• bu sene tam olarak saçmalamıştır.

  şöyle özetliyeyim.

  her ne kadar biz sevmesek de, akademinin kendi içinde bir mantığı vardır. yani ödülleri kendi mantık silsilesi içinde verir.

  en son örneği ele alalım: the artist filmi. eminim izleyenlerin yarısından fazlası sevmemiştir filmi. fakat yine de akademi kendi içinde bir mantık bularak, sevsek de sevmesek de, bu filmi en iyi film olarak seçmiştir. fakat ardından da eklemiştir, bu film en iyi filmi haketmek için erkek oyuncusu çok iyi oynamış ve en iyi erkek oyuncu ödülünü almıştır. ayrıca film olağanüstü yönetilmiş ve yönetmeni en iyi yönetmen ödülünü almıştır. yetmemiş kostüm dalında en iyi film ödülünü de almıştır...yani biz ne kadar filmi sevmesek de, en iyi film ödülü, ödülünü hakedecek şekilde yanında diğer ödüllerle desteklenmiştir...akademi kendi içerisinde en iyi filme gereken değeri vermiştir, yanında kendine göre mantıklı seçimler yaparak...

  oysa bu seneye geldiğimizde, en iyi filmin akademi tarafından en iyi film olmasını destekleyecek neredeyse hiç bir şey göremiyoruz.

  en iyi erkek oyuncu? başka bir film.
  en iyi yönetmen? başka bir film.
  en iyi kadın oyuncu? başka bir film.
  en iyi yardımcı erkek oyuncu? başka bir film.

  peki en iyi filmi 'en iyi film yapan' her kademeden oyuncusu değilse, yönetmeni de değilse, nedir peki?
  zaten yaşanmış olan senaryosu mu?
  yoksa kurgusu mu?

  özetle, akademi bu sene tam anlamıyla saçmalamıştır.

  verilen en iyi film ödülünün, gerçektende 2012 yılının en iyi filmi olduğunu kendisine bile kabul ettirememiştir.
 • geçmiş yıllara göre daha adaletli bir dağıtım yapmış ödül töreni. ama en iyi filmin argo'ya ve en iyi animasyonun brave filmlerine gitmesini kimseler açıklayamaz.

  (bkz: yönetim istifa)
 • beni rezil etti oscar sonuçları diyenler oluyor bu tören için. arkadaş sen kimsin de rezil oluyorsun demek istiyorum. rahat ol kimseye rezil olmadın. hala eskisi gibi mal bir sözlük nickinden başka bir şey değilsin.

  skyfall alır dedim aldı. attığımı vururum yoksa gerisi gazlı tabanca . phuuu.
 • her sene sözlükteki ergen ve ergen kalanları görmemizi sağlayan aktivitenin 85.si..

  o kadar tatlı ki yorum yapanlar, yazmak zorunda hissediyorlar fikirlerini, academy'i beğenmemeler, dünya beni anlamıyor tripleri... ayrıca academy üyeleri ne anlar ki ekşici piçler dururken bunlar seçiyor? bildiğim kadarıyla bu üyelerin hiçbiri ekşide yazmıyor ve eski yönetmen, oyuncu vs insanlar. çoğu da amerikalı ki amerikalı anlamaz, hülya avşar ve acun ılıcalı sorcaksın kardeşim bunu..

  neyse linç edilmemek için sürüye uygun yorum yapayım biraz: argo çok pis, götüm gibi, amerikalılar anlamıyor, politika karıştı, brave bok gibi..bu amerikalılar da bi hoş doğrusu sinema vs vs...son olarak : sinema vcd'den izlenir
 • en iyi film: "argo"
  dan sonrasını okumadığım ödül töreni.

  düdüt: he anam argo bi masterpiece.
 • benim için garip sonuçlanmış ödül törenidir.

  bir cumartesi sabahı nöbetçiyim işe geliyorum. karaköy'de yolları kapatmışlar, baktım çekim var. bende sandım yine salak böcek dizi çekiyor bizim kanallardan biri. zaten nöbetçiyim, cumartesi sabah kalkmışım ulan dedim "sanki oscar alıcaksınız pezevenkler" ve adamlar hakkaten oscar aldılar, meğerse argo yu çekiyorlarmış.
 • en iyi film ödülünü alan argo'nun hikayesi, ödülü michelle obama'nın, gayri resmi beyaz sarayın, açıklaması usama bin ladin üzerinden cia'ye ye bir teşekkür ödülü olmuştur diye ortaya bir laf attıryor.
 • oscar almak artık o kadar kolay ki.
  hiç kasma sanat filmi yapacam, mesaj verecem, yardırcam diye.

  filminden amerikan bayrakları sallansın, hep bu bayrakları göster.
  amerikayı en başta mağdur, zayıf göster sonra birden üstün amerikan askerleri ile kahraman olarak göster.
  dünyayı kurtaran hep amerika olsun, diğerleri ise hep amerika ve dünyanın düşmanı.

  kısacası gerçek hayatta nasıl amerikanın götünü yalayanlar iktidar olup!! *, mevki makam sahibi oluyorsa, zengin olup paraya para demiyorsa; sizde oscar amerikayı yalayın filminizde heykelciğiniz anında kucağınıza düşsün.