şükela:  tümü | bugün
 • bilemiyorum altan, bilemiyorum... hiç bir şey olmasa bile kesin bir şeyler olacak.
 • normal şartlarda doları fırlatır mı evet. ama normal şartlarda değiliz ekonomi çevreleri mevcut başkandan rahatsızsa piyasada olumlu bir gelişme olarak algılanıp doları düşürebilir.
 • dünyanın hiç bir ülkesinde kendi para birimine olumlu etki yaratmayacak bir gelişme sonrası son 1 haftada aldığı tüm olumlu yolu kaybedecek kurdur. hızlı bir şekilde tekrar 6 ya gelecektir. faiz indirimiyle beraber ekstradan ufak bir artış etkisinide daha sonra göreceğiz. ve tabii ki *.
 • değişmesi gereken açık ara, maliye ve hazine bakanıyken mb başkanı görevden alındı. bu hamle, direk faiz indiriminin geleceğinin habercisidir. yaklaşık 1 senedir, %24 faiz veren devlet(tayyip) buna daha fazla devam etmek istemiyor. yalnız şöyle de bir kusuru var bunun, enflasyon verileri bu dönemde iyi gelmesi kandırmasın kimseyi, hayat pahalılığı devam ediyor. faizi düşürmek dövizi fırlatır. velhasılkelam, dolar ve euro amerika'nın ve avrupa merkez bankasının hamleleriyle şu an duruldu. mario draghi, genişleme politikasına devam edeceğini açıkladı, keza fed'de bu sefer faiz indirim yapacak. bence alım için biraz daha beklemekte fayda var. s400 yaptırımı gelip gelmeyeceği hala muamma.ona göre şekillenecek.
 • 5,60 tan aşağı doğru düşecek böyle sakin giderse diyordum ki mb başkanı görevden alındı. hareketli bir hafta olacak.
 • farkeder mi? paraniz oldukca dolar alin fiyatina bakip kafa yormayin.
 • kimseye tavsiye olmasın ama biraz anlatayım kendi hikayemi.

  ekim ayında dolar almaya başladım. kademeli olarak düştükçe aldım. düştükçe aldım. marta kadar sabrettim ve kar ederek sattım. ha noldu ben sattım gitti 6.25'i gördü *

  şimdi arkadaşlar olay burada başlıyor işte. ne borsa ne dolar ne altın. hiçbirinde top noktayı yakalayayım mantığı ile iş yapılmaz. kafanızda bir kar marjı yada fiyat olmalı orası geldiği zaman tamamdır bu iş. aç gözlü olmamak lazım.

  neyse kaldığım yerden devam ediyorum. sattım çıktım. sonra seçimler iptal oldu falan. dolar arttı ben gaza geldim 6'dan aldım.

  noldu? neredeyse tüm ekonomistler uçacak kaçacak derken ekrem başkanın ortalığın tozunu dumana katması ile birlikte tüm dengeler değişti. fed'in götü başı ayrı oynadı 180 derece döndü. bizde siyaset hiç olmayacak kadar sakinleşti.

  özetle götüme yine girdi. geçen hafta büyük bir zararla çıktım. ha şimdi artar mı artsın oç.. sağlığımdan önemli değil. artık dayanamadım ve çıktım.

  tavsiye değil ama ben olsam hiç bulaşmam. faizler inmeden bağlayın bir yıllık faize mis gibi işte.
 • merkez bankası başkanı faiz indirmediği için görevden alındı. pazartesi bu hukuk dışı durum sebebiyle dolar yükselecektir.
 • kur yükselirse borsa düşer.
  borsa düşerse kağıt alınır daha fazla kazanabilirsin.
  düşerken al çıkarken sat.
  ytd.
 • ne aşağı ne yukarı oynamayacak kur. herhangi bir devlet memurunu görevden almak ve yerine başkasına atamak ne derece kuru etkilerse mb başkanı değişikliği de o kadar etkiler.

  oynamaz derken mb başkanına bağlı olarak oynamaz başka şeyleri kimse tahmin edemez zaten.