şükela:  tümü | bugün
  • 79.999.999 oldu. ne tff umrumda ne kararları umrumda ne de tff adı altında oynatılmaya çalışılınan futbolu umrumda.

imlâ.
  • tff'nin sonuna kadar haklı olduğu durum.

tff avukatları burada kamu vicdanına gönderme yapmış, paranın ödenmesi kararının çıkması durumunda kamu vicdanının zedeleneceğini belirtmiş.

tff gibi kurumlar yönetilmesi zor kurumlardır. kimseyi mutlu edemezsiniz. ben de tff kararlarından mutsuzum. ama bu durum fatih terim'in haksız olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

kap'a gönderilen ilk bildirimde tek dönemlik ilk yılı için 1 milyon euro, ikinci yılı için de 2 milyon euro şeklinde belirtilen miktar ikinci bildiride ilk yılı için aylık 1905 tl, ikinci yılı için de 3 milyon euro olacak şekilde değiştirilmiş. tudor'un yıllık 1 milyon euro, şenol güneş'in bu sene başına kadar 1.5 milyon euro, bu seneden itibaren de 2.5 milyon euro kazandığını göz önüne alırsak 2 milyon euro fatih terim kalitesinde bir hoca için son derece makul bir rakamdır. buna bir itirazım yok.

fakat sen kendi ücretinden ödün vermeden, yani iki yıl için toplam 3 milyon euro'dan bir gram aşağı inmeden, 100 yıllık bir camiayı nasıl devleti kazıklama fikrine ortak edersin aklım almıyor. fatih terim, zaten hakkıysa 1 milyon euro ile alması gereken ücret arasındaki farkı alacaktı. adam sırf 1 milyon euro daha kazansın diye koca bir camia olarak neden bu topa girersin gerçekten beynim basmıyor.

eğer ilk kap bildirimi olmasaydı yine devleti kazıklamaya çalışıyorlar derdik ama zekamızla bu kadar alay edilmezdi. ya da ikinci yılın rakamı değişmemiş olsaydı "takımın durumu kötü, fatih terimin de galatasaraylılığı bellidir, sağolsun bize yardımcı oldu" diyerek durumu açıklayabilirdiniz, biz de sesimizi çıkarmazdık. ama şu anda türkiye'nin en büyük üç spor camiasından birisi, göz göre göre devleti dolandırmaya ortak oluyor...

işte 55 milyon tam olarak bundan rahatsız. peki geri kalan 25 milyon... siz takımınız üzerinden devletin kazıklanmasından memnun musunuz?

düzeltme: haklısın kardeşim, tff devlet kurumu değil, özerk bir kamu kuruluşu. siz devlet diye yazdığım yerleri kamu diyerek okuyun. adında da türkiye ifadesi geçiyor. "devleti kazıklamayı aklımın ucundan bile geçirmezdim ama kamuyu her zaman kazıklarım" diyorsanız bilemem. gelirleri de naklen yayın ihalesinden, bilet/kombine ücretlerinden, kulüplerin lisanslı ürün satışından falan gelir. yani senden geliyor kardeşim. senin cebinden çıkıyor. açıkçası benim cebimden pek çıkmıyor çünkü ben passolig kalkana kadar maça gitmeyeceğim diye yemin etmiştim (#72656869). fatih terim 3.5 milyon euroya göreve geldiğinden beri de internet paketi almayı bıraktım, link bulmak zor olmuyor. sadece her sene bir forma bir de aksesuar alırım. ondan terim'e gidecek para da haram olsun.

bu arada devlette falan da çalışmıyorum, hatta türkiye'de bile çalışmıyorum ama yan taraftaki kebapçıya, evet burada da var bir tane, gidip adamı döversem sözleşmemi feshederler ve kuruş para alamam. sen istersen dene bakalım, helikopterin varsa çeşmeye git, yoksa da yandaki kebapçıyı döv sonra adamlar seni işten çıkartsınlar ve tazminat iste. denemesi bedava...

en önemli husus da hem iki ayrı kap bildirimi ile zekamıza alay edilmesi, hem galatasaray gibi koca bir camianın kamunun kazıklanmasına alet olması, hem de 3500 lira para kazanmak için her gün patronunun bokunu yiyen adamların fatih terim'i savunması. gerizekalı mısınız bilmiyorum ama anlayın şunu artık, adam senin kulübünden yine 3 milyon euro'yu götürecek, kamudan da 1.75 milyon euro daha almak istiyor. neden savunuyorsunuz? kulübünüzden alacağı 1 milyon euro'dan vazgeçseydi savunmanızı anlardım ama şu anda kulüpten çıkacak olan para aynı.
  • tff’nin haklı falan olmadığı durum. haklı fesih hakkı doğmuş çalışanının sözleşmesini feshetmek yerine kovarsan o parayı ipe ipe ödersin.

bu yıldırım demirören’in bu konuda yaptığı hatayı kapon bir şirket yöneticisi yapsa harakiri yapardı ama bu adam ülkede şirketler grubu yönetiyor. bu zekayla.
  • (bkz: anan haric de)
  • tff'nin devlet kasasından ödenek almayan, sadece ligin yayın gelirlerinden yıllık 12m€ bütçesi olan, bunun yanında milli takım yayın ihaleleri, sponsor gelirleri gibi ciddi gelirleri olan bir özerk kuruluş olduğunu bilmeyen insanların yorum yaptığı başlık.
    ayrıca bu konu ile ilgili tff yanlı yorum yapan insanlar muhtemelen memurdur, özel sektörde çalışmamış ve patronları tarafından hakları gaspedilmemistir. özellikle iş akdi sonlandiginda oluşan hak kayıplarına maruz kalmamışlardır.