şükela:  tümü | bugün soru sor
4 entry daha
  • baterinin tokatlanır gibi sesler çıkardığı esnada, yine baterinin "çap çatap tı çap çapa çapa" gibi benzeri gizli hayvaniliklerle kullanılıyor oluşu. kendine has bir zil, davul sesleri var ve dikkat ederseniz bu eserlerin çoğunluğunda bu sesin ana ritmlerden birini oluşturduğunu göreceksiniz.
  • genel konuyu müzik olarak düşünsene; her dalda mükemmel sanatçıların var, yıllarca efsane diye anılacak türden sanatçılar. jimi hendrix, pink floyd, eric clapton, acdc, metallica, guns 'n roses gibi tüm dünyaya yayılmakta olan gruplar, adamlar var ve hepsi başarılı. kayda değer müzik yapıyor. bu, bu dönemi özel kılıyor işte. efsane ekipler var ortada ve hepsi son demlerini yaşıyor eserlerinde. bazıları ölse bile kalanların işleri ustalık eseri gibi parıldıyor ve bir döneme yol veriyor. hatta öyle bir ustalık dönemi ki müzik işinde dünya 10-15 yıl falan sonra daft punk diye bir şeyi koyacak ortaya. edm, pop gibi elektroniğimsi işler de gayet iyi yerlerde aynı zamanda. self control gibi eserlerin de oluyor.

    80'ler oluyor da 90'lar neden öyle olmuyor denilirse bence sebebi şu ki bu dönem biraz daha elektroniğe adapte olma dönemi gibi. hepsi işini yaparken bir yandan yeni döneme, yeni hayat tarzları, elektronik dünya ve teknolojinin kapalı alandaki ilerlemesine, hayatımızda yer edinmeye başlamasına merhaba diyor. ve bence bu adaptasyon sürecini herkesin başarılı tamamladığı söylenemez.