şükela:  tümü | bugün
  • en para dolandırıcılarının aradığı numaradır.

adınıza ileri tarihli eft işlemi yapılmış. bunun sizinle alakası olup olmadığını sormak için aradık vs..
    şifrenizi tuşlamanızı söyleyip bankadan arandığınıza inandırabilirler.
    bu burada dursun. google aramalarında bu numara çıkmıyor çünkü.

dolandırıcılardır. dikkat etin.

"+80"
  • bu numara şu linkte gördüğünüz gibi dün aradı, beyzadem başladı anlatmaya;

- iyi günler sarı çizmeli memet ağa, ben nparadan cin ali. son 1 saat içerisinde internet bankacılığınıza farklı ip lerden 3 defa giriş yapılmış ve hatta 1500 tl havale şu an revizyonda bekliyor.
    ben de hemen 12 numaralı ürkmüş ifademi takınarak
    - aman tanrım didim, dolandırılıyor muyum yani dedim ? (buraya ironi koyuyoruz)
    - efendim sanıyorum bilginiz dışında hesabınız ele geçirilmiş, bu sebeple internet bankacılığınızı kapatacağız ve hatta onayınızla birlikte merkez bankası üzerinden diğer bankalardaki hesaplarınızı da güvenceye(?) almak için yardımcı olabiliriz ( ne kadar da yardım sever dolandırıcı dimi )
    - tamam efendim napcaz şimdi ?
    - efendim internet bankacılık şiftenizi ben dahil kimseye söylemeyin
    - tamam
    - şimdi sizi sesli yanıt sistemine aktaracağım ve internet bankacılık şifrenizi oraya tuşlayın
    - tuşlayamam
    (sessizlik)
    - anlayamadım ?
    - anlayamazsınız çünkü şifreyi ben de bilmiyorum
    - nasıl yani ?
    - kardeşim ben sarı çizmeli memet ağa değilim, ben hırsızım ve sarı çizmeli memet ağanın telefonunu çalarak hesaplarına giriyorum, bu sebeple aman hesapları kapamayın biraz daha sömürücem hesapları ve ardından size atlamaya geliyorum. lan öptüklerim (aslında öptüklerim demedim burada yumuşattım) siz kaçın kurasısınız ? siz gelirken ben gidiyorum nidaları atıyordum...
    arka fondan bir ikinci ses ekleniyordu kapadılar suratıma telefonu..

niye kapadılar ne güzel eğleniyorduk şunun şurasında :)

edit: tc kimlik numaramı, iş adresimi hepsini biliyorlar. aklıma tek gelen npara kartım geçen ay yenilendi ve işyerime kurye getirdi ? 1 ay sonrası da böyle bir durum... sizce nedir ?
  • bana da yem atan numara. yemedik, o ayrı konu.

işin garibi; ben de geçtiğimiz hafta kuryeden enpara kartı teslim almıştım. adımı ve tc kimliğimi not aldılar. takip eden ilk iş gününde bu sahte numaradan arandım. (şifre falan tuşlamayıp kapattım.)

sözlükte benzer şikayeti okuyunca enpara'yı aradım. aktif ileti'yle çalıştıklarını ve firmaya güvendiklerini belirttiler. açıkçası tatmin olmadım. nokta atışıyla adımı, tc numaramı ve adresimi bilmeleri imkansız. hadi hepsini öğrendiler diyelim. enpara hesabımı bilmeleri yine imkansız. aktif ileti, olağan şüpheli benim için.