• bilecik
    birincide tam olamamış gibi
  • önemli olan ilçeleri il yapmak değil, illeri il yapmak.

81 ilin 50'sinin ismi il, gerçekte kasaba.
  • (bkz: 500t)

ve hatta; (bkz: 500t'nin il olması)
  • alanya-manavgat-gazipaşa (antalya) ve anamur (mersin) ilçelerinin alanya çatısı altında birleşip il olması gerekir.

not: gazipaşa havalimanı alanya’da değil gazipaşa ilçesindedir. tarım yönünden özellikle salatalık üretiminde ciddi pazar payı olan güzide bir ilçedir kendileri.

alanya 327 bin

manavgat 240 bin

anamur 66 bin

gazipaşa 50 bin

ortalama 700 bin nüfusu olmuş oluyor. üç beş yıl sonra da büyükşehir olurlar.

şimdi ne alaka bu ilçeler derseniz anamur mersin’e epey uzaktır hatta antalya merkezine de benzer uzaklıktadır ama antalya daha caziptir. liman gazipaşa’dadır, manavgat ise alanya ile iç içedir. alanya, antalya’ya uzaktır (otobüsle 2,5 sa civarı). uzun yılları geçmiş birisi olarak söylüyorum.
  • bayburt ve yozgat ilçe yapılsın kontenjan çoğalır.
  • alanya olur o aga, hem her yere uzak hem kendi havalimanı bile var. alanya'dan önce il olan bir yer olursa, alanyalılar isyan çıkartır.

ayrıca manavgat'ı alanya iline katmaya çalışırlarsa büyük kan çıkar.
  • (bkz: çorlu)

sanırım içişleri bakanlığı anket yapıyor. ekşi'deki sonuçlara göre 82.il belli olacak. aydi trakyalılar*
  • (bkz: gebze)

gebze şuraya yazılanların hepsini şeyinde oynatır lan şehir diye. türkiye'deki şehirlerin de yüzde seksenini göçertir.
  • (bkz: alanya)
  • istanbulun bir çok ilçesinin birer ayrı il olabileceği görüşündeyim..

hatta asya ve avrupa diye ayırdığımız, iki yaka arasında köprü v.b. imkanları geçmek için para verilmesi gerektiği bir ortamda, her iki yakanın da ayrı bir il olması gerektiği görüşündeyim.

kavacıktan - gültepe'ye (veya tam tersi) giderken 4.75 veriyorum, buna benzini de katınca bildiğin uzak yere yolculuk yapar gibiyim. neden bunu şehirler arası olarak adlandırmayalım.. trafikte karşıya geçince 15 dk'lık yol 1 saat olunca en azından şehirler arası yolculuk yapıyorum diyerek kendi içimde normalleştirebilirim..
hesabın var mı? giriş yap