*

şükela:  tümü | bugün
 • big in japan, jaws,dallas, bixi cola,bebek kahve, o pis sisman politikaci,depeche mode,prekazi tanju,kelebek vadisi, olu deniz,kristal bufe,adidas stan smith,top ten, havlu coraplar,sas serisi,telefon jetonu,c64(one on one),plaza,yekta
 • 20..yy'ın son ceyreine girerken, dunya gencliinin yaptıı seylerden korkulup onnarı sindirmeye we bir tehlike olmaktan cıkarma amacıyla inanılmaz bir depolitizasyon politikasının butun dunyada uygulandıı iirenc bi on yıl...
  depolitizasyon sureciyle muzikte sozler, dier sanat eserlerindede icerik onemini tamamen kaybetmistir...bu on yılda uretilen hemen hersey iirence yakın islerdir...yeni we populer muzik turu diye ortaya cıkan butun turler tek kelimeyle iirenctir...
 • muziklerde hep klavyenin sesini duydugumuz, insanlarin bi sekilde 2000'e yaklasmalarindan oturu uzay modasi yarattigi, en fantastik renklerin bi arada kullanildigi, saclarin elektrik carpmis gibi oldugu, kazaklarin kocamaan bogazlari oldugu, eteklerin kocaman dugmeleri oldugu, tabela gibi kemerlerin takildigi, kicta bol assagi dogru daralan kisa penye ve pileli pantolonlarin giyildigi, yani kisaca herseyin abartili bir sekilde uygulandigi ve bunun da supersonik bir goruntu oldugunun dusunuldugu (muzikte de) bir 2000 oncesi yillar gurubu..
 • moda (giyim ku$am, saç, makyaj) son derece ba$arisiz bir dönem ama en sevdigim gruplarin, $arkilarin o dönemde çikmi$ olmasi bana biraz geç dogdugumu dü$ündürüyor..
 • müzik ve giyim tarzı açısından iğrenç olan period
  geldikleri gibi gittiler
 • videocudan video kiraladigimiz, telefon ederken 6 hane cevirdigimiz, yok 212 miydi yok 216 miydi diye kasmadigimiz, karasimsekten ozenip trafikte turbo tusunu aradigimiz, radyoda sadece trt dinleyebildigimiz, telsizlere ozenip eve telsiz aldigimiz (stop) yillar.
  (bkz: tozlu entryleri kurtarmak)
 • yüzyılın en garip akımlarına sahne olan 10 yıl....
  streç kot
  duran duran...modern talking
  john shaft modeli abiler
  sinemada kalitesiz seks furyası
  sıkılıyorum bide...
 • tüm dünyanın zevksizlik etrafında dönüp durduğu zaman dilimi; estetik karşıtı bir tür hareket.
 • (bkz: yasar alptekin) tripleri.. en sıkı seyler yine david bowie, depeche mode filan olmustur. kuzenler bunlari dinler, asi gençlik takilir beni sinir ederlerdi..bagdat caddesinde nerdeyse her gencin bir depeche mode tee shirt ü , kay kayı eya pateni, mc hammer dinnedigi olmustur..
  genelde zevksizlik zevk sanilirdi..banu alkanin moda oldugu yillar ishte..baska bir sey beklemek sachma olur..
 • (bkz: new order) (bkz: bronski beat) (bkz: the smiths) (bkz: talking heads) (bkz: inxs) (bkz: soft cell) (bkz: depeche mode) (bkz: siouxie and the banshees) (bkz: the cure) (bkz: bauhaus) (bkz: echo and the bunnymen) (bkz: marc almond) (bkz: elvis costello) (bkz: u2) (bkz: the clash) (bkz: blondie) (bkz: eurythmics) (bkz: talk talk) (bkz: the the)
hesabın var mı? giriş yap