şükela:  tümü | bugün
  • ben yardımımı yaptım.
    inşallah ulaşacaktır hak eden yere.
    içinden tek kuruşunu yağmalayan olursa ya da gıda vs satın almada satıcı gıda firmasına oran, fiyat ekleme, fark fiyattan komisyon alma ile bürokrat-satıcı ilişkisinde rant elde eden olursa karnına ateş dolduruyor olur. zira o komisyonlar da fakire gidecekti çünkü.

“yetimlerin mallarını haksız şekilde yiyenler, karınlarına ateş dolduruyorlar. sonra da onlar alevli bir ateşe gireceklerdir.”

ben yardımımı yaptım, imkanı olan herkes yapmalı.
  • sözlükçülerin de destek olması gereken kampanya.
  • az önce şahsıma mesaj atmış numara.biz bize yetermişiz.devletin dilendiğini de gördü ya bu gözler daha diyecek bi şey yok.

biz devletimizi devlet baba diye bildik.sen gittin suriyeli’ye baktın.hadi ona da tamam.babasın normaldir.korumak istersin de bizi niye sikiyon ?
  • iban numaramı yollayarak cevapladım.
  • teknolojik dilencilik.
  • sms atarak dilenen numara.
  • vatandaş desteğinin az olduğunu tahmin ettiğim için mesajla taciz eden numara. neden bağış yapmayacağım konusunda 50 tane sebep sıralayabilirim ama nafile.
  • "allah versin" şeklinde cevaplanabilecek mesajlar gönderen numara.

--- spoiler ---

biz bize yeteriz turkiyem milli dayanisma kampanyasi'na "korona" yazip bu mesaja cevap vererek veya "8119"a kisa mesaj atarak, 10 tl katki saglayabilirsiniz.

--- spoiler ---
  • anlaşılan kampanya tutmamış ki devletimiz "allah rızası için bu mesajı korona yazıp yanıtlayın. " şeklinde gerçek bir dilencilik örneği göstermiştir.

edit: ahahahah entrysine“yetimlerin mallarını haksız şekilde yiyenler, karınlarına ateş dolduruyorlar. sonra da onlar alevli bir ateşe gireceklerdir.” yazan yazar var. halen akıllanmayacaksınız bu hükumet gitse başka bir hükumet sizi tokatlacak. sizin sayenizde son zamanlarda parasına para katamayan müteahhitler kurtuluyor. eğer haksızlık yapıyorlarsa karınlarını ateşle dolduruyorlar diye kendinizi avutmaya devam edin.
  • bağış bekleyen vatandaşın kendisinden bağış isteyen numara. tam bir paradoks.