• adalete olan güvenimiz zaten çoktan yıkıldı, ama bu haberlerden sonra insanlığa olan güvenimiz de yıkıldı.

yapana ayrı, serbest bırakana ayrı acılar diliyorum.
  • bu dünyada yaşamaya utanıyorum. yüreğim dayanmıyor. pedofili suçtur, tecavüz suçtur. adalet nerede?
  • adalet için up
  • ben mahkeme kısmının, adli tıptakilerin de, istismara uğrayan kişilere hiç insaflı davrandığını düşünmüyorum. düşünsenize, çocuksunuz, canavarın birisi ya da bir kaçı sizi istismar ediyor, sonra bekaret testine ve daha bir sürü şeye maruz kalıyorsunuz. sonra sizi istismar eden, o mahkumla beraber, çoğu zaman kasları çatık bir hakimin karşısına çıkıyorsunuz. o yaşadığınız onca şey de, mahlukun serbest kalması ile son buluyor.

çocukları koruyan yasalar değişmeli. idamla olmuyor o işler. adamı öldürdünüz hıncınızı aldınız diyelim. eee? o çocuk hayatına nasıl devam edecek? onun istismara uğradığı gerçeğini asla değiştiremezsiniz. fakat bu çocuklara yardım edebilirsiniz. tüm istismar mağdurlarına gerekli destek sağlanarak, hayatına minimum zararla devam edebilmesi sağlanmalı. çok üzüldüm. gencecik bir hayat neden böyle kararsın?
  • idam geri gelmeli gibi sığ insan kafasına dönmek istiyorum.

fakat idam dahi yetersiz. çok daha ağır cezalar getirilmeli.

asıl soru cevap ceza mı olmalı ?

insanları eğitimedikten sonra birini asarsın diğeri öncekinin kaldığı yerden devam eder.

son 20 yılda nasıl bir gençlik yetişti sahi ?
  • adaletin yerini bulmayacagini hepimiz biliyoruz. daha konusamayan binlerce emre'nin oldugunu da biliyoruz.

lutfen cocuklariniza birsey olmaz diyerek komsuyla, akrabayla vs yalniz birakmayin.
  • ikamet adresi belli gibi sebeplerden serbest bırakan hakim yargılanamaz mı bilen yeşillendirebilir mi?

olaydır.
  • (bkz: up)
  • `:(bkz: #93881565)`

bu konuda öyle ağdalı cümleler kurmak peşinde değilim.

yalnız tek birşey söylemek istiyorum. özgecan'ın ölüsünü artık rahat bırakın ve erdem sinyalciliğinize malzeme yapmaktan vazgeçin.

kadın-erkek farketmeksizin tacize tecavüze uğrayan pek çok insan var, çocuk, genç-yaşlı, cinsiyetinin şu-bu olması farketmiyor, aynı şekilde bu suçu işleyenin de.

o yüzden olması gereken, beklenen adalet.

şunu da söylemeden geçmemek lazım, hukuka göre salıverip, sosyal medyada gelişen tepki düzeyine göre adam tutuklamak da bence fazlasıyla yargı süreçlerini etkileyen sağlıksız bir durum.

tabi burada olaylar daha somut gibi duruyor o ayrı fakat, çoğu zaman burada ve çeşitli sosyal medya mecralarında insanlar kendilerini hakim-savcı yerine koyuyor, mahkeme tutanaklarını dahi gören yok, herkes asıyor-kesiyor.
  • tiksiniyorum bu ülkedeki uzun zamandır yaşanan ve her geçen gün artan bu iğrenç olaylardan. iğrenç yaratıklardan canilerden, tacizci ve tecavüzcülerden bıktık uzandık. can atıcı bir durum ne söylenebilir ki; o çocuk bedenindeki ve ruhundaki yaralar asla iyileşemeyecek demektir. vicdansızlar karanlık tipler her yerde...umarım suçlu cezasını bulur diyeceğim ama nerede?en azından bu ülkede değil. küçük çocuğumuza bu büyük travmayı atlatması için sabırlar diliyorum. umarım hayatı bundan sonra bu olayın üzüntülerini atlatamasa bile biraz olsun azaltacak kadar mükemmel olur...
hesabın var mı? giriş yap