ince.

gayet mümkündür.