şükela:  tümü | bugün
 • "biz kerkük sevdalısıyız. feryatları bitirecek irade ayaktadır, teyakkuzdadır, hazırlıklıdır. zulme sessiz kalmadık, sesimizi yükselttik.
  mhp genel başkanı devlet bahçeli

  bahçeli'den idlib yorumu: mhp sayın cumhurbaşkanı'nın yanındadır
  türk milletinin hayat damarlarını kurutmak emelindeler. şer bir kampanya hüküm sürüyor. kimler? elbette türk ve türkiye düşmanları. dört bir koldan sabotaj yapıp suikast düzenliyorlar. ırak'ın kuzeyinde bir oyun oynanıyor. bitmeyen bir paylaşım kavgası devrede. barzani ihanetin ırak'taki ismidir. 25 eylül kumpası kabul görmeyecek. bu komplo sevr'i canlandırma teşebbüsüdür.

  "25 eylül korsan referandumu iptal edilmezse zincirleme sorunlar karşımıza çıkar. ırak ve suriye'nin bütünlüğü türkiye için hayatidir. kerkük'ün güvenliği ankara'nın güvenliğidir. türkmenlerden vazgeçmeyiz. türkmeneli türk'ün özyurdudur. biz kerkük dedikçe bazıları rahatsız oluyor. onların rahatsızlığı bizim için memnuniyettir .

  en az 5 bin ülkücü kerkük için bekliyor diyoruz. boş konuşmuyoruz, kurusıkı atmıyoruz. biz misak-ı milli diyeceğiz. biz türkmeneli'ni son nefesimize kadar savunacağız, sahipleneceğiz. 82 kerkük 83 musul demenin önünde hiçbir güç duramayacaktır. 84'ü de söylesek çıldıracaklardı. ırak'ın toprak bütünlüğü bizim için asıldır. ırak merkezi hükümeti ile ilişkileri güçlendirmeliyiz.

  idlib'e operasyon başlamıştır, darısı afrin'in başınadır. idlib'deki operasyon sonrası hedef afrin olmalıdır. barzani aklını başına almalı. ya türkmeneli devletleşmeli ya da 82 kerkük olmalı. böyle gelmiş böyle gider demeyeceğiz. kerkük yay gibi gerilmiş fırın gibi ısınmıştır."
  barzani yanlıştan dönmelidir, sabrımızı taşırmamalı. zulme karşı adaletin yanındayız. erbil, musul, kerkük türkmen şehridir. türkmeneli'ne bir kez daha selam olsun."

  kaynak
 • devlet bey tayyip beyin iplerini eline almışken veriyor gazı veriyor gazı maşallah.