şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ozal donemi cocuklari...
  milupa ile beslenen zihniyet...
  dunyayi dahada acinacak duruma getiren acinacak jenerasyon...
  f.cking generation next...

  edit: bu baslik uzerime kalmis ama;

  hepsinden bugun ozur diliyorum teker teker.
  bir cogu bana hayatimda yedigim yiyecegim en buyuk ayari verdiler, got ettiler
  yanilmisim, aptalmisim, malmisim onde gideniymisim.

  tesekkurler
 • karde$lerimiz.
 • 80 yilindan sonra dogmus ve dogacak olan canlilar.
 • (bkz: armagedda) (bkz: coldfusion)
 • genellemelerle anlatılmış olan nesil...
 • genelde 80 sonrası doğumluların ana-babaları 50-60 sonrası doğumlulardır ki bunlar en azından 70 ve 80 darbelerini bizzat yaşamış, bu olayların öncesi ve sonrasını az buçuk bilen, kimi olaylara direk olarak katılmış şahsiyetlerdir. denirse ki 80 sonrası doğanlar hede bilmez, hödöden anlamaz, anladıklarını da tam olarak anlayamazlar veya anladıkları gereksiz şeylerdir... o zaman çelişkilerle dolu bir soru yumağı çıkar ortaya:

  - bu şahısların ana babaları yaşadıklarını iyi analiz edip öğretemediler mi, yoksa analiz ettiler de öğretmeyi mi öğrenemediler?
  - yasadıklarının çok boş ve anlamsız olduğunu düşünüp "bunlardan çocuklara bahsetmek anlamsız, boş, gereksiz be" mi dediler?
  - 80 sonrasında bilim ve teknoloji çok gelişti de onlar mı ayak uyduramadılar ve çocuklarıyla ilgilenip eğitemediler onları?

  veya bıraktık ana babaları

  - 80 öncesi kuşak sadece kendi kuşağı veya yaşadıklarıyla mı ilgilendi de kendilerinden sonra gelenleri sadece eleştirmeye yöneldi?
  - 80 öncesinde doğanlar kendilerinden sonra gelenlerin örnek alacağı somut birşeyler ortaya koyamadı da ondan mı 80 sonrası kuşağı boş işlere yöneldi?
  - yoksa 80'den önce yapılanlar siyaseti ve toplum yapısını yeter derecede bozdu da sonrakiler bocalayacakları ve uyum sağlamakta zorlanacakları bir dünyayla mı karşı karşıya geldiler?

  veya insanları doğdukları periyotlara göre genellemek çok mu anlamsız??????????
 • önce kolej yada anadolu lisesi sınavlarına hazırlık, ardından fen liselerine hazırlık, en son olarak da össye hazırlıkla kısacık hayatlarının hemen hemen tüm haftasnlarını dershanelerde geçirmiş, doğal olarak agresif, sinirli ve asabi gençlik.
 • 80 öncesi doğanlar tarafından meydana getirilmiş ve büyütülmüş nesil.

  bir çok ilki (internet, özel kanallar vs) yaşanmasının en güzel olduğu zamanlarda yaşamış bu açıdan şanslı, hayatın en yaşanmaz olduğu dönemde (kriz, işsizlik, enflasyon, hayat pahalılığı) hayata atılma gayretinde olan bu açıdan şanssız olan nesil.
 • dünyadaki petrol rezervlerinin bitmesine tanık olması kesin gözüyle bakılan nesil(ler).
  31 aralık 1979 saat 11:59'da doğan birini yukardai tanımlamalarla muhattap olmayacağı için şanslı sayabiliriz ayrıca.