• alt tarafı 10 liralık bir kuponu kullanabilmek adına başıma gelen rezalettir. anlatayım;

bu akşam ilimdeki bir restorandan bu firma üzerinden 20 liralık yemek sipariş ettim. yukarıda belirttiğim son kullanım tarihi 8 temmuz 2018 olan kuponu da bu siparişimde kullanmak için yemeksepeti.com'un mobil uygulamasından gerekli tercihleri yaptım, ödeme adımını geçtikten sonra telefonuma "vermiş olduğunuz siparişiniz güvenlik kontrolünden geçememiş ve iptal edilmiştir." şeklinde bir mesaj geldi.

önce kredi kartı ile ilgili bir sorun zannettim ama 3d secure kullanmıştım ve o aşamada bir problem yaşamamıştım. internet bankacılığından hesabımı kontrol ettiğimde kartımdan harcama tutarının çekildiğini gördüm ve yemeksepeti.com müşteri hizmetlerini aradım.

müşteri temsilcisi beni önce birden fazla kupon kullanmakla suçladı. tek bir 10 liralık kuponum olduğunu ve onu kullandığımı, zaten yaptığım alışverişin 20 liralık olduğunu ve sipariş tutarı olan 10 liranın da hesabımdan çekildiğini açıkladım. bunun üzerine arka arkaya birden fazla kez kupon kullandığım için sistemin otomatik olarak böyle bir uyarı verdiğini söyledi. madem arka arkaya çok fazla kupon kullanmışım, yemeksepeti.com neden bana kupon veriyor, o zaman vermesin dedim. yemeksepeti bana kendisi kupon veriyor, neden kullanamayayım ki dediğimde ise illegal yollardan kupon oluşturmuş olabileceğimi ima etti. artık nasıl yapılabiliyorsa??

sinirlendim, ne söylemeye çalışıyorsunuz açık söyleyin, beni ne ile itham ettiğinizin farkında mısınız? dediğimde ise tamam o zaman şikayet kaydı oluşturmak ister misiniz? dedi. evet oluşturmak istiyorum dedim. tamam o zaman oluşturuyorum size 1-3 iş günü içerisinde dönülecektir dedi ve kapattı.

böyle suratıma telefonu kapatarak nasıl şikayet kaydı oluşturabileceğini merak ettim ve tekrar aradım. çıkan müşteri temsilcisine durumu tekrar izah ettim. ayrıca kuponumun kullanım süresinin bu gün biteceğini, 1-3 iş günü içinde dönülmesinin benim işin bir şey ifade etmeyeceğini bildirdim. kendisi bir yetkiliyle görüştüğünü söyleyerek beni 5-6 dk beklettikten sonra yarım saat içinde yetkili kişinin bana dönüş yapacağını söyleyerek kapattı. bu esnada mail adresime de hesabımdan çekilen 10 lira tutarın 1-7 iş günü süre zarfında iade edileceği yazan bir mail geldi.

üzerinden yaklaşık 2 saat geçtikten ve kimse tarafından aranmadıktan sonra ben tekrar aradım. çıkan temsilci beni önce yalancılıkla suçladı, yarım saat içinde dönüş olmaz 1-3 iş günü içinde dönülür size sözünde ısrar etti. durumu bir kaç kez izah ettikten ve artık sinirlenmeye başladıktan sonra karşısındaki ekranda ne buldu ise durumu kabullendi. kendisi de 1 saat içinde bana yetkili kişi tarafı dan dönüş yapılacağını belirtti.

arkadaşlar, gerçekten 10 liranın da kuponun da peşinde değilim. sadece bu kadar basit bir mesele için insanlarla bu kadar dalga geçer gibi konuşup alenen iftira ve hakaret edilmesine karşıyım. ben 20 liralık değil 250 liralık sipariş de verebilirdim. hesabımdaki 10 değil 240 liraya yemeksepeti.com tarafından el konulabilir ve beni sıkıntıya sokabilirdi. böyle bir firmanın güya lütuf diye verdiği bir kupon yüzünden bana bu kadar sövmeye ve hesabımdaki az veya çok o meblağa el koymaya ne hakkı var? kendi sistemsel problemleri yüzünden müşteriyi mağdur etmek ne zamandan beri kurumsallık oldu?

burada ne rezaletler okuduk, çok ciddi bir şey olmadığının farkındayım. buraya yazmamın en büyük amacı sosyal medyanın gücü. bunun gibi firmalara, insanların artık böyle muamelelere tahammül etmek zorunda olmadığını bildiğini , sorunlarına efektif ve hiç olmazsa yalansız ve kibar çözümler aradığını bir kere daha hatırlatmak.
  • "uğur karakullukçu sen misin?"
  • nevzat 'a ben de kırgınım o konuda .
  • bir donanım haber ölücüsünün rezalet başlığıdır. 10 tl'de olsa kendisinin hakkı ihlal edilmiştir o ayrı tabi. malesef sistem bozukluğu olan her yerde bu tarz ufak görünen birçok şeyin de uygun yapılmasını savunmak lazım.
  • rezaletin azı çoğu olmaz*. rezalet rezalettir.
  • açmayın beyler donanım haber ölücüsü
hesabın var mı? giriş yap