şükela:  tümü | bugün
  • basın sitesi - mecidiyeköy arası sefer yapan iett otobüsünün kod numarası.
    sabahları hem basın sitesi hem de mecidiyeköy istikametine doğru kalabalık olur,marmara universitesi bahcelievler kampusune ulaşmak isteyen öğrencilerin kullandığı otobüstür.
  • galaxy-7b kartal-maltepe hattının numarası.
  • (bkz: 256b)
  • normal sartlarda basin sitesi - mecidiyekoy arasini 30-35 dakikalik bir surede gider.
  • sabah bu otobüsü kullananlar şöforün oturduğu cam kenarına otururlarsa (basın sitesi'nden mecidiyeköy'e giderken) sadece yolun 10 dakikasını güneşin geldiği tarafta geçirmekle beraber incirli'den sonra gölgede kalarak rahat yolculuk ederler. işte kutsal bilgi!
  • mecidiyeköy'de bu otobüs durakta beklerken içeri girdiğinizde güneş alan tarafa oturunuz, oturunuz ki otobüs kalktıktan 200 metre sonra u dönüşü yaptığında ve güneş diğer tarafa geçtiğinde siz gölgede olun. bu durum sadece belli bir saat aralığında gerçekleşmiyordu hatırladığım kadarıyla ama açıkçası tam olarak dikkat etmedim ne zaman oluyor diye. daha yakından inceledikten sonra tam olarak açıklamasını yapıcam. işte kutsal bilgi 2!
  • çoğu bayanın kullandığı sütyen ebadı.
  • artık tarihin tozlu sayfalarına karışmış, çocukluğumun, öğrenciliğimin ve ameleliğimin cansız şahidi. 23 sene kullanma şerefine nail olduğum caanım otobüsümüz artık basın sitesi-cevizlibağ hattı oldu.
  • durağın en kalablık bekleme kuyruğuna sahipti eskiden bu hat. bu sabah bir baktım saat 07:30 sularında sadece 3-5 kişi var durakta. önce bir gözlerimi ovuşturdum, sonra emektarın sırtına vurdum dostane bir şekilde, "allah senden razı olsun" dedim ve bindim.
  • 85 ve 85a ile tamamlayıcı idi. içlerinden en az kullandığım, ama bundan sonra en fazla kullanmam muhtemel olandı. ancak neden böyle ağıt okunuyor arkasından anlamıyorum. sizi metrobüs'e kavuşturmaya devam edecek işte, yolda da bir sürü farklı farklı otobüs olacağına bir tek metrobüs olacak. bence başarılı bir operasyonla yeni görevine devam etmekte olan emektar otobüstür kendisi. allah iniş takımlarına zeval vermesin....