şükela:  tümü | bugün
 • graduation'ı ne kadar beğenmediysem * bu albümü de o kadar beğendim. başkalaşım adamı kanye west yine başkalaşmış bir önceki albümle alakası olmayan bir albüm ortaya çıkarmış. welcome to heartbreak ve amazing nefis şarkılar. şu aralar çalınan love lockdown'dan bahsetmeme gerek yok. albüm tümüyle nefis.

  lakin daha graduation'ın üzerinden 1 yıl geçti geçmedi. neden yeni albüm ? sırf ben öbürünü beğenmedim diye bu kadar kısa sürede böyle bir albüm, bravo valla.
 • baştan sona zevkle dinleyebileceğiniz kanye albümü. hani olur ya bazı albümlerde 2 şarkı dinleyip 3. şarkıdan hemen 4. şarkıya geçersiniz çünkü bilirsiniz ki 3. şarkı hoşunuza gitmemiştir aha bu albümde öyle bir şey yok. tak dinle, baştan sona sizi müziğe doyuracak güzel bir albüm. bana göre kanye'nin şu ana kadar çıkardığı en iyi albüm.

  roland tr 808 basları sizi hoplatacak, hoş vakitler geçirtecek, kendinizden geçeceksiniz.
 • kanye west sevmeyen benim gibi bir adama bile kanye west dinletmeyi başarabilmiş bir albümdür. mümkün olsa şükela basarım, o derece.
 • kanye'nin auto tune kullanarak şarkı söylediği muhteşem albüm. kapağı da harikadır ayrıca, derin manalar içerir.
 • ne bizzat kanye west 'in, ne de diğer herhangi bir şarkıcının daha önce benzerini yapmadığı muhteşem bir albüm. öyle ki, dinlemeye doyulmuyor. bir tane bile boş şarkı yok.

  808s & heartbreak 'in kendine has bir müzik tarzı var, ne hiphop, ne triphop, ne newage, ne rock, ne pop, ne r&b, sadece herşeyden biraz var. bu albümün çıktığı döneme şahitlik ettiğim için mutluyum, gururluyum, çünkü biliyorum ki bu albüm müzik tarihi boyunca adı hatırlanacak, torunlarımızın bile dinleyeceği, klasik bir eser.

  kanye west 'in o hep çok eleştirilen şişkin egosuna, o kimi zaman itici olacak kadar kibirli, snob tavırlarına, bu albümü dinledikçe hak veriyorum. adam gerçekten çok çok iyi.
 • kanye west'in yenilikçi, indie kokan, günümüz rap müziğine yön veren efsanevi albümü. albüm alternatif rap ve r&b yapan yeni nesil için bir yol gösterici olmuştur. kid cudi, b.o.b., drake, the weeknd, frank ocean bu albümün mahsülüdür.
 • kanye west' in en iyi albümü. bir şarkıyı diğerinden ayırmak imkansız. seneler sonra dinlediğinizde bile aynı etkiyi bırakıyor. özel hayatında ne kadar barzo biri olsa da müzik konusunda gerçekten hakkını vermek lazım.
 • kanye west'in en tırt albümü olmasına rağmen mükemmeldir. heartless, love lockdown, paranoid ve bad news mükemmelin de ötesindedir, albümü taşıyan şarkılar bu bence. amazing'i genel kanının aksine hiç sevmem ve gereksiz yere piç edildiğini düşünürüm. 2008 yılında şampiyonluk görmüş bir celtics taraftarıyımdır halbuki. :(

  bir de albümdeki bazı şarkıları bir kadın söyleseymiş daha iyi olacakmış gibi hissederim hep. özellikle heartless'ı ve love lockdown'ı.
 • evveliyatında the college dropout, late registration ve graduation gibi üç tane şahane rap albümü çıkaran kanye west'in her şeyden bağımsız değerlendirildiğinde fena olmayan ama uzun vadede bakıldığında günümüz müziğinin anasını siken pop albümü.

  kuşkusuz yeni dönemde dinlemeye değer bir şeyler bulamamamda doğrudan kanye west'i suçlamam bir miktar yersiz olsa da özellikle "auto tune nanesini her şarkıda bok varmış gibi kullanmalıyız" kafa yapısındaki bir müzik endüstrisinin oluşmasında bahsolunan albümün payı oldukca fazladır.
 • kanye west'in en dinlenebilir albümü.

  başıma şöyle bir şey geldi. dün tidal'dan dinleyeyim dedim yoktu. spotify'dan açtım dinledim. bugün welcome to heartbreak kafamda çalınca yine açıp dinlemek istedim. şu anda da spotify'da sadece 2 şarkı dinlenebiliyor ama tidal'da bütün albüm var.