şükela:  tümü | bugün
 • türkiye’de milat olabilecek cumhuriyeti ilan etmesi ve türk halkına bağımsızlık, özgürlük ve bir kimlik kazandırmasından ötürü olabilir.
 • kendi fikirleri ilimle çelişirse ilimin seçilmesini öğütleyen, halkının özgürlüğü için savaşan ve bu yola hayatını adayan, tüm dünyanın saygı duyduğu bir lider olduğu içindir. bu topraklarda yaşayan insanlardan atatürk sevgisini silemezsiniz. yıllarca denediniz sonuç ortada. her geçen gün daha büyük bir özlemle anacağız atamızı ve koşullar her ne olursa olsun yolundan yürüyeceğiz.
 • 81 yıl sonra hâlâ bu bayrak altında ve bu ülke sınırları içerisinde yorum yapabildiğimiz için.

  edit: güzel bir link geldi onu ekliyorum kendi sesinden teşekkürler jarentrux
 • onlarca sebep olabilir ama belki de en önemlisi, hayatta ve özgür olmak.
 • ahde vefa, kadirşinaslık ve geçmişini bilmekten gelir.
 • asırlarca din ile uyutulup, yozlaştırılmış bir milleti yok olup tarihin karanlık sayfalarına gömülmekten kurtaran büyük bir lider ve devlet adamı olması sebebiyle...
  az zamanda çok büyük işler başarmış...
  maalesef günümüzde yeniden din ile uyutulup, yozlaştırılarak bu millet yok edilmek isteniyor... düşmanları her zamankinden çok daha fazla...
 • ana babamız bize onu anlattı.

  biz de çocuklarımıza anlattık.

  bu yobazlar bu döngüyü değiştiremezler!
 • diplomalarıma bakınca, 600 sene cahil kalmış bir milletten nasıl bugünlere geldiğime şaşıyorum. niye minnet duymayayım.

  diploması olmayanlar anlayamaz, o suyun köpürmesi falan anlayamazsınız*.
 • sebebi basittir. osmanlı yıkılıyorken, yeni bir devlet kurabilir, başına kendisi geçebilir, hiçbir şeyden haberi olmayan halkı yine kul yapabilir, bokunda boğulmasına izin verir, üç liraya karnı doysun diye çalıştırabilir, okuma-yazma oranı veya türk dilini hiç önemsemez, kadın hakları filan umrunda olmaz, erkekler önde yürürken kadınlar arkada çökerdi falan filan olabilecekken cumhuriyeti kurup, sürekli ve sistemli bir devleti inşaa etti. mesela günümüzün süslümanları dibine ve dinine dinamit döşüyor, yine de bir şey olmuyor, sarsılıyor ama yıkılmıyor.

  evlenip çoluğa çocuğa karışıp, yetmiş sülalesini tok tutacak topraklara çöreklenip, şirket yönetir gibi devlet yöneteceği yerde, derde sıkıntıya ve cehalete rağmen türkiye cumhuriyeti’ni kurmuştur.

  bu adama minnet duymayacağız, bu adamın cenazesinde bir dakikalığına hayatı durdurmayacağız da, iett şoförü-diplomasızlara mı minnet edeceğiz?

  bin yaşa mustafa kemal paşa!

  ekleme: bu elemli günde, elbette gözümüz yaşlı olacağız; fakat bu demek değildir ki mustafa kemal paşa’nın sözlerini unutacağız yahut kulak ardı edeceğiz. yazar arkadaşımız (bkz: jarentrux)’un benimle paylaştığı ve atatürk’ün büyük nutkundan kesitlerin bulunduğu radyoyu link olarak ekliyorum. “türk milleti’nin karakteri yüksektir,” ve bu karakter mustafa kemal paşa’nın ilke ve inkılaplarından, düşüncelerine bağlılıktan gelmektedir. radyoya gitmek içün tıklayınız.
 • lafa bakın "asırlarca din ile uyutulup, yozlaştırılmış bir milleti yok olup tarihin karanlık sayfalarına gömülmekten kurtaran..... "
  ulan ahlaksız, akdenizi türk gölü yapan, neredeyse dünyanın yarısına yüzyılllarca hükmeden bir imparatorluk kuran senin dinsiz dedelerin miydi?