şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 80000 bakımı gelen aracıma yetkili sevisin 1800tl fiyat çekmesiyle gözlerimin faltaşı gibi açılmasına sebep olan rezaletimsi olay.

triger kayışı değişecek diyerek, teknik tabir kullandılar, ben de içimden “dolar olmuş 4, euro olmuş 5, e adam bir de teknik tabir kullanılıyor” diye düşünerek, pazarlık bile yapmadan belli belirsiz “ıı tm ı zımın” derken buldum kendimi.

sanayideki hamza abi kaça yapar onu bile araştırmadım.

ya çok zenginim, ya da bir rezalete konu bir durum var. evet.
  • şaşırılmaması gerekir.

entrylerinizi nicklerinize uydurun artık.
  • yetkili servis için normal olan fiyattır.

triger kayışı değişimi yetkili servislerin ellerini ovuşturduğu maliyetli bir işlemdir.

işçilikle falan tek başına bunun fiyatı 1200-1300 liradır, geri kalan tutar da standart periyodik bakım ücretidir zaten. tabi marka model'e göre fiyatlar değişebilir, premium sınıf araçlarda 3x ekleyin.

sanayide hepsini bin lira altında yaptırırsınız. fakat önünüze ilk gelen yere yaptırmayın, triger değişimi biraz baba bir işlemdir, işinin ehli olmayan biri yaparsa ciddi sıkıntı yaratabilir.
  • çılgın uzman tarafından belirlenen fiyattır.

umarım yazdığım bu girdi 2 üstteki arkadaşı mutlu etmiştir.

konuya dönecek olursak dünyanın çevresinde 2 tür atacak kadar mesafe aldığın araç için uygun bir fiyat.

1800 tl para değil artık.
  • ortalama bir c segmenti avrupa araç için normal rakamdır. zira sadece yağ değişimi için 1100 tl tarafıma fiyat çekilince gidip bosch servisinde 500 tl ye aynı işlemi yaptırdım. garantisi bozlulurmuş. sen bizin mabadın garantisini bozalı çok oldu zaten.

edit : rezalet falan göremedim. bilmediğimiz yeni bir şey yok ortada. servisler dün de dürtüyordu bugün de.
  • aslinda bahsedilen fiyat baslangic fiyati olmali. bakim belirli bir asamaya gelince muhtemelen devri daim pompasi vs. seklinde masraflar cikacaktir. 2500 tl altina mal olmaz.
  • sanayiye gidin. fiyat yarı yarıya düşer.