şükela:  tümü | bugün
134 entry daha
  • bu yeterli olmadı sayın cumbabamız ha gayret iki üç defa daha mb başkanı değişirse piyasalar pamuk gibi olur.
    allah bu memleketi dost görünümlü düşmanlardan korusun.

anlık kur
  • gerçekten aklım almıyor tam da dolarda iyimser havaya girilmişken 5.50 seviyelerine geri gelmesi içten bile değilken böyle olmasını.

bunun sonucunu bizden iyi tahmin ediyorlardır illaki yetkili merciler.
    inşallah 6 yı kırıp yukarılara doğru gitmez ancak yetkili mercilerimiz şunu anlamıyor. bağımsız değilse bir ülkenin merkez bankası yatırımcıya güven vermez. güvenli olmayan yerde duracak en son şey ise para’dır
  • kurlara nereden bakacağını bilmeyen dingoların sözlük yazarı olmayı nasıl becerdiklerini merak ettiren kur. hayır yazar olamazsınız demiyorum, olsanız ne olur diyorum.
  • investing’teki (umarım) troll olan birinin yaptığı yoruma kahkaha attığım kurdur.*

sanırım şöyleydi:

“arkadaşlar neden artacak diyorsunuz? görevini kötü yapan birini görevden almak iyi bir şey değil mi?”
    (bkz: ahahahahahaha)

edit: imla.
  • tek sorumlusu akabe genel muduru recep erdogan olan kurdur.

(bkz: 6 temmuz 2019 mb başkanının görevden alınması)
  • dolar kuru kaç olursa olsun yarın ama yav yıl 2019 olmuş, millet uzaya araba falan fırlattı, hala mesai dışındaki alış-satış fiyatlarını ve makası idrak edemeyen mallar gelip burada oaaa 6 oldu falan yazıyor aq.

bunları yazanlar hep aynı kişi mi yoksa farklı farklı salaklar mı merak ediyorum çünkü bunca zaman içinde bunu öğrenebilmeniz lazımdı.
  • bu karın ağrısıyla kimler ilgileniyorsa eğer cuma günü 100 milyon dolar ve üzeri alış yapanlar acilen halka duyurulmalıdır.
  • insanlar haklı olarak analiz yapıyor: yönetim şunu düşünüp bu açıklamaları yapmıştır. dolar zaten yükselecek, bari faiz düşsün, vs vs.

valla benim bu yönetimden anladığım tek şey, hiç bir mantığın olmaması. çünkü işin ehli biri yok. danışman yiğit bulut. ekonomi bakanı aile içinden biri. merkez bankası başkanı ekonomist bile değildi. piyasada diğer akıl verenlere bakacak olursan, iktidarın söylediğiyle hem fikir olan yok. yani analiz yapmanın hiç bir mantığı yok. çünkü bir distopyanın içindeyiz arkadaş. mantık falan yok.
  • daha fazla nasıl çukura çekeriz diye düşündüklerinden mb başkanını görevden almışsınız. in dediğinde inmiyor.
  • ben recep tayyip erdoğan'ın bir şey denediğini düşünüyorum.

(bkz: faizleri indir dedik indirmedi)
    bu kadar kör göze parmak olmaz.. adam sonuçta cumhurbaşkanı, yani iktisatçıların, finansçıların 99,9%'unun yanlış bulduğu bir şeyi yapıyorsa bildiği bir şey vardır değil mi?

kendimi aşırı sorgulayan bir insanım, bunda bazen ılık götlülüğe kaçıyorum, feci ezikliyorum kendimi. bu meselede denedim denedim bir mantık bulamadım.

herhalde bildiği bir şey vardır ya... bizim göremediğimiz bir büyük resim, pencere bilmem ne... vardır değil mi? :)

edit: açıklamalar için teşekkür ederim ancak kinaye yaptım. yoksa son çare olarak bir tercih yaptığını şurada (bkz: #92268925) belirtmiştim (büyüme ve kendi şirketokrasisi altında baskı yiyor), yani kendince bir mantığı var (bence yanlış olsa da).
145 entry daha