43 entry daha
  • araplardan da ülkeyi bu hale getiren arap severlerden de nefret ediyorum. emeği geçen herkesin ...
  • aldıkları yardım adı üzerinde yardımdır. ona edilecek bir laf yok belki ama suriyeli lerin yedikleri kaba pislememeleri gerektiğini hatırlatmak isteriz. bunun ırkçılık ile ilgisi yok. sen bu ülkede yaşayacaksın; bu ülkenin devleti sana kucak açıp yardım eli uzatacak; iş verecek, aş verecek, barınma ve her türlü sosyal imkanı sağlayacak; hatta bizim kendi vatandaşlarımızdan daha fazla haklara sahip olacaklar; ama karşılığında sahilde oturup nargile keyfi ile apaçi pozları vererek; kadınları taciz ederek; insanları tehdit edip yüzsüzlük, hırsızlık yaparak bu ülkeye ihanet edeceklerse orada herkes tepki gösterme hakkına sahiptir. bunun ırkçılık ile ilgisi de yoktur. aynısını norveçli de yapsa aynı tepkiyi görür.
  • maaşı kesilmesin diye sikortalı işte çalışmaz.
  • bunlara yapılan yardımların ve sağlanan önceliklerin yalan olduğunu iddia edenler en basitinden;

1-önce bir devlet hastanesine
    2-orta anadolu’da şehrin önemli marketler zincirine (öyle bim falan değil, migros da değil mesela pastırmacı gibi yarı lüks diyelim)
    gitmelidirler.
    orada kapılardaki yazıları görüp hala gelip burda iktidarı savunabilirler mi merak ediyorum.
  • mültecilere yapılan yardımın kahir ekseriyetinin avrupa fonlarından karşılandığını bilmeyen sözlük yazarlarının şey etmesi.yanı sıra merdiven altı atölyelerde, normal vatandaşa ödenen maaşın yarı fiyatına, çoluk cocuk it gibi, soluksuz çalıştırılan suriyelilerin günahı sözlük neonazilerinin başına( bazı avrupa fonlu derneklerle iş tuttum, ordan biliyorum)
  • ab tarafından suriyeli mülteciler için yardım yapıldığına dair hiç bir açıklama yok.
    zaten yapsalar halkları ayağa kalkar ve savaşı bitirmek için bastırırlar.

bi verdikleri 3 milyar euro idi o da zaten çerez parası.

ab fonlarından falan gelen parayı değil bildiğin senin benim rızkımı alan virüs tür efenim.
    aradım taradım bütün ab açıklamaları belgelerini araştırdım böyle bir yardım falan yok.
  • bir işveren,eğer kendisi iyi kazandığı halde bunu yapıyorsa zor durumdaki insanı suistimal ediyor demektir.mülteci olmak heralde çok zor bir durumdur. mesela suriyeli deyince benim aklıma macaristanda ,çocuğu kucağında koşarken sırf keyif için ayağına çelme takılıp düşürülen adam gelir.ben bu insanlara yardımcı olmak gerektiğini düşmanlığın haksızlık olduğunu düşünüyorum(hadsizler konu dışı olmak üzere).

edit:ben başlıktan ,insanlar düşük ücretle çalıştırılıyor ve bu kastediliyor sandım.eğer devletin verdiği para ise bu kastedilen benim yukarda yazdıklarım iptal:)
  • 2018 yılında kişi başı 120 tl yardım alıyorlardı. bir yazarında yukarıda yazdığı gibi, bu yardım kesilmesin diye sigorta girişi istemiyorlar.
  • bir yazarın bana attığı mesajda geçen linkler ve orada yapılan açıklamalara göre ab fonu diyor ama ne ab nin, ne de un nin ingilizce orjinal sitelerinde bu yardımlardan hiç bi şekilde bahsedilmiyor.
    ingilizce bilmezseniz tabii bu paraları ab falan gönderiyor sanabilirsiniz.

ab nereye gönderecek. zaten almanya bir milyon mülteci aldı ve onlara bakıyor.
    bu yüzden de merkel siyaseti bırakıyor.
    tepkilerle baş edemediği için.
    kapiiiş?
  • bu parayı veriyor ya da vermiyor. ama ab'nin verdiği para bunlar diyince vatandaş terörist, vatan haini oluyormuş. bunu diyor içinde bir gram insan sevgisi olmayan insan. bu vatan böyle embesillere kalmadı.
29 entry daha
hesabın var mı? giriş yap